Фан Клуб: Пелистер

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.198
Поени од реакции
4.896
Без Драгаро назад промаја сме, ептен лесни топки поминваја, надигран беше Тиквеш, имаме екипа, ама се сложвам дека фалат уште 3 играчи, според мене двајва за од страничните позиции и еден во нападот.
Тој Милевски бекот ептен лабав, ќе го пукнеше Мане :D ако се нервира Мане вака кај е тек крајот на сезоната :pos:
Средината ни е топ, голојте кој од кој поубај, Буки мајсторски ножички, Фиката евро-гол, а примивме 2 боси гола...
Второто се сменаја сите играчи, забележав 2-3 играчи кој покажаја знаење со топка, другите под ниво, така да мора уште некој играч за ротација...
Кашето сам се повреди на контра против голманот, падна ко покосен и побара замена, таа контра беше на 3:1.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.823
Поени од реакции
7.118
Ja gledav so Kozuf i so Tikves mnogu razlika vo igrata na prviot natprevar gi pritiskame a na vtoriot mnogu ne sigurni od nisto prat sansi ke mora da pazime na odbranata ili da igrame na gol poveke vistina velevme fali spic ama ko ke vidis site na sredina se so ofanzivni karakteristiki pa odbranata samo na kice i dragarot ke bidi interesna sezona vo 2 liga i se mislam poke ke imame maka so slabite oti treba da napagame i mozat da ne fatat na kontri od kolku so po jakite kaj so ke igrame fudbal pa taka sega ocekuvam da go tepame i vardar vo crno buki 3-1
A golojte ubaj i na Buki i na Fikata se nadevam nema da ima povredi oti sekoj igrac ni treba a mora da se pazi i na disciplinata ne mozi na 1-1 go kozuf na orijatelska da dobivame crven karton za nisto

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.250
Поени од реакции
5.361
Шо филмој си прај управата не знам .
Значи фали уште еден штопер,десен бек , заден везен , крила и шпиц .
Ако планират со овие играчи дека ќе влезиме прва лига место фудбалски клуб нека одат да водат слаткарница.
Ама важно ќе имаме најубав стадион во втора лига buy the way не сакаа да се сликат и за стадионот оти ќе ги караа од партија.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.823
Поени од реакции
7.118
Денес е договорен нов играч кој ќе го засили нападот на ФК Пелистер.Името ќе биде познато откако договорот ќе биде официјализиран.


Koj e ovaj tolku so go reklamiraat ko pet dusi ima samo slobodni igraci



Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.035
Поени од реакции
6.633
Денес е договорен нов играч кој ќе го засили нападот на ФК Пелистер.Името ќе биде познато откако договорот ќе биде официјализиран.


Koj e ovaj tolku so go reklamiraat ko pet dusi ima samo slobodni igraci



Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
сигурно некој корпулентен центарфор се носи, да не можат лесно да го туркаат бацињата од втора лига
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.250
Поени од реакции
5.361
Баш ме интересира кој е , а баш и нема нешто квалитетно слободно , ама ај да видиме
Автоматски споено мислење:

Update еве Фазлиу се вратил , значи уште 4-ца чекаме нови да дојсат , штопер , везен , крило и шпиц
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
591
Поени од реакции
1.034
Баш ме интересира кој е , а баш и нема нешто квалитетно слободно , ама ај да видиме
Автоматски споено мислење:

Update еве Фазлиу се вратил , значи уште 4-ца чекаме нови да дојсат , штопер , везен , крило и шпиц
cvetanovski dejan e go neki sileks samo toj ceka za da mu zemi pari nesto tamu so dogovoro gluposti nekoj inace toj e
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
591
Поени од реакции
1.034
no great not terrible
nema izbor mnogu ovaj go nekele vo sileks toj sakal vo pelister samo se cekalo nesto tamu za da mu zemi pari na sileks taka rece vanco vo sabotata na fudbal so tikves e sea jas mislam deka uste toj i eve faziliu i tolku ke bidi a ocajno ni treba desen bek barem po to so go gledav so tikves vo sabotata ama kolku pari tolku muzika to e to ke turkame nekako
 
Член од
25 август 2019
Мислења
279
Поени од реакции
356
Taman e ako dojdi cvetanovski vo napadot i uste tome kitanovski da go dogovorat nekako za desen bek da dojdi i top tim ke e za vtora liga posebno... ama ke vidime ima vreme za se ;)
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.823
Поени од реакции
7.118
Така ако прајме муабет јас велам и Стефан Спировски да го земиме и така нема потпишано никаде барем до на зима да напрајме разлика во 2 лига после нека си оди со отворен договор но за шпиц ќе биди лошо освен горе спомнатиот не знам кај ќе најдиме шпиц а фазлиу за кај нас ќе брка работа ако го зедоја шо поќе играчи то поарно

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom