Брука во КАМ маркетите

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.609
Поени од реакции
8.476
секаде исто е..КАМ е лидер за вакви глупости, каде вработените ги третира како стока што би рекол прецедникон или потрошен материјал
Ја цело време мислев дека имаат најдобри плати и услови таму во споредба со другиве маркети. Баш ме интересира една табела со платите во маркетите, да не се збори на празно и да се обвинува....не дека ме заболе за КАМ, ама не би било фер да го користи некој форумов како платформа за борба со конкуренцијата.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.162
Поени од реакции
15.952
Ја цело време мислев дека имаат најдобри плати и услови таму во споредба со другиве маркети. Баш ме интересира една табела со платите во маркетите, да не се збори на празно и да се обвинува....не дека ме заболе за КАМ, ама не би било фер да го користи некој форумов како платформа за борба со конкуренцијата.
Ако земаат 1.000 евра плата, коректно би било и да немаат греење на работа, нели?
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.224
Поени од реакции
22.404
Тинекс и некои помали маркети ги угасија фрижидерите со пијачките. Само сувомеснатото, млечните производи и замрзнатото работат ( не дека сакаат туку мораат).
Башка оддамна немам осетено кога ќе влезеш во овие маркети да те мавне топлотен бран.
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
538
Ја цело време мислев дека имаат најдобри плати и услови таму во споредба со другиве маркети. Баш ме интересира една табела со платите во маркетите, да не се збори на празно и да се обвинува....не дека ме заболе за КАМ, ама не би било фер да го користи некој форумов како платформа за борба со конкуренцијата.
Платено е ама низ нозе низ уши низ сите дупки ќе ти излезе така да не вреди малтретирањето и Мобингот во кам катастрофа се, плус последниве месеци кратат од плати и по 3000 ден, никакви услови за работа нема со персонал што е далеку под потребата и работи дупло. Ти кашувам за кам стрикно извор од внатре дирекно.
btw ми кажаа дека во кам им дале дуксој подебели за да не пуштаат клима и пуштањето е строго забрането и има закани со бркање од работа и намалување плата ако најдат пуштена клима
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.224
Поени од реакции
22.404
Платено е ама низ нозе низ уши низ сите дупки ќе ти излезе така да не вреди малтретирањето и Мобингот во кам катастрофа се, плус последниве месеци кратат од плати и по 3000 ден, никакви услови за работа нема со персонал што е далеку под потребата и работи дупло. Ти кашувам за кам стрикно извор од внатре дирекно.
btw ми кажаа дека во кам им дале дуксој подебели за да не пуштаат клима и пуштањето е строго забрането и има закани со бркање од работа и намалување плата ако најдат пуштена клима
А на која основа е кратењето плата ?
Мора да дадат некакво "оправдување" за пеналот.
Ова со дуксериве не ми се ни коментира. Одма отказ се дава после ваква навреда на интелигенција дека дуксер ќе те грее место клима.
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
538
А на која основа е кратењето плата ?
Мора да дадат некакво "оправдување" за пеналот.
Ова со дуксериве не ми се ни коментира. Одма отказ се дава после ваква навреда на интелигенција дека дуксер ќе те грее место клима.
Нема оправдување од нивна страна се прават на 3 и пол све нормалн ое, тие биле платите, ги прават будали вработените на здрав разум. А за дуксот во право си
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.865
Поени од реакции
7.254
Ако земаат 1.000 евра плата, коректно би било и да немаат греење на работа, нели?
Зашто да не е коректно? Џандарине нели мрзнат, работници што се на терен, нели мрзнат, рибари нели мрзнат, на платформи, на нива, на пазар, греење ли имаат...
Кој има подобра опција сигурно ќе си замине.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.889
Поени од реакции
10.515
Нема да откријам за кој бренд се работи ама во моловиве трошат над 15к евра месечно струја по дуќан
Алармантна е ситуацијата и решението е или да се удри на ултра штедење, гасење сијалици, клими гаснење до 10 наутро или ке мораат на вработени да намалуваат
Така е со сите претпоставувам…
Никој не работи за џабе така да или ке има греење или ке идат цените уште нагоре
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.162
Поени од реакции
15.952
Зашто да не е коректно? Џандарине нели мрзнат, работници што се на терен, нели мрзнат, рибари нели мрзнат, на платформи, на нива, на пазар, греење ли имаат...
Кој има подобра опција сигурно ќе си замине.
Затоа сите овие професии што ги спомна цветаат кј нас, ради прекрасни услови за работа.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.865
Поени од реакции
7.254
Затоа сите овие професии што ги спомна цветаат кј нас, ради прекрасни услови за работа.
Затоа различни професии, различна плата. Ако сакате по твое, тоа е комунизам, на краток рок, ќе биде како што викаш, ама сметката после јасно ти е колкава ќе е.

Ако вработените од КАМ си заминат и нема нови заинтересирани, КАМ ќе си направат пресметка, па или ќе дозволи климата, или ќе си инсталираат самостојни дигитални каси за наплата. Ако е вторава опција, идете објаснете им на тие што останале и без тој мал прилив, како да преживеат.
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
538
Зашто да не е коректно? Џандарине нели мрзнат, работници што се на терен, нели мрзнат, рибари нели мрзнат, на платформи, на нива, на пазар, греење ли имаат...
Кој има подобра опција сигурно ќе си замине.
каква врска имаат овие работи што се надвор со расботите што се внатре?
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.162
Поени од реакции
15.952
Затоа различни професии, различна плата. Ако сакате по твое, тоа е комунизам, на краток рок, ќе биде како што викаш, ама сметката после јасно ти е колкава ќе е.

Ако вработените од КАМ си заминат и нема нови заинтересирани, КАМ ќе си направат пресметка, па или ќе дозволи климата, или ќе си инсталираат самостојни дигитални каси за наплата. Ако е вторава опција, идете објаснете им на тие што останале и без тој мал прилив, како да преживеат.
Ако Кам сматра дека таква инвестиција ќе им оствари поголем профит нека напраат маркети и у комори.
А тие шо останале без прилив, ќе бараат подобра опција.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom