Фан Клуб: Јувентус

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291

Белким и овај идиотит Ретарданезе знај нешто да боцни
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:
Член од
17 август 2011
Мислења
9.747
Поени од реакции
17.453
Убави сезони имавме со Ањели, проблемот е што не се откажа на време и беше запнат со Супер Лигата.
Јебига 9 титули, конкурентни бевме и во лш. Сега некој период ќе одмориме.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Оп

The Turin prosecutor's office can abandon the appeal against the decision of the investigating judge who on 12 October rejected the request for pre-trial detention against some members of the Juventus board of directors including Andrea Agnelli after his resignation yesterday evening
[Nicholas Balice]
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.585
Поени од реакции
81.170
IMG_20221129_203000.jpg

Види го, како класична лебарка после нуклеарен напад. Сите ги заеба, Ањели, Недвед, Паратичи, Марота, Аривабене, буквално сите отидоа курбан на овој или на оној начин, само зомбиво остана. Ставете го претседател, барем нека не ни даваат лажна надеж дека ќе си замине некогаш од клубот, му ебам мртва фаца распадната ја негова.

Му се заблагодарува на Елкан? Значи и тој ќе оди курбан за нешто друго...
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291

Страшно must добар thread имате опција translate
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Многу глуп е наративот дека финансискиот дел не е поврзан со спортскиот, па со финансиските малверзации се стекнува спортска предност. Ако не скриеја пари ќе бевме во можност зимата да го купиме Влаховиќ и да фатиме ЛШ?

Најголем проблем ќе биди то шо Јувентус е јавна компанија која е на берза, ова ќе ескалира на многу високо ниво бидејќи го лажат цел маркет, не е ова приватен клуб па шо сака ќе прај газдата. Огромни се шансите да го јајме немиен.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.841
Поени од реакции
8.687
Многу глуп е наративот дека финансискиот дел не е поврзан со спортскиот, па со финансиските малверзации се стекнува спортска предност. Ако не скриеја пари ќе бевме во можност зимата да го купиме Влаховиќ и да фатиме ЛШ?

Најголем проблем ќе биди то шо Јувентус е јавна компанија која е на берза, ова ќе ескалира на многу високо ниво бидејќи го лажат цел маркет, не е ова приватен клуб па шо сака ќе прај газдата. Огромни се шансите да го јајме немиен.
Баш ради ова се радувам што газдите на Рома ги купија скоро сите акции на клубот и го тргнаа од берзата
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.635
Поени од реакции
5.316
Убави сезони имавме со Ањели, проблемот е што не се откажа на време и беше запнат со Супер Лигата.
12 сезони Претседател на Јуве, 29 титули, од кои 9 последователни во Сериа А. Така да капа доле за него, и да се надеваме дека следниов што ќе биди ќе освои барем половина од она што го освои Ањели.
 
Член од
25 октомври 2016
Мислења
237
Поени од реакции
225
Многу глуп е наративот дека финансискиот дел не е поврзан со спортскиот, па со финансиските малверзации се стекнува спортска предност. Ако не скриеја пари ќе бевме во можност зимата да го купиме Влаховиќ и да фатиме ЛШ?

Најголем проблем ќе биди то шо Јувентус е јавна компанија која е на берза, ова ќе ескалира на многу високо ниво бидејќи го лажат цел маркет, не е ова приватен клуб па шо сака ќе прај газдата. Огромни се шансите да го јајме немиен.
Najvazno mi e Alegri da ostani, drugo ne mi e gajle da ti kaza pravo :)
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Elkann : "The future will be extraordinary"

Elkann does not want to shrink the club's ambitions and is ready to support it financially as well confirming Allegri: "now everyone is to work for the results"

Иначе новиот председател бил голем навивач на Јуве, одличен менаџер и правник.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.585
Поени од реакции
81.170
Според Нико Шира, Келини ќе добие место во менаџментот на клубот.

И Алегри ја понудил својата оставка, али Прецедников во заминување не му ја прифатил, му рекол да седи и да продолжиме му ја пцуеме ќерката како на него, така и на Ањели.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom