Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
24 март 2010
Мислења
15.125
Поени од реакции
25.516
може некад ќе му викаме фала што ја кажува болната вистина за нееволуирањето на Јунајтед, може конечно ќе сменат нешто во функционирањето :vrtioci:
Не е проблемот болната вистина, проблемот се мотивите. Истата болна вистина беше и лани кога дојде, па зошто не го даде ова интервју лани во октомври?
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.527
Поени од реакции
7.116
може некад ќе му викаме фала што ја кажува болната вистина за нееволуирањето на Јунајтед, може конечно ќе сменат нешто во функционирањето :vrtioci:
Нема ништо да се смени.
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.669
Поени од реакции
10.063
А баш сакав да му ја гледам жалната фаца на Камп Ноу
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.411
Поени од реакции
62.008
може некад ќе му викаме фала што ја кажува болната вистина за нееволуирањето на Јунајтед, може конечно ќе сменат нешто во функционирањето :vrtioci:
Забелешките кои го има Роналдо кон инфраструктурата всушност веќе ги адресираа годинава. Ама, ама, гомнојадеЦ.

 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.024
Поени од реакции
19.507
Не е проблемот болната вистина, проблемот се мотивите. Истата болна вистина беше и лани кога дојде, па зошто не го даде ова интервју лани во октомври?
Мотивите се што Тен Хаг пробува да глуми строгост и да гради авторитет во клубот врз Роналдо, заборавајќи дека не е тој Фергусон, туку просечен тренер кој до вчера ковал стратегии против Цволе и Ден Бош.

Го седнал Роналдо на клупа, леле мајко што направил. Го ставал во игра на 5 минути пред крај, браво царе, секоја чест, мажиште си испаднал, Роналдо си го понижил. И после се чуди зошто немал доволен придонес Роналдо, па како да има кога моралот и мотивот за игра му се на нула.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.606
Поени од реакции
10.846
После оние изјави треба да се избрка на клоци. Играчи се за на терен, а не за да бистрат политики. Кратко и јасно.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.527
Поени од реакции
7.116
Мотивите се што Тен Хаг пробува да глуми строгост и да гради авторитет во клубот врз Роналдо, заборавајќи дека не е тој Фергусон, туку просечен тренер кој до вчера ковал стратегии против Цволе и Ден Бош.

Го седнал Роналдо на клупа, леле мајко што направил. Го ставал во игра на 5 минути пред крај, браво царе, секоја чест, мажиште си испаднал, Роналдо си го понижил. И после се чуди зошто немал доволен придонес Роналдо, па како да има кога моралот и мотивот за игра му се на нула.
Се зезаш?
Роналдо доби се од менаџерот, работата е што треба да се растрча а не му држи дупето веќе.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
1.035
Поени од реакции
1.487
Мотивите се што Тен Хаг пробува да глуми строгост и да гради авторитет во клубот врз Роналдо, заборавајќи дека не е тој Фергусон, туку просечен тренер кој до вчера ковал стратегии против Цволе и Ден Бош.

Го седнал Роналдо на клупа, леле мајко што направил. Го ставал во игра на 5 минути пред крај, браво царе, секоја чест, мажиште си испаднал, Роналдо си го понижил. И после се чуди зошто немал доволен придонес Роналдо, па како да има кога моралот и мотивот за игра му се на нула.
Што ќе надробиш, тоа ќе си сркаш. Мене лично не ми е по ќеф ЕТХ поради икс фактори засега, ама во случајот Роналдо изигра баш како што треба...како што и Оле требаше ама подлегна на авторитети. ЕТХ има 10ка по тоа прашање, не почна прв ама соодветно 'одговори'.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.411
Поени од реакции
62.008
Мотивите се што Тен Хаг пробува да глуми строгост и да гради авторитет во клубот врз Роналдо, заборавајќи дека не е тој Фергусон, туку просечен тренер кој до вчера ковал стратегии против Цволе и Ден Бош.

Го седнал Роналдо на клупа, леле мајко што направил. Го ставал во игра на 5 минути пред крај, браво царе, секоја чест, мажиште си испаднал, Роналдо си го понижил. И после се чуди зошто немал доволен придонес Роналдо, па како да има кога моралот и мотивот за игра му се на нула.
Оле го изеде немиен заради Роналдо. Секоја чест за Тен Хаг, кој ковајки стратегии против Ден Бош ги елиминираше Реал и Јувентус. Ке ми биде кеиф ако го остават да тренира со резервите до крај на сезона.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.527
Поени од реакции
7.116
Оле го изеде немиен заради Роналдо. Секоја чест за Тен Хаг, кој ковајки стратегии против Ден Бош ги елиминираше Реал и Јувентус. Ке ми биде кеиф ако го остават да тренира со резервите до крај на сезона.
Да ни е скоцкан тимот би било супер да му ја уништат така кариерата, али што ќе му даваме плата може да вложиме во шпиц и десне бек кои очајно ни требаат.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.024
Поени од реакции
19.507
Се зезаш?
Роналдо доби се од менаџерот, работата е што треба да се растрча а не му држи дупето веќе.
И лани беше стар, ама 24 гола постигна. Не може да биде само тој виновен и да се обвинува дека му поминало времето, кога цел тим биле дрва, а минутажата му е по десетина минути.

Што знам, можеби не сум во право, не ни го следам тимот и случувањата околу него толку детално, ама од тоа што гледам до некаде го разбирам Роналдо.

Оле го изеде немиен заради Роналдо. Секоја чест за Тен Хаг, кој ковајки стратегии против Ден Бош ги елиминираше Реал и Јувентус. Ке ми биде кеиф ако го остават да тренира со резервите до крај на сезона.
Како беше она со ќората кокошка и зрното...
Nvm, има време да се покаже, се надевам ќе ме демантира со достигнувањата на крај на сезона.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.527
Поени од реакции
7.116
И лани беше стар, ама 24 гола постигна. Не може да биде само тој виновен и да се обвинува дека му поминало времето, кога цел тим биле дрва, а минутажата му е по десетина минути.

Што знам, можеби не сум во право, не ни го следам тимот и случувањата околу него толку детално, ама од тоа што гледам до некаде го разбирам Роналдо.


Како беше она со ќората кокошка и зрното...
Nvm, има време да се покаже, се надевам ќе ме демантира со достигнувањата на крај на сезона.
Неможе сите да се дрва со Роналдо а без него тимот игра подобро.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.371
Поени од реакции
21.915
И лани беше стар, ама 24 гола постигна. Не може да биде само тој виновен и да се обвинува дека му поминало времето, кога цел тим биле дрва, а минутажата му е по десетина минути.

Што знам, можеби не сум во право, не ни го следам тимот и случувањата околу него толку детално, ама од тоа што гледам до некаде го разбирам Роналдо.


Како беше она со ќората кокошка и зрното...
Nvm, има време да се покаже, се надевам ќе ме демантира со достигнувањата на крај на сезона.
Никогаш Роналдо нема да биде тоа што беше памти ми го зборот, било каде да оди со било кој тим да игра може само во уште понадолна линија да оди..

Фактите и бројките зборуваат едно а Роналдо друго, многу многу подобро игра Јунајтед без него а тој сака да биде во првиот тим и да ја игра секоја утакмица а и слепиот гледа дека веќе Роналдо неличи на ништо, неможе да дрибла, неможе пас да даде, неможе од еден метар да погоди, сака сите слободни и пенали да ги шутира а веќе не е способен затоа. Со Тен Хаг Јунајтед доби одличен менаџер и се надевам дека уште многу многу години ќе го гледам на истото место и сакам на клоци да го изнесе на Роналдо од Јунајтед...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom