Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    671
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
денацификаци дрн дрн јариња и после објавуваш вакво видео кај што буквално се фалат колку жито и јаглен ќе земеле :icon_lol:
Замислете во сад да течеше реклама на тв со нафтени полиња во позадина и нараторот да вика до 2003 ирак произведуваше толку и толку нафта сега е наша со здравје да си ја користиме :icon_lol::icon_lol::icon_lol: Буквално реклама за освојувачка војна само што гледав во 2022 човече не ми се верува кој дегени се русиве :icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
денацификаци дрн дрн јариња и после објавуваш вакво видео кај што буквално се фалат колку жито и јаглен ќе земеле :icon_lol:
Замислете во сад да течеше реклама на тв со нафтени полиња во позадина и нараторот да вика до 2003 ирак произведуваше толку и толку нафта сега е наша со здравје да си ја користиме :icon_lol::icon_lol::icon_lol: Буквално реклама за освојувачка војна само што гледав во 2022 човече не ми се верува кој дегени се русиве :icon_lol::icon_lol::icon_lol:
Па САД уште крадат нафта од Сирија , тоа не е тајна. И тоа јавно го има со снимки.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.198
Поени од реакции
35.747
Сеуште нема нукеарно оружје во Украина, а и голема е веројатноста дека нема да има, како е егзистенцијална закана? Ако почнат поход Украинци кон Москва тогаш оправдано е да гледаме нуклеарки, ама и за тоа веројатноста е ниска. Епска катастрофа е секако. А за вооружена Украина да спречат им избега возот, првиот 2014, вториот 2022
Сега моментално нема и не ни мора да има. Утре може да има системи од типот на THAAD кои сериозно ќе влијаат врз способноста на Русија да лансира балистички ракети длабоко од својата територија кај Урал. Буквално на stone throw away доаѓаат сите битни Руски градови од Волгоград до Москва кои ќе станат лесна мета. Огромната граница дозволува лесна инфилтрација на разни диверзантски групи на територијата на Русија. Веќе и тоа го гледаме во моментов, а во иднина може само да се влоши.

Возот може избега ама сега гледаме дека Русите гледаат да ги симнат од возот по секоја цена, па макар и го срушиле целиот воз.
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
денацификаци дрн дрн јариња и после објавуваш вакво видео кај што буквално се фалат колку жито и јаглен ќе земеле :icon_lol:
Замислете во сад да течеше реклама на тв со нафтени полиња во позадина и нараторот да вика до 2003 ирак произведуваше толку и толку нафта сега е наша со здравје да си ја користиме :icon_lol::icon_lol::icon_lol: Буквално реклама за освојувачка војна само што гледав во 2022 човече не ми се верува кој дегени се русиве :icon_lol::icon_lol::icon_lol:
Ako vo Sirija, Irak, Afganistan imashe obespraveni Amerikanci ako be, neka pravea vakvi videa.
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
Сега моментално нема и не ни мора да има. Утре може да има системи од типот на THAAD кои сериозно ќе влијаат врз способноста на Русија да лансира балистички ракети длабоко од својата територија кај Урал. Буквално на stone throw away доаѓаат сите битни Руски градови од Волгоград до Москва кои ќе станат лесна мета. Огромната граница дозволува лесна инфилтрација на разни диверзантски групи на територијата на Русија. Веќе и тоа го гледаме во моментов, а во иднина може само да се влоши.

Возот може избега ама сега гледаме дека Русите гледаат да ги симнат од возот по секоја цена, па макар и го срушиле целиот воз.
Си има Русија хиперсонични ракети па во крајна мера ако тие не стигнат во Америка, Европа, руските подморници ќе си ја завршат работата. Инаку да во право си за ова со НАТО инфилтрации, диверзанти на територијата на Русија.
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Па САД уште крадат нафта од Сирија , тоа не е тајна. И тоа јавно го има со снимки.
:icon_lol: оф златен ај да ти објаснам
крадат американците нафта, сите тоа го знаеме. Овде гледавме реклама за напаѓање држави и крадење нивни ресурси и тоа доаѓа од кретенска држава кој 6 месеци не куросува дека уствари се бранат и денацифицираат - дали си свесен колкава глупост е нештово и колку е смешно, мене уште не ми се верува што гледав :icon_lol:
 
Член од
28 август 2013
Мислења
3.968
Поени од реакции
11.779
:icon_lol: оф златен ај да ти објаснам
крадат американците нафта, сите тоа го знаеме. Овде гледавме реклама за напаѓање држави и крадење нивни ресурси и тоа доаѓа од кретенска држава кој 6 месеци не куросува дека уствари се бранат и денацифицираат - дали си свесен колкава глупост е нештово и колку е смешно, мене уште не ми се верува што гледав :icon_lol:
Се што требаше да не ескалира ситуацијата беше американците да се повлечат од украина. Заради нивната ароганција ќе го ебат цел свет, ама тоа е. Уште мислете си дека војната е помеѓу русија и украина.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.751
:icon_lol: оф златен ај да ти објаснам
крадат американците нафта, сите тоа го знаеме. Овде гледавме реклама за напаѓање држави и крадење нивни ресурси и тоа доаѓа од кретенска држава кој 6 месеци не куросува дека уствари се бранат и денацифицираат - дали си свесен колкава глупост е нештово и колку е смешно, мене уште не ми се верува што гледав :icon_lol:
па кога американците викале дека војуваат за нафта? Не беше тоа "војна против тероризмот"?
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Се што требаше да не ескалира ситуацијата беше американците да се повлечат од украина. Заради нивната ароганција ќе го ебат цел свет, ама тоа е. Уште мислете си дека војната е помеѓу русија и украина.
се што требаше да не ескалира ситуацијата беше русите да не напаѓаат соседни држави. Заради нивната ароганција ќе го ебат цел свет, ама тоа е. Уште мислете си дека војната е за денацификација на Украина
Автоматски споено мислење:

па кога американците викале дека војуваат за нафта? Не беше тоа "војна против тероризмот"?
Screenshot_17.jpg
Па никогаш бе баки тоа е поентата НИКОЈ НИКОГАШ не излегува со промотивни видеа од воениот плен ако продава пред народот басни зошто почнала војната. Дали се треба да ви нацртам, ај онај дарко што е тоа е ама ти бе баки да му ебам таа германија дали треба вака да се објаснуваме
 
Член од
6 февруари 2022
Мислења
855
Поени од реакции
3.442
Незнам зашто се објаснувате со номади северни за Русија, Русите се сосем различно, горд народ патриоти непокорливи, па војуваат со цел западен свет за своите уверувања, САД НАТО ЕУ, average северџан е спротивно од тоа за цел спектар, робови на Артан Груби, робови во сопствената држава куропушачи мекотели и безрбетници, и сега тие истите јадат гомна за Русите, не е смешно трагично е.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.816
Јас мислам дека ако и дадат нуклеарно оружје на северна македонија, владата инстантно ќе го употреби на русија
Што ќе каже Кале, тоа праи нашата власт (и опозиција).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom