Фан Клуб: Челзи

Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Здраворазумни луѓе бараат од тренер ова да се тренира. Ова, што и да е, да се научи.




Срам за спортот и фудбалот воопшто. Најлошиот настап на играч во Челзи откако го гледам тимов.
Долго време ќе ги чисти лајната Боели на претходниците. Долго.


:pos:

И додека го пишував ова, Тухел доби отказ.
Мајката да им ја ебам комплетно на сите.

Ако ништо друго, со новиот тренер ќе гледаме НапЃаЧки ПатЕрн.
 
Последно уредено:

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.891
Поени од реакции
84.239
Дер ис но пашн, дер ис но вижн, дер ис но агрешн, дер ис но факинг мајндсет ин дис футбол клаб. Натинг ис дер. Ват д хел ис дет ин дис фудбал клаб. Тел ми нау. Ват д хел ис дер. Ласт сикстин јирс дис мач дифит ај хевнт син... Ју сак аур дифенсив коуч фор нат гетинг д резултс енд нау ју апоинт а атак мајндед коуч витаут гивинг хим уан клас плејерс енд ју експет резултс???

Цепки.
Најсериозно мислев некој им го хакнал сајтот кога видов...

Претпоставувам дека не е ова само обичен отказ туку Тухел се накурчил за нешто, па се расправале и на крај дошло до "Ма шо ве ебам, отпуштете ме ако сте глупи"

Аматеризам.
Не знам ни по кој да пцујам, ама ваљда со тек на време ќе се открие кој е кривецот за ова.

Катастрофална одлука.

Не знам ни кој тренер е слободен...

Дајте во Виљаш Боаш, можда ќе му успее сега, секако 10 години јадам гомна за него дека треба да добие шанса во јака екипа...
Стварно не знам ни кој ќе дојде после него, ама ова е УБЕДЛИВО најлошото нешто што Челзи го има направено...па...можеби и во историја на екипата.
Утре да фрлат 200 милиони за голман од трета лига на Франција пак нема да биде полош потег од отпуштањево на Тухел.

Катастрофа и аматеризам.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
703
Поени од реакции
503

И официјално. Која ќе биде замената на Тухел?
:tapp::tapp:

Замената за Тухел ќе е Лампард лол

Не знаат на каде тераат сопственициве. Ќе станеме Јунајтед.
Шо побрзо спортски директор и да се среди работата оти 5 години ќе тапкаме во место.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Аиииииииииии, а јас си викав сигурно ќе му дадат време на Тухел дури и уште полош да е следниот период. Овие бетер од Роман во тој поглед :pos:

Шокантно, цело лето поминато со Тухел во центарот на плановите, преговори и за нов договор. Нека ни е со среќа.
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Се струполи тимот без Тухел. Сакам да грешам ама кој побогу ќе ги тренира подобро од него?
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260


На овие накази не им е потребен тренер.
 
Член од
9 декември 2010
Мислења
490
Поени од реакции
207
Didnt expect this at all

Po se izgleda na ovie im treba marionetka da klima so glava na site pres konferencii i da gi vpie site shiiit idei i zamisli na ovie klovnovi (boeli i egbali)
Go utepa so falenje po vesnici od koga go prezedoa klubot a mu go spremale dzelatot uste koga zagubija 4:0 od Arsenal
mi igleda deka ja izgubi soblekuvalnata Tuhel.... plus konstantno premestuvanje na igracite na pozicii koi im se strani

Btw sme bile zainteresirani za najgolemiot luzer Poketino, ali kako ovie klovnovi rabotat sprotivno se prvo treba da naznacat sportski direktor a ne trener ali mu se dopagja na klovnov direktorskoto mesto i plakajki my na atletik (jonhson) da pisuva artikli kolku direkten i dobar pregovarac bil klovnov za nedela dena otkako izleze statija da dozvee fijasko so (transferite na Rafinja, De Light, Kunde, Rishalison etc)
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Самиот негов концепт, за носење на играчи беше криминален, донесе 3 играчи во одбраната, фрли +180 мил, а притоа средината и нападот се криминални. Нападот беше криминален и изминатата сезона.

ОК, ги смени Рудигер и Кристенсен, move on, гледаш дека во тимот немаш играч кој ќе дава голови, донеси таков играч. Стерлинг сам си трчка. Нема помош од другите играчи.

Гледаш дека средината е тенка, барај играч од средината.

Се фатија за Фофана и заборавија на концептот на игра кој се добива со гол повеќе. Челси не може да го даде тој гол повеќе затоа што нема играчи кои ќе го дадат тој гол повеќе. Дури и да го дадат, одбраната...која не може да ја приспособи на противничкиот напад.

Играта е криминална, очобол, а секогаш промените, во секој клуб, започнуваат од самиот тренер.

Динамо! Гледав од 10 мин. Не креираа ниту една шанса. Или топка во фор за никого или долга топка која ја пресекува одбранбен играч. Истата (не)игра одново и одново. Сите знаевме дека ќе играат бункер. Ужасен натпревар. Ужасно ужасен натпревар.

И да, Тухел имаше 3 преодни рокови, имаше 400 мил на располагање и со тие пари не постигна ништо. Иако година за транзиција, не гледам, на долг рок, како со овој напад догодина ќе тргнат на титули. Фали крило, фали шпиц. Фали средишен играч.

Секако, по квалитетот на играчите, мора да бидат топ 4 во најмала рака.
 
Член од
3 септември 2022
Мислења
134
Поени од реакции
360
Секако, по квалитетот на играчите, мора да бидат топ 4 во најмала рака.
6 екипи има кои ќе се борат за 4 места. Од кој од петте други екипи Челзи е толку подобар што мора "во најмала рака" да биде топ 4? Мене ми изгледа дека е најслаб од сите 6 екипи и дека ќе заврши шести. Баш ме интересира од кој Челзи е подобар по имиња или по игра?
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Не постигна ништо:

Светски куп
Супер Куп
Две финалиња
Место во ЛШ.

И немаше три преодни рокови, имаше еден (можеби, не е сигурно по последните пишувања), а за тој еден, најмалку треба да завршеше оваа сезона за да се донесе некаков заклучок.

За ситуацијата во нападот и средината, постоеше управа. Постои управа. На таа адреса одговор на прашањата.
 
Член од
9 декември 2010
Мислења
490
Поени од реакции
207
6 екипи има кои ќе се борат за 4 места. Од кој од петте други екипи Челзи е толку подобар што мора "во најмала рака" да биде топ 4? Мене ми изгледа дека е најслаб од сите 6 екипи и дека ќе заврши шести. Баш ме интересира од кој Челзи е подобар по имиња или по игра?
5 ekipi se borat za Top 4, Arsenal will be Arsenal, Chelsea ima na hartija poslab tim samo od Man City


Kako sto rekov se bara marionetka da klima so glava Tuhel odbil da bide

Chelsea’s owners want to make a long-term appointment of somebody they believe can create and cultivate a new culture within the club, who is ready to listen to their ideas and explain his own philosophies. {The Telegraph}
 
Член од
3 септември 2022
Мислења
134
Поени од реакции
360
5 ekipi se borat za Top 4, Arsenal will be Arsenal, Chelsea ima na hartija poslab tim samo od Man City
Ова е потешка форма на делузија и скоро да треба медицински да се третира. Арсенал има многу подобар тим од Челзи и ќе заврши пред Челзи, милион посто.

Хаверц
Пуличиш Зијеш
Маунт

Жезус
Мартинели Сака
Одегард

Смешно е да споредуваш. Две класи подобар напад има Арсенал.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom