Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
13 септември 2015
Мислења
1.006
Поени од реакции
2.262
Каков притисок се ствара за овој Нунез 100% ќе испадне флоп,го гледав и со Јунајтед и со Палас знае да проигра,да се уфрли,да влезе во шанса ама завршницата катастрофа а со тоа ќе стане меме играч и никад нема да го исполни потенцијалот што го има.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.719
Поени од реакции
13.328
Мене ич не ми е разбирлива таа радост кога некој ќе флопне. Гледаат фудбал, има милион поважни работи за што са се фатат, но чекаат некој да пропадне и 99% од муабетите за фудбал му се сведуваат на тоа.


ОК е и сеир и се, но гледам дека ништо повеќе не ги весели од некој кога ќе киксне, особено ако веќе е на тапет, како Мегваер
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.408
Поени од реакции
42.661
Мене ич не ми е разбирлива таа радост кога некој ќе флопне. Гледаат фудбал, има милион поважни работи за што са се фатат, но чекаат некој да пропадне и 99% од муабетите за фудбал му се сведуваат на тоа.


ОК е и сеир и се, но гледам дека ништо повеќе не ги весели од некој кога ќе киксне, особено ако веќе е на тапет, како Мегваер
Најлошо од се е што со социјалниве мрежи, а богами и на форумов, три лоши утакмици се доволни за да се прогласи некој за флоп.

Па кога ќе изигра една добра утакмица, одма се прозиваат тие што му се смееле, па веднаш другиот табор го прогласува за ѕвезда, па имаш титули како "најдобар на позицијата ever" со една полусезона изиграна, итн, итн. По после пак е слаб и така.. Заклучоци се носат после месец дена, а истите и се менуваат од месец во месец.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.114
Поени од реакции
107.348
Мене ич не ми е разбирлива таа радост кога некој ќе флопне. Гледаат фудбал, има милион поважни работи за што са се фатат, но чекаат некој да пропадне и 99% од муабетите за фудбал му се сведуваат на тоа.


ОК е и сеир и се, но гледам дека ништо повеќе не ги весели од некој кога ќе киксне, особено ако веќе е на тапет, како Мегваер
Генерално се слагам за ова што го пиша ама за Мегваер оправдани се заебанциите зашо кога го потпишуваа грото фанови на Јунајтед ја оправдуваа сумата и го правеа Видиќ што се вика. Ок, нормално е да се хајпнати за нов играч, ама за тие пари што ги фрлија ликот требаше ко Ван Дајк да игра а не како Кевин Констант, па уште и капитен им стана и подвижно меме.

За другото реков се слагам, особено сеа за Нуњез го тупат на непочната сезона и 2 изиграни пријателски каде повеќето играчи се скроз неспремни и се на помалце од 50%. Ради вакви гомна сакам 70 гола да даде сезонава и да ги сруши сите можни рекорди.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.081
Поени од реакции
20.910
Мегваер е психички паднат и после сите овие заебанции и навреди на негова сметка, уште потешко е дека ќе се врати. Секој негов кикс е поврзан со недоволна концентрација. Притисокот си го прави своето, а не секој може да се носи со таков притисок.
Мое мислење.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.610
Поени од реакции
7.178
Мегваер е психички паднат и после сите овие заебанции и навреди на негова сметка, уште потешко е дека ќе се врати. Секој негов кикс е поврзан со недоволна концентрација. Притисокот си го прави своето, а не секој може да се носи со таков притисок.
Мое мислење.
Оваа го пишуваш само зашто Барса го бараше у трампа за Френки. :pos:
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.081
Поени од реакции
20.910
Оваа го пишуваш само зашто Барса го бараше у трампа за Френки. :pos:
Прв пат читам вакво нешто и повеќе од очигледно е дека истото не е вистина. :D
Автоматски споено мислење:

Дај линк баш ме интересира кај го прочита тоа
Веројатно на Troll Football.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.610
Поени од реакции
7.178
Дај линк баш ме интересира кај го прочита тоа

Прв пат читам вакво нешто и повеќе од очигледно е дека истото не е вистина. :D
Автоматски споено мислење:


Веројатно на Troll Football.
Не ми се правете ајвани и во темеава се дискурираше за тоа ме мрзи да нурам назад.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.087
Поени од реакции
16.455
Со овој е завршена работа, прв пат слушам за играчот, а гледам доста спомнуван е низ медиуми.
Како да сум разбудена од кома се осеќам, до пред скоро слушав и читав трансфер шпекулации за Мбапе, Халанд Маланд, сега падна форумот за некои си Нуњези, Бромери, ниту еден не знам :)

Од другите вести во Мадрид за Роналдо има интерес потврден ама платата е проблем, ќе треба да се ослободи клубот од некои играчи, Мората скоро па сигурно и по можност уште еден.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.610
Поени од реакции
7.178
Иг
Со овој е завршена работа, прв пат слушам за играчот, а гледам доста спомнуван е низ медиуми.
Како да сум разбудена од кома се осеќам, до пред скоро слушав и читав трансфер шпекулации за Мбапе, Халанд Маланд, сега падна форумот за некои си Нуњези, Бромери, ниту еден не знам :)

Од другите вести во Мадрид за Роналдо има интерес потврден ама платата е проблем, ќе треба да се ослободи клубот од некои играчи, Мората скоро па сигурно и по можност уште еден.


:pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom