Најекономично греење (затоплување)

Член од
10 јуни 2015
Мислења
528
Поени од реакции
835
И сега кај е овде овој ТЗлатко кога Стрелец навредува и тоа директно мене и птицава да реагира ..и да дели совети на културно однесување..
Па вака ли делиш совети Тзлатко
Да тој реагира со лајк..
Каква трагедија и мизерија од луѓе се собрала овде..која ко унизила својот карактер до самото дно
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.098
Поени од реакции
4.831
@најубав prvo fala na odgovorot i odvoenoto vreme. Imam Toshiba Seiya RAS-B16J2KVG, 5ipolka.

Dali da ja stavam na autofan, eco ili na kec?

Momentalno ja koristam kontinuirano bez gasenje na 22 stepena na auto i mi e cel stan topol.

I ima edna opcija na dalinskoto P-SEL za da namalis potrosuvacka na elektricna energija na 75% ili na 50%. Dali tamu da cepkam nesto ako imas iskustvo so toa ili nekoj drug.

Mi kazaa deka ke se namali na 4 smetkata deka pred toa na pecka se greev. Jas im kazav da se namali na dva ke bidam sreken i zadovolen.

Pozdrav i ubav den
Zdravo odlicna klima imas okolu rabotenjeto moj sovet sega na vakvi + temperaturi mozes i na Eco da ja rabotis ( inaku i na Auto Fan kako sto sega ja rabotis e super ) NO bidejki se natprosecni za ovoj periot od Noemvri ovie segasni dnevni temperaturi slobodno mozes da ja raboti i so Eco Mod Toshiba-ta NO koga ke zaladi poveke togas klimatizerot na 23°C ( ili kolku ti odgovara ) i Fan 2 ili 3 ( kako ti odgovara taka )
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Каде може да најдам црево за климата за водата што истекува и која цена е метро?
 
Член од
19 ноември 2022
Мислења
22
Поени од реакции
34
Ti dale dalcinsko od pogornata klasa na Toshiba Shorai.Nisto strasno,samo sto taa funkcija nema da mozes da ja upotrebuvas,inace slobodno koristi go daljinskto,kompatibilno e.
Gi zamenile dalinskata nemaj gajle.
@filipinec ako mislis za opcijata P-SELL mozam da ja koristam na ovoj klima ured.
Автоматски споено мислење:

Ti dale dalcinsko od pogornata klasa na Toshiba Shorai.Nisto strasno,samo sto taa funkcija nema da mozes da ja upotrebuvas,inace slobodno koristi go daljinskto,kompatibilno e.
Gi zamenile dalinskata nemaj gajle.
@filipinec Dali e najdobro da ja stavam na auto fan, eco ili na kec?
 
Последно уредено:
Член од
29 септември 2012
Мислења
1.154
Поени од реакции
2.174
@filipinec ako mislis za opcijata P-SELL mozam da ja koristam na ovoj klima ured.
Автоматски споено мислење:



@filipinec Dali e najdobro da ja stavam na auto fan, eco ili na kec?
Mozebi, ne znaev deka mozis.Taa e samo za ogranicuvanje na max.na kompresorot i venilatorot na nadvoresnata edinica.
Toshiba ima odlicen aut-fan , slobodno koristigo najmnogu i igraj si samo so podesuvanje na temperaturata,prema tvojata potreba.Taa sama ke si se stelova. Vo poladni periodi 1-2c pogore.
 
Член од
19 ноември 2022
Мислења
22
Поени од реакции
34
Mozebi, ne znaev deka mozis.Taa e samo za ogranicuvanje na max.na kompresorot i venilatorot na nadvoresnata edinica.
Toshiba ima odlicen aut-fan , slobodno koristigo najmnogu i igraj si samo so podesuvanje na temperaturata,prema tvojata potreba.Taa sama ke si se stelova. Vo poladni periodi 1-2c pogore.
@filipinec Fala ti, imaj ubava vecer. Pozdrav
Автоматски споено мислење:

Zdravo odlicna klima imas okolu rabotenjeto moj sovet sega na vakvi + temperaturi mozes i na Eco da ja rabotis ( inaku i na Auto Fan kako sto sega ja rabotis e super ) NO bidejki se natprosecni za ovoj periot od Noemvri ovie segasni dnevni temperaturi slobodno mozes da ja raboti i so Eco Mod Toshiba-ta NO koga ke zaladi poveke togas klimatizerot na 23°C ( ili kolku ti odgovara ) i Fan 2 ili 3 ( kako ti odgovara taka )
@најубав значи кога ќе биде многу ладно подобро е на Фан1/2/3 од ауто фан ?
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.098
Поени од реакции
4.831
@најубав значи кога ќе биде многу ладно подобро е на Фан1/2/3 од ауто фан ?
Toshiba klimatizerite se edni od najekonomicnite zatoa moj sovet sega na vakvi Nadvoresni Temperaturi raboti ja na Fan Auto No koga ke zaladi poveke na Fan 1 , 2 , 3 kako ti odgovara taka ( i najvazno ne ja gasi tuku neka raboti 24/7 Non-Stop ) samo namaluvaj ja ili zgolemuva ja Temperaturata vo zavisnost od toa dali si doma ili na rabota koga si doma 23°C ili kolku ti odgovara koga si na rabota 19°C no ne ja gasi Najekonomicno e ako klimatizerot raboti 24/7
 
Член од
19 ноември 2022
Мислења
22
Поени од реакции
34
Toshiba klimatizerite se edni od najekonomicnite zatoa moj sovet sega na vakvi Nadvoresni Temperaturi raboti ja na Fan Auto No koga ke zaladi poveke na Fan 1 , 2 , 3 kako ti odgovara taka ( i najvazno ne ja gasi tuku neka raboti 24/7 Non-Stop ) samo namaluvaj ja ili zgolemuva ja Temperaturata vo zavisnost od toa dali si doma ili na rabota koga si doma 23°C ili kolku ti odgovara koga si na rabota 19°C no ne ja gasi Najekonomicno e ako klimatizerot raboti 24/7
@најубав Све е јасно. Фала на корисните совети. Имај убава вечер
 
Член од
10 јуни 2015
Мислења
528
Поени од реакции
835
Еве како работи прави јапанац..и неверојатна модулација на 22000кw
Автоматски споено мислење:


Автоматски споено мислење:

Тоа е клима 22000вту 6.3kw со Совршена модулација која почнува од 90w--2800w може и во шупа од 15м2 а како и кај мене70м2.
Ја пушташ еднашка и потоа го забораваш далинското до крај на сезоната..
А не како кај Грее сврти се 3 пати,држи 2секунди,помолисе со 3молитви..и на крај ништо од тоа ..ајмо Јово на ново..
А си помал 70.000денари
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
19 ноември 2022
Мислења
22
Поени од реакции
34
Еве како работи прави јапанац..и неверојатна модулација на 22000кw
Автоматски споено мислење:


Автоматски споено мислење:

Тоа е клима 22000вту 6.3kw со Совршена модулација која почнува од 90w--2800w може и во шупа од 15м2 а како и кај мене70м2.
Ја пушташ еднашка и потоа го забораваш далинското до крај на сезоната..
А не како кај Грее сврти се 3 пати,држи 2секунди,помолисе со 3молитви..и на крај ништо од тоа ..ајмо Јово на ново..
А си помал 70.000денари
@ROBERT 11 Бајаги заштеда значи
 
Член од
2 август 2014
Мислења
1.676
Поени од реакции
3.964
И сега кај е овде овој ТЗлатко кога Стрелец навредува и тоа директно мене и птицава да реагира ..и да дели совети на културно однесување..
Па вака ли делиш совети Тзлатко
Да тој реагира со лајк..
Каква трагедија и мизерија од луѓе се собрала овде..која ко унизила својот карактер до самото дно
Plačko!!!!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom