UEFA Champions League - Season 2022/23

Кој ќе биде шампион во ЛШ?


  • Вкупно гласачи
    113
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Ne istotalira Celzi, prezasluzena pobeda.

Ne bi da baram alibi vo povredi i slicno, ne pokazaa dovolno zar i zelba za povekje tie sto bea na teren.

Bi sakal i da mu okaram sve sto ima i na Dest ama ne vredi.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.036
Поени од реакции
34.447

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.863
Поени од реакции
54.400
И тоа е се што треба да знаеме за Филе. А и за тебе секако.

Хахахахахахахаха детето на Филе се вика исто ко тебе, у мизерија се давиш. :pos:
Во право си Стефан.

 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.342
Поени од реакции
3.120
Откако легнаа страстите...резиме...
Јкх.jpg
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.350
Поени од реакции
25.009
Збор два за ова коло:

Напишав уште кога беше ждрепката дека моето непопуларно мислење го оставам кај Интер, и дека нема саглам човек што би се ложел на овој тим на Барса. Тоа добро се виде по реакциите после натпреварот каде еруптираше цела канализација со гомна на чело со куроглавиот. Од друга страна, колку и да ми беше важен и мил за скудетото што го освоивме, Кеси од лидер на натпреварите против Интер, одлучи дека за неговата кариера подобро е да влегува од клупа 5-10 минути. Сигурен сум дека ќе добива поголема минутажа во наредната сезона, но после таква ефективна сезона во Милан, ова му е downgrade.

За синоќа - Челзи сосема коректно и поштено си даде 3 гола и лабаво си го гледаше натпреварот последните 30 минути. Ние се распаднавме после вториот гол, иако дотогаш имав впечаток дека можеме некако да се вратиме на „жими мајка“. Дно на натпреварот беше Дест, кој мислеше дека е досуден фаул и ја фати топката со рака за да изведе удар. :facepalm: Добро е, од друга страна, што реваншот е за 5 дена, така што ете им шанса да се извадат од овој блам од синоќа.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.281
Овој и МекКени направија кариера врз основа на нивната национална припадност.
Да беа нон-еу Македонци немаше подалеку од Хрватска Втора лига да стигнат. Ок, претерав малку. Али МОЛ Фехервар или ФК Млада Болеслав би им бил врвот.
Се уште не е јасно со кој памет Барса кога го потпиша овој Дест му стави 400 милиони откупна клаузула.

 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
И на Лукас Хернандез му продадоа финта, па не гледам дека е за во Млада Болеслав.
Додуше, Дест со фацата секако е изгубен у простор и време.

 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.611
Поени од реакции
3.554
Се уште не е јасно со кој памет Барса кога го потпиша овој Дест му стави 400 милиони откупна клаузула.
Шо е појако и Сержио Роберто ја има истата клаузула :icon_lol:
Па двајцата за 400 евра не ги зимам, ебати дегените
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.281
И на Лукас Хернандез му продадоа финта, па не гледам дека е за во Млада Болеслав.
Додуше, Дест со фацата секако е изгубен у простор и време.


Како она на Дест и ова на Хернандез е исто не гледам!?
Хернандез е измамен од Олмо а и не е ништо страшно ова он што направил, може на секој да му се случи.
Кај Дест е многу трагично, делува ко да гледаме општинска лига а не ЛШ. Он е тој што ја подава до Томори (значи во игра е топката) овој ја враќа до него и тогаш реакцијата.

Муабетот со Млада Болеслав е дека врз основа на тоа од каде еден играч доаѓа има многу поголеми шанси да среди трансфер во друга лига. Не дека стварно е толку неквалитетен, али ете, да не бил Американец ќе завршел во многу послаби клубови. А уствари, на него му фали уште ПСЖ и може да каже дека играл во исти клубови како и Роналдињо. :unsure:
Исто беше и на времето во Премиер лига со Корејци и Јапанци. Се купуваа од маркетиншки причини а не заради тоа што биле многу подобри од други нон-ЕУ играчи.


Шо е појако и Сержио Роберто ја има истата клаузула :icon_lol:
Па двајцата за 400 евра не ги зимам, ебати дегените
Тој барем има со што да се пофали во својата кариера а и одреден период во кариерата беше солиден бек. Дест апсолутно ништо нема направено а до сега играл за три топ екипи. Нешто слично на Артур.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.870
Барса забраниле носење на други дресови на делови од стадионот каде би требало да има домашни навивачи, освен гостинскиот сектор.

Повеќе од клуб. :facepalm:
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.177
Поени од реакции
7.680
Се плашат да не им се деси инвазија како лани од навивачите на Франкфурт.:LOL: Само 1500 карти дале на Интер.
Od Inter definitivno invazija ne mozhe da im se sluchi, samo germanski klub ili eventualno dinamo ako igra, do dusha oni samo vo italija mozhat i pravat invazija zatoa shto ete kade im e.
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.177
Поени од реакции
7.680
Овој па, велесизам добрамузика Мутави, отишол 2 пати со Комити на трибина и одма е експерт за сите навивачки групи ширум светот.
Od kade sega toa odenjeto so nekoja ng go povrza so muabetot pogore? Navedi mi edna invazija na navivachite na Inter, ili na Juve kako tie na germancite?
Vo Francija.


Vo Portugalija.


Vo Anglija.


Vo Shpanija.



Seljak ilindenski.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.863
Поени од реакции
54.400
Od kade sega toa odenjeto so nekoja ng go povrza so muabetot pogore? Navedi mi edna invazija na navivachite na Inter, ili na Juve kako tie na germancite?
Vo Francija.


Vo Portugalija.


Vo Anglija.


Vo Shpanija.



Seljak ilindenski.
Девица велешка. Не се пали одма коа те дупи некој.

Требало да те контактираат Барса пред да се одлучат на овој чекор, да им кажеш убаво да не се плашат од Интер туку од Келн, Алеманија Ахен, Ерѕебирге Ауе и секако Динамо Загреб што не ни имаа навивачка група можда 10 години.

Вака џабе се исељачија Барса да им се смее народ.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom