СП 2022 Катар - генерална дискусија

Од кој континент ќе биде победникот на СП 2022 во Катар?


  • Вкупно гласачи
    167
  • Гласањето е завршено на .
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.640
Мене овој Душан на геј ми личи :D
Алал вера колку будала нација се Србите, пушти некое детиште скрин од Вибер и цел Балкан во делириум падна :aplauz:
Во муабетот особата го прашува шо се дешава во репрезентацијата, зошто вакви резултати, и овој истата минута му враќа као демек абе Влаховиќ ја тресна на Рајко жената, ко синкир седеше со телефонот во рака и очекуваше такво прашање, спремен одма да одговори, важи нема проблем. :)
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.000
Поени од реакции
4.149
Леки убаво ги замеша, ги испрати на костозглобно.

Данска најголемо разочарување е, по такви квалификации, и претходно ЕП и СП сите ги сметаа за некој што ќе гура далеку. Они последни во ваква слаба група.

Од друга страна Австралија до сега е најголемо изненадување, заедно со Арабија.
 
Ф

Флеш

Гостин
Абе Франција и пушта на Тунис оти ...знаеш ..... Колонија и беше на Франција .... Сеа да не се бунат овие со туниско потекло бајо мој . Нема местење ... Си го местат само :LOL:
 
Ф

Флеш

Гостин
Da vi ebam toa kjumbinjata crni skapani
Шо се љутиш ... Ко Косово/Албанија ... Ко Кипар/Грција .... Си се местат
Автоматски споено мислење:

Шо се љутиш ... Ко Косово/Албанија ... Ко Кипар/Грција .... Си се местат
Поготово Мбапе против свои ....
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.589
Поени од реакции
81.186
Стварно Србиве се права Задруга :tvg:
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.532
Поени од реакции
21.409
Откако пратам СП, ова е дефинитивно најслабата генерација со која Австралија настапила.
Во првиот состав денеска против Данска играа со голман кој брани за Копенхаген. Одбраната составена од двајца играчи кои настапуваат во просечни тимови од Шкотското првенство - Данди Јунајтед и Хартс, еден кој игра за Стоук во Чемпионшип и еден од МЛС.
Одиме понатаму, во средина играч на Селтик, еден од втора Бундес лига и двајца од домашно првенство. Нападот го сочинуваат играч на јапонска Окајама и играч на Мидлзброу. На клупа шта речи. Пола од доманшно првенство, еден од Верона, еден од Бреша и уште два-тројца од Шкотско првенство.
Реално, алал нека им е. Особено ме радува кога вакви комплетни аутсајдери имаат две победи а екипа составена со играчи кои играат исклучиво во Топ 5 лигите едвај еден бод и само еден гол постигнат. Тоа е магијата на Светското првенство и зашто е најтешкиот трофеј за освојување. Данска засега најголемо разочарување.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.736
Поени од реакции
13.360
Не ми се верува како вака слаба репрезентација отиде во 1/8 финале. Колку и да се мртви Данците, а се, мислев дека ќе направат нешто денеска.

Сега би сакал Саудиска Арабија да помине, но не верувам дека можат, мислам дека против Полска ја пропуштија шансата за нокаут фаза.
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.853
Поени од реакции
3.320
Французиве си се одмараа. Холандија има доста отворен пат до полуфинале, поготово ако Полска денес не загуби од Аргентина.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom