Premier League - 2021/2023

Кои 2 екипи нема да завршат во топ 4?


  • Вкупно гласачи
    91
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Член од
12 мај 2014
Мислења
1.005
Поени од реакции
1.799
После плачковците од Ливерпул, и лондонци видоа кој е газда во куќа (ПЛ).

Два скалпови во торба.

Следни за потстрижување: Челзи, Тотенхем и Сити.

Дајте ги!

#GGMU
И Ливерпул и Арсенал летаа во облаци, па видовме што се случи.

Нека дојдат натпреварите со останатите клубови од Топ 6.
Ќе видиме кој од каков материјал е направен.
Дојдоа Сити од Топ 6. Ама убаво ве истрижаа и покажаа кој е газда во куќа. Летај уште.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.000
Поени од реакции
4.149
Дојдоа Сити од Топ 6. Ама убаво ве истрижаа и покажаа кој е газда во куќа. Летај уште.
Прочитај му ја новата анализа во фан клуб.
Да имало уште едно полувреме ќе тепале или евентуално нерешено.
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
853
Поени од реакции
451
Дојдоа Сити од Топ 6. Ама убаво ве истрижаа и покажаа кој е газда во куќа. Летај уште.
Нема никакво летање.
Секој натпревар е приказна за себе.

Победите кажуваат дека си на прав пат.

Поразите ги исфрлаат недостатоците на површина.
Нема срамење од нив - те учат како да се подобриш.

А, Јунајтед е во транзиција. Постојана.
Така да, ќе гледаме уште многу подеми и падови од нив во следниот период.
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
1.005
Поени од реакции
1.799
Нема никакво летање.
Секој натпревар е приказна за себе.

Победите кажуваат дека си на прав пат.

Поразите ги исфрлаат недостатоците на површина.
Нема срамење од нив - те учат како да се подобриш.

А, Јунајтед е во транзиција. Постојана.
Така да, ќе гледаме уште многу подеми и падови од нив во следниот период.
Муабетот е дека се јачаше, а не сакаш да прифатиш дека Јунајтед е паднат. Една победа против Арсенал не значи дека е јак Јунајтед.
4-0 на полувреме не покажува дека си на добар пат. Целокупно работење на Јунајтед е недостаток. Сити има фудбалски проект на долг рок и има план и после Пеп кој ќе ги води. Едноставно си ја знаат работата. Спротивно од Јунајтед.
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.640
Поени од реакции
2.606
Некој член пиша пред некоја страна, сити со лажна деветка на Фоден и Џесус ко крило освојуваше титулава, а не сега со Халанд.. со моментално најдобриот шпиц во светот. Јас немам гледано таков играч, човеков не е реален, од игра со две нозе, позиционирање, висина, брзина, апсолутно е cheat code. Така да, не гледам кој би ги сопрел сити у лигава годинава, комотно 15 поени разлика ќе е од прво со второ место у Февруар.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Некој член пиша пред некоја страна, сити со лажна деветка на Фоден и Џесус ко крило освојуваше титулава, а не сега со Халанд.. со моментално најдобриот шпиц во светот. Јас немам гледано таков играч, човеков не е реален, од игра со две нозе, позиционирање, висина, брзина, апсолутно е cheat code. Така да, не гледам кој би ги сопрел сити у лигава годинава, комотно 15 поени разлика ќе е од прво со второ место у Февруар.

61427465-11115711-image-a-85_1660645091613.jpg
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.505
Поени од реакции
62.324
Арсенал, според мене, се моментално вториот најдобар состав во лигата. Скоро сум убеден дека нема да изгубат од ливерпул наредната.
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.640
Поени од реакции
2.606
види се слагам, играат убав фудбал и апсолутно ги изненадија сите екипи. Имаат одличен тим и Артета ко ученик на Пеп сака да се докаже и годинава сега за сега се топ. Ама пак, мислам дека со тек на времето ќе паднат и ќе завршат трети макс.. мене Арсенал ми се секоја година исти ко Наполи у Серија А, одлично почнуваат, ама со тек на време тонат и тонат и некако за гранче се фаќаат за влез у ЛШ.. ( мада Арсенал последниве години поише ЛЕ игра од ЛШ). Поентата ми е дека Сити ќе ја размонтира лигава уште у Февруар ќе се знае шампионот.. уствари има светско, ај Март нека биде.
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.825
Поени од реакции
5.934
види се слагам, играат убав фудбал и апсолутно ги изненадија сите екипи. Имаат одличен тим и Артета ко ученик на Пеп сака да се докаже и годинава сега за сега се топ. Ама пак, мислам дека со тек на времето ќе паднат и ќе завршат трети макс.. мене Арсенал ми се секоја година исти ко Наполи у Серија А, одлично почнуваат, ама со тек на време тонат и тонат и некако за гранче се фаќаат за влез у ЛШ.. ( мада Арсенал последниве години поише ЛЕ игра од ЛШ). Поентата ми е дека Сити ќе ја размонтира лигава уште у Февруар ќе се знае шампионот.. уствари има светско, ај Март нека биде.
Па, не гледам што е тука лошо ако Арсенал на крај завршат 3-ти. Посекако целта оваа година им е враќање во ЛШ, а не освојување на ПЛ.
Ова им е година каде ќе(треба да) скокнат повисоко и ќе може од следната да имаат повисоки амбиции.

Не верувам дека некој и очекуваше пред почеток на сезоната да се во борба за титула. Најчесто ги рангираа дека ќе завршат 5-ти.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.505
Поени од реакции
62.324
види се слагам, играат убав фудбал и апсолутно ги изненадија сите екипи. Имаат одличен тим и Артета ко ученик на Пеп сака да се докаже и годинава сега за сега се топ. Ама пак, мислам дека со тек на времето ќе паднат и ќе завршат трети макс.. мене Арсенал ми се секоја година исти ко Наполи у Серија А, одлично почнуваат, ама со тек на време тонат и тонат и некако за гранче се фаќаат за влез у ЛШ.. ( мада Арсенал последниве години поише ЛЕ игра од ЛШ). Поентата ми е дека Сити ќе ја размонтира лигава уште у Февруар ќе се знае шампионот.. уствари има светско, ај Март нека биде.
Toa e време кога обично ке ги запукаат повреди, и немањето добра клупа си го прави своето. Несомнено, имаа доста лесни противници на почеток, што им даде огромна самодоверба. ливерпул ке им биде прав тест, зашто на моменти многу наивно знаат да делуваат на терен, одлика на тим што е во фаза на билдање конзистентност, на држење на концентрација на високо ниво низ цел натпревар.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.281
Поени од реакции
4.689
види се слагам, играат убав фудбал и апсолутно ги изненадија сите екипи. Имаат одличен тим и Артета ко ученик на Пеп сака да се докаже и годинава сега за сега се топ. Ама пак, мислам дека со тек на времето ќе паднат и ќе завршат трети макс.. мене Арсенал ми се секоја година исти ко Наполи у Серија А, одлично почнуваат, ама со тек на време тонат и тонат и некако за гранче се фаќаат за влез у ЛШ.. ( мада Арсенал последниве години поише ЛЕ игра од ЛШ). Поентата ми е дека Сити ќе ја размонтира лигава уште у Февруар ќе се знае шампионот.. уствари има светско, ај Март нека биде.
Сити обезбедува титула пред светско :)
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
853
Поени од реакции
451
Муабетот е дека се јачаше, а не сакаш да прифатиш дека Јунајтед е паднат. Една победа против Арсенал не значи дека е јак Јунајтед.
4-0 на полувреме не покажува дека си на добар пат. Целокупно работење на Јунајтед е недостаток. Сити има фудбалски проект на долг рок и има план и после Пеп кој ќе ги води. Едноставно си ја знаат работата. Спротивно од Јунајтед.
Фразата 'два скалпови во торба' е муабет кон фановите на Ливерпул и Арсенал.
Вообичаен муабет кон фанови на противнички клубови, со поинаков избор на зборови. Ништо повеќе.

Секој фан на Јунајтед кој редовно го следи клубот, знае кои се моменталните можности на истиот.
Сепак, тоа не значи дека не можеме да ги прославиме победите над директните противници за врвот во ПЛ и учество во ЛШ.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom