Фан клуб - РК Вардар

Член од
19 август 2010
Мислења
3.529
Поени од реакции
8.000
Не сме во позиција многу многу да пребираме, секоја помош е добредојдена али стварно не знам дали е ова позитивно или не... Дека финансиски е моќен, моќен е, ама колку чесно би раководел Чифлиганец со клубот е прашањето... Се надевам Михо знае на кого да го остави клубот.
Епа ние треба да учиме од сопствените грешки. После Самс,доколку Чифлиганец го превземе клубот тоа мора да биде направено со договори кои од секој аспект го штитат Вардар од евентуална идна неповолна ситуација односно кидавела на Чифлиганец. Значи при евентуално негово напуштање клубот не смее да биде во долгови и слични ствари кои за малце не донесоа до бездната.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.529
Поени од реакции
8.000
Ахаха, овој на пола скопје по 3 квадрата им украде, со договори со се, ти мислиш ако се потпише на лист хартија загарантирана е иднината на Вардар!?!?
Toa e više do banana država. Vo takva situacija koj i da dojde može istoto da ne snajde, ne samo so Čifliganec. Ali sepak dokolku si pravno zaštiten polesno e koga togaš da izlezeš od gomnata.
 
Член од
13 август 2019
Мислења
416
Поени од реакции
2.111
Гледам Кулеш у Ханофер оди. Михо да не го довлечка Фитиљот у Скопје? :D
Добро размислуваш, ама за оваа сезона мнооогу тешко сега за сега… За следната и те како има шанси и тоа големи :D
Автоматски споено мислење:


“Искрено, малку кој очекуваше дека ќе биде така по она шокантно јунско исфрлање од ЛШ и заминувањето на дел од (не)верните за кои „еден живот, една љубов“ важи само ако е за Келн. За македонска лига е друга љубов…”

Погодила госпоѓава директно во центар…
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.698
Поени од реакции
5.589
Од снимкиве што ги гледам од припремите мора да го пофалам Манасков,машала дечкото не штедел на јадење за време на паузата.
Сепак ова не е ништо ново за нас,Боре лани мислам дека рекордот го сруши кога се појави со +30 кила на прв тренинг.:D
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.033
Поени од реакции
5.477
Од снимкиве што ги гледам од припремите мора да го пофалам Манасков,машала дечкото не штедел на јадење за време на паузата.
Сепак ова не е ништо ново за нас,Боре лани мислам дека рекордот го сруши кога се појави со +30 кила на прв тренинг.:D
И Чупко си ја имаше таа навика. :)
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.577
Поени од реакции
5.480
Добро знам колку е добар Додиќ, ама минутажата која ќе ја добие тој подобро е да ја има некој играч кој би бил планиран во Вардар барем за наредни 3 сезони, па макар и да не е таленитиран како него, вака и Додиќ ќе го дооформиме како играч а за него Вардар ќе е само попатна станица, со вакви трансфери почвиме да заликуваме на Металург.
позз
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.070
Поени од реакции
22.109
ovoj nikad ne go sakav... prvo e eks metalurg, vtoro nikad ne bil nas pozajmen igrac nema poenta da drzime i plakame, go iskoristivme koga ni trebase nekoj da poplni dupka sezonava sekako trebase da si najdeme nekoj, sto i napravivme. crnogorecot + karpale se dovolni za do dekemvri do togas preku sila ke imame 5-6 utkamici u seha + domasno prvenstvo kade osven 2-3 utakmici sve drugo treba da e lesen trening.
 
Последно уредено:
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.698
Поени од реакции
5.589
Нема потреба да се плука по Додиќ,можеби подобро вака и за нас и за него,мислам дека нема потреба ние да развиваме играчи на други клубови од кои не би имале никаква корист во иднина,гледано од страна на Додиќ нема ние што да му се лутиме,ниту беше наш играч,ниту е дете на клубот,си го одработи поштено тоа за што беше платен,му заврши позајмницата и толку.
Треба да го разбереме и ние него,ова е потполно друга ситуација од таа на Тимур на пример,Додиќ е млад играч,МВП на младинско првенство и логично дека ќе бара силни натпревари за да се развива.
Нека му е со среќа во новиот клуб,искрено му посакувам да стане еден од најдобрите средни бекови во светот и се надевам дека нема да заборави на Вардар и Македонија и се што му беше пружено тука.
 
Член од
13 септември 2020
Мислења
57
Поени од реакции
134
Има најава за уште еден екстра класа трансфер, али сега за сега го држат у тајност името… А за следна сезона за во ЛШ, првиот трансфер ке ја стави цела битола на апарати…
Од кога најавија дека не се игра ЛШ не сум во тек со ништо, дали е сигурно за следна сезона дека се враќа во ЛШ?

И кој е стадионот кај шо тренираат гледам на Фб, шо стана со Борис Трајковски
 

Kajgana Shop

На врв Bottom