Навивачки групи во Македонија!

Член од
25 јуни 2022
Мислења
26
Поени од реакции
24
Bratce gledam deka ste se pojavile sega na forumov nikad ne sum ve gleal :) Tetovskite balisti dobro me znaes koj sum pomlad clen sum megju poaktivnite na Vojvodi i postuem sto sirite ultras kultura, kolku i da imate needucirani clenovi i ljudi sto nemaa veza so ultras i tifo... ete vikas deka ne soblakate deca... Pred nekoe vreme znaa dobro tvoj drugari sa sigurno cetinska zone udarna ekipa kako begalw kako pickici 30+ i posle nekoe vreme kako bile brutalno pretepani u park pozadi kam ( tetovcanka ) mada da ne zborimo za ova po forumi :) bile tepani zatoa sto ne ednas nego pojke puta probale da sobleca nasi deca a kolku i da smo znaet deka smo gomna i nikad ne smo se plasele od nikogo.. Vojvodi gi nema na fb insta forum ama na ulica se znae koj e najaktiven :) Me interesira na kraj edno prasanje: Zosto svaki put ( mozda 7-8 puta do sea ) odbivate ferka i na plostad i svegde (2-3 puta prifakjate i ne se pojavuate)...
Автоматски споено мислење:

Прегледај го приврзокот 338099
Komentar za ova?
Ajde na ferka javno na forum ve vikamo kolku na kolku sakate ne e problem mlado staro :)
( Ste prijavile pogresni ljudi deka ve tepale inace u Tetovcanka hh )
Neka znaat dobro site... Znae kikbokserot toj vasiot tepacot sto tepaja nas clen u carsija 50 na 1 i toa dur e so zenska mu..
Ama ka mu slegovmo u teretana da mu baramo 1 na 1 se krie pozadi trenerot jas ne napraviv nisto..
Znaete dobro vie vojvodite kakvi picki ste begate sekogas ,nikogas nie u Tetovo nemame rivalitet so vojvodi sekogas begat tie nema shanca da zastaanat ima mnogu slucaji barat policia ili begat priznate deka picki ste
 
Последно уредено:
Член од
8 август 2013
Мислења
982
Поени од реакции
1.246
Znaete dobro vie vojvodite kakvi picki ste begate sekogas ,nikogas nie u Tetovo nemame rivalitet so vojvodi sekogas begat tie nema shanca da zastaanat ima mnogu slucaji barat policia ili begat priznate deka picki ste
Автоматски споено мислење:

Znaete dobro bese eden sto se mava mafiash kakvo jadele kudek drgarot na on sto bese 45 godisen od eden 20 godisen I on mafiashot gledase kako jade kutek drugarot vikase nemoj nemoj priznaete deka nemate nitu Eden slucaj vo tetovo sto se pobedile Ballistite zatoa
Ekrem calm down :D
 
Член од
17 август 2018
Мислења
3
Поени од реакции
1
Pa gledam deka ste mnogu opasna ekipa hhahahaha... Koj e be toj vogja cajkan i clen od momentalna ekipa mlada ajde te molim kazi go :) Begas od tema gledam ne ti odgovara... Edna ebena ferka samo vi trazimo i nisto pojke... Pozdrav za kelaviot so prae tostooj u timeout znae kako go napraevmo cecenija u park... Ednas ne nemate tepano be ovaja ekipa niti pa ke ne tepate... Lazim Destani krimos sto vrti milioni im e gazda na klub kje zbori smo imale dzandari u ekipa ah be... Bruka ste... Ve molimo edna ferka samo nisto pojke ne trazimo i ne ve maltretiramo... Ako sakas ke zborimo i u zivo np
Автоматски споено мислење:


Za zal ne smo grupa so e aktivna na forumi socijalni mreze nema izvestai ama znaete sami kolku ste maltretirani i dzabe vi e brojkata ka ve gazimo na svako pole ulicata e svedok isto ste i vie :) poz ( uste ne mi odgovori na prasanjata? )
Ja nikogas tuka ne pisuvam ama ako se zboruva za mene nikogas ne pamtim da imam nekoja izgubena ulicna borba protiv vas, sigurno si nekoj od tie sto me mrzat i nema sto da mi naprae pa me tepa preku tastaturava. Koj da saka od vas mlada ekipa 1vs1 ili so grupa kako da sakate kade sakate ne znaete dobro vi gi davam i brojot na tel. Znaete dobro da nisto ne mozete vo Tetova pa zatoa se praete huligani po forumovi i drugi socialni mrezi.
 
Последно уредено:
Член од
12 мај 2022
Мислења
5
Поени од реакции
31
Ja nikogas tuka ne pisuvam ama ako se zboruva za mene nikogas ne pamtim da imam nekoja izgubena ulicna borba protiv vas, sigurno si nekoj od tie sto me mrzat i nema sto da mi naprae pa me tepa preku tastaturava. Koj da saka od vas mlada ekipa 1vs1 ili so grupa kako da sakate kade sakate ne znaete dobro vi gi davam i brojot na tel. Znaete dobro da nisto ne mozete vo Tetova pa zatoa se praete huligani po forumovi i drugi socialni mrezi.
O lingur usmrden nemoj da vikas ne me tepajte vojvodi ka ke izedes stangla u glava...
 
Член од
12 мај 2022
Мислења
5
Поени од реакции
31
Uste eden trofej za vecerva... DUPI DUPI DUPIME - GAJLE SI NEMAME
Автоматски споено мислење:

Balisti ako ste mudonje utre u 8 ve cekamo u Tetovcanka parkce znaete dobro kade
Автоматски споено мислење:

Ja nikogas tuka ne pisuvam ama ako se zboruva za mene nikogas ne pamtim da imam nekoja izgubena ulicna borba protiv vas, sigurno si nekoj od tie sto me mrzat i nema sto da mi naprae pa me tepa preku tastaturava. Koj da saka od vas mlada ekipa 1vs1 ili so grupa kako da sakate kade sakate ne znaete dobro vi gi davam i brojot na tel. Znaete dobro da nisto ne mozete vo Tetova pa zatoa se praete huligani po forumovi i drugi socialni mrezi.
Ajde daj mi broj 1 na 1 ili ekipno sega odma sakas ili utre picko
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
30 ноември 2020
Мислења
89
Поени од реакции
154
Uste eden trofej za vecerva... DUPI DUPI DUPIME - GAJLE SI NEMAME
Автоматски споено мислење:

Balisti ako ste mudonje utre u 8 ve cekamo u Tetovcanka parkce znaete dobro kade
Автоматски споено мислење:


Ajde daj mi broj 1 na 1 ili ekipno sega odma sakas ili utre picko
Mali privatno zborevme mi deluvase dobro dete , ama pocna da preteruvas da znaes , pak ti si znaes , da si mi ziv i zdrav...
 
Член од
17 август 2018
Мислења
3
Поени од реакции
1
Uste eden trofej za vecerva... DUPI DUPI DUPIME - GAJLE SI NEMAME
Автоматски споено мислење:

Balisti ako ste mudonje utre u 8 ve cekamo u Tetovcanka parkce znaete dobro kade
Автоматски споено мислење:


Ajde daj mi broj 1 na 1 ili ekipno sega odma sakas ili utre picko
Imeto mi go znaes pisuvaj me na fb ke ti ja dadem brojot i sve samo nemoj taka da vlezes po teretana. Hahah toa e logicno ako bevte ke me cekavte posle treningot pred teretanava. A koj zive vo tetova znae deka ne ste takvi taka da nemoj tolku daleku da ides vo sonistava.
i ne bev na nikoja frka 50 vs 1 vo carsija sto zboruvas ti
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.320
Поени од реакции
27.799
Кајганџи, еден предлог од мене. Ова само како идеја, а слободно надополнете сменете ја или одбијте ја. Сакаме неќиме, ако едно време беше конзули форумот, па на фб мак тифо страната, сега е времето на Кајгана кај шо се водат навивачки дискусии. Знам дека од грото групи сите побитни ликови го пратат/читат форумот.
Мој предлог, во пресрет на сезоната за екстра мотивација, дали сакате на посебна тема еден член да води,, т. е. да апдејтира секое коло некоја навивачка табела.
Како би се бодувале групите? Мојот предлог е следен:
За од старт да не се дискредитираат помалкубројните групи, бројноста би ја исклучил. Пример би се бодувало на следниот начин:
1 бод за активност на домашен терен
1 бод за парола
2 бода за пиро
3 бода за кореографија
2 бода гостување
Ова би се водело преку цела сезона. Е сега, дали во една единствена табела сите групи во сите спортови, дали одделно фудбал, ракомет, кошарка да одлучиме. Значи без сериозност/напнување ова да е чисто зезанција меѓу нас.
Шо мислите?
Ако се нафатиш за ова бодување, те молам на групите со вакви глупи муабети одземи им 10 бодови или исклучи ги од играта.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.029
Кајганџи, еден предлог од мене. Ова само како идеја, а слободно надополнете сменете ја или одбијте ја. Сакаме неќиме, ако едно време беше конзули форумот, па на фб мак тифо страната, сега е времето на Кајгана кај шо се водат навивачки дискусии. Знам дека од грото групи сите побитни ликови го пратат/читат форумот.
Мој предлог, во пресрет на сезоната за екстра мотивација, дали сакате на посебна тема еден член да води,, т. е. да апдејтира секое коло некоја навивачка табела.
Како би се бодувале групите? Мојот предлог е следен:
За од старт да не се дискредитираат помалкубројните групи, бројноста би ја исклучил. Пример би се бодувало на следниот начин:
1 бод за активност на домашен терен
1 бод за парола
2 бода за пиро
3 бода за кореографија
2 бода гостување
Ова би се водело преку цела сезона. Е сега, дали во една единствена табела сите групи во сите спортови, дали одделно фудбал, ракомет, кошарка да одлучиме. Значи без сериозност/напнување ова да е чисто зезанција меѓу нас.
Шо мислите?
Ми се допаѓа идејата, со тоа што да се дефинира зборот активност и одење на гостување :D

Пример, дел од групите (а често и вие и ние во минатото) под одработено гостување подразбираат кога ќе отидат 10 члена самоиницијативно, ќе закачат едно крпче на ограда и ќе дремат 90 минути. Не може тоа да се бодува исто на пример со нашите гостувања годинава во Охрид, Кратово или Тетово на фудбал.
Па истото би важело и за домашни натпревари.

Исто така, голем дел од гостувањата се забранети од полиција. Да има дополнителни поени ако некоја група отиде да гостува и покрај забрана, како ние со Воска на пример.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.070
Поени од реакции
22.108
Ми се допаѓа идејата, со тоа што да се дефинира зборот активност и одење на гостување :D

Пример, дел од групите (а често и вие и ние во минатото) под одработено гостување подразбираат кога ќе отидат 10 члена самоиницијативно, ќе закачат едно крпче на ограда и ќе дремат 90 минути. Не може тоа да се бодува исто на пример со нашите гостувања годинава во Охрид, Кратово или Тетово на фудбал.
Па истото би важело и за домашни натпревари.

Исто така, голем дел од гостувањата се забранети од полиција. Да има дополнителни поени ако некоја група отиде да гостува и покрај забрана, како ние со Воска на пример.
daj be turite pepel na ideata pred da se pretvori u evrovizija... smesno e ova a i realno nema potreba sekoj treba da si naviva za svojot tim vo sklop na moznostite. rivalstvo e super ama nikad nema da me ubedis deka rivalot e podobar ili obratno... samo ke ima prepukuvanja sa zhabe, ne deka mene licno mi smeta toa lol

sekoja grupa znae do kade si e... bitkata treba da bide sekoja sledna godina da e podobra od predhodno.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.029
daj be turite pepel na ideata pred da se pretvori u evrovizija... smesno e ova a i realno nema potreba sekoj treba da si naviva za svojot tim vo sklop na moznostite. rivalstvo e super ama nikad nema da me ubedis deka rivalot e podobar ili obratno... samo ke ima prepukuvanja sa zhabe, ne deka mene licno mi smeta toa lol

sekoja grupa znae do kade si e... bitkata treba da bide sekoja sledna godina da e podobra od predhodno.
Па идејата не му е нова, вакво бодување имало во ваше време, од таму Мајмуни едно време ни ги отекуваа јајцата дека имале највеќе поени во некоја сезона :D
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.003
Поени од реакции
5.508
Ми се допаѓа идејата, со тоа што да се дефинира зборот активност и одење на гостување :D

Пример, дел од групите (а често и вие и ние во минатото) под одработено гостување подразбираат кога ќе отидат 10 члена самоиницијативно, ќе закачат едно крпче на ограда и ќе дремат 90 минути. Не може тоа да се бодува исто на пример со нашите гостувања годинава во Охрид, Кратово или Тетово на фудбал.
Па истото би важело и за домашни натпревари.

Исто така, голем дел од гостувањата се забранети од полиција. Да има дополнителни поени ако некоја група отиде да гостува и покрај забрана, како ние со Воска на пример.
Значи предлози кажете, дополнете. Онака само како идеја го нафрлив, чисто за заебанција тука на форум. Нити титула ќе поделиме ни признание. Чисто заебанција. Затоа и бројката ја одземав како бод, бидејќи група како пр. Паткари(без дa ми замерат) не можат да се натпреваруват со бројка на пример со вас. Муабетот е да го поттикнеме ултрас движењето, да се работат пиро, корео, пароли итн. Ете идејата за изработено забрането гостување да се даде екстра бодови е океј, држи вода. Ете, за над 50/100 навивачи гостување бод плус нека е :) Под активни на домашен терен бод, мислев на тоа дека се навивало без притоа да имало нешто плус на утакмицата.
Пак ви велам, форумска заебанција. Ништо повеќе. И да се со цел, да сме сите подобри секоја година од лани.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom