Фан Клуб: Пелистер

Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.491
Нема збор за тие шо потпишаа муабето беше за другите пример за Егри ќе видам се во ред да почекам коектира со нас и Силекс па ко видоја Кратовчани со кој имаат работа го зедоја Буторац и овај од немај каде ојде Брегалница, никој со сила не моѓи да земиме но се знај или идиш даваш услови или не идиш а не да лажиш истото го праеше и Мацата два три пати тренирај се до последно и на крај замини некаде
Инаку браво за засилувањата до сега вака го личи клубот фалат уште многу играчи пред се во нападот но за жал нема слободни како и тоа дека е лошо шо мора двајца под У21 да играат а и таму сме дефицитарни се надевам дека оваа недела ќе потпишат уште некој играч барем на позајмица ако не да земиме па да видиме следната Недела со Охрид колку сме спремни за влез во прва лига

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
pa so toa sto ne potpisuva odma klubot znae deka on se uste razgleduva drugi opcii. altiparmakovski koga treneral so nedeli so vas i posle potpisal na drugo mesto mislis deka ne bile taka dogovoreni so upravata? vo takvi slucaevi najcesto se dogovaraat igracot da potpise ako ne najde podobra opcija, cesto se dogovara i rok. tuka ne gledam vina kaj igracot bidejki klubot prifaka takov odnos. moze klubot da bide kategoricen i da kaze "potpisi do petok, ako ne ponudata poveke ne vazi". nikoj ne ja prisiluva upravata eden igrac da go ceka so nedeli.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.868
Поени од реакции
7.254
Denes go potisavme Naumche Bakraceski detoto e super bese vo mladinci kaj metalurg posle vo tikves i bregalnica so Buki na sredina ke bidime super sleduva spic izgleda i to ke bidi se gore dolu ako se najdi nesto slobodno na krajot od preodniot rok isto vremeno mora da go zdrzime i Miki za koj ima muabeti deka go baraat nekoj kluboj od stranstvo

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
П

Пљампач

Гостин
Китанот изглеа тешко дека ќе се врати или?

Вака како шо стојат работите, нападот моментално е најкритичен.
Да видиме шо ќе донесат на та позиција...
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.210
Поени од реакции
4.951
Средината ни е супер вака, сегде играше овај прва постава, така да би бил корисен....
На официјалната објавија дека деновиве ќе се потпиши и со уште еден играч, играч од нападот, со тоа највероватно ќе биди последно засилување, добро е шо најдовме напаѓач, сепак ќе ни е најтенка позиција од тимот, ама ќе има за ротирање, овај сега, Боро, Михаил, Кашето, а полушпиц можи и Никола.
Од сите 5, ни пола играч не се прај, ама ај да не бараме преку леб погача :D
Инаку можевме лесно да го вратиме Николовски, гледам вчера за црвените газиња потпишал, ама кога веќе го зедовме Бакрач е за класа подобар од него, исто гледам Размоски во Охрид :cautious: Не дека е некое играчиште, ама за втора лига би бил супер, ама највероватно управата прво гледаше да ги врати сите битолчани, па после друго да бара, така да во меѓувреме си потпишал дома тој.
Да видиме кој ќе биди играчот од нападот, според имиња мислам имаме најдобар тим во втора лига, да видиме само како ќе изгледаме на терен и како ќе играме, вака имаме рални шанси да се вратиме одма...

П.С. Од Китано ништо не се договорија, то е со сила убајна не бива, здравје...
 
П

Пљампач

Гостин
Прочитав негде по порталите дека ќе играме контролен наторрвср со Вардар... Има некое инфо за кога е закажан натпреварот?
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
609
Поени од реакции
1.080
Прочитав негде по порталите дека ќе играме контролен наторрвср со Вардар... Има некое инфо за кога е закажан натпреварот?
31 juli ako ne se lazam tuka e so vardar e sea so logika ima so vardar prijatelska da igras ne mi e jasno ama ajde:)
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
1.041
Поени од реакции
686
petelo raskina so skupi,ne go zedoja za evropskite i odma raskin mojme da go soberime
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
729
Поени од реакции
823
Егри уште еднаш не заеба - Брегалница ојде за исти услови.
Томе исто така - чекал за надвор.
Мацата Брегалница... со цела почит према сите тројца, мислам дека Пелистер НИКОГАШ појќе не треба да ги побара - НИКОГАШ !

Кој Размоски не се заебавајте... паткаше лани првата полусезона, нека си седи таму за Охрид таман е, тука од кафе на кафе и то е то.

Шпицот ако го земат малце ќе добиеме а квалитет во нападот, има уште 2-3 опции, нормално и клубот тактизира сега ама колку е арно незнам.
Ќе ни фали десен бек, таму останавме без класичен бек. Овај Ване Јованов гледам во Саса заминал, беше контактиран и брзо се договориле ама... чекајќи го Томе си најде клуб детето.

Екипата реално ни е лоша сега, имаме многу деца и неискусни... комплетно неискусна клупа ќе имаме.

Иначе дрвото малце и имаше слух за МАРКЕТИНГ овие КАЈ ПОЈМА НЕМАТ, НИТУ ПАК СЛУХ ИМАТ !

На 27.07 со Караорман во Битола или Струга и на 31.07 со Вардар во Битола то се пријателските кои не беа дефинирани.

Вака би изгледал составот според мене:

1-3-4-2-1
1
Петровски
3
Стефановски (У21)
Гроздановски
Драгарски
4
Бакрачески
Б. Љамчевски
Мустафов
Миленковски
Талевски (У21) - ако остани
2
Мустафов
П. Љамчевски
1
Напаѓач

Стоперите супер 3ка назад.
Средината задни везни Љамчевски и Бакрачески, десно Мики, лево Фиката, пред нив Буки и Пепе како креативци и техничари и пред нив напаѓач.
Ако се донеси бек под 21 година ќе се игра со 4ка назад сигурно.

Пријателските ќе покажат колку толку.
 
Член од
22 септември 2021
Мислења
173
Поени од реакции
725
Кога ќе биди ждребката за распоред на натпреварите во ВМФЛ
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.868
Поени од реакции
7.254
Кога ќе биди ждребката за распоред на натпреварите во ВМФЛ
Чекај гледаш не се знај кој кај ќе игра дива лига сме Ренова откажува па се пишмани исто за Плачковица ќе се фузира со Локомитива од Скопје ви втора лига само кај нас до последно нема да се знај кој кај ќе игра рано е за ждрепка прво пријателските да видиме како ќе бидиме иако сме назад и на средина покриени напред ми се плаши окото нема кој да дај гол со поспремна екипа дај боже некое дете да изненади освен шо се планира еден напаѓач изгледа завршуваме со пазарење шо е многу малку оти немаме 11 и да има некоја повреда ќе мора деца да играат барем уште три четворица требаше и мораше да земат вака ќе се молиме на бога да нема повреди и да ја темпираат формата оти ојдовме курбан уште не почнати!

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
22 септември 2021
Мислења
173
Поени од реакции
725
Чекај гледаш не се знај кој кај ќе игра дива лига сме Ренова откажува па се пишмани исто за Плачковица ќе се фузира со Локомитива од Скопје ви втора лига само кај нас до последно нема да се знај кој кај ќе игра рано е за ждрепка прво пријателските да видиме како ќе бидиме иако сме назад и на средина покриени напред ми се плаши окото нема кој да дај гол со поспремна екипа дај боже некое дете да изненади освен шо се планира еден напаѓач изгледа завршуваме со пазарење шо е многу малку оти немаме 11 и да има некоја повреда ќе мора деца да играат барем уште три четворица требаше и мораше да земат вака ќе се молиме на бога да нема повреди и да ја темпираат формата оти ојдовме курбан уште не почнати!

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Горан мене моментално најмногу ме интересира шо утакмици ке има дури сум таму :)
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.868
Поени од реакции
7.254
Горан мене моментално најмногу ме интересира шо утакмици ке има дури сум таму :)
Koga si idis ke se vidime? Inaku prvenstvoto posle 15ti 16ti Avgust treba da pocni nekade posedi ke aknime nekade ako ne nacrtaj barem eden grafit da ne ti bidi dzabe idenjeto

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.868
Поени од реакции
7.254
Денес е првата пријателска со Охрид кај нив во гости се надевам на победа без примен гол и баш ме интересира како ќе изиграат јоки, кашето и боро напред па и мики се надевам ќе остани оти тешко ќе најдиме друг шпиц
Што и да се случи само да не биди како лани пријателската ко си ја наместија Охриѓани и се тргаа од голот на крајот од натпреварот можи после тоа не треба никогаш да играме со овие ама управата си знај
Од децата најверојатно сите ќе добијат шанса но прва постава очекувам да бидат Талевски, Наумовски и Амир но сигурно ќе се рачуна и на Торнето, Милевски Новевски и Андоновски а има уште два три шо има шанси да изненадат па со среќа нека е новата сезона

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
729
Поени од реакции
823
Денес е првата пријателска со Охрид кај нив во гости се надевам на победа без примен гол и баш ме интересира како ќе изиграат јоки, кашето и боро напред па и мики се надевам ќе остани оти тешко ќе најдиме друг шпиц
Што и да се случи само да не биди како лани пријателската ко си ја наместија Охриѓани и се тргаа од голот на крајот од натпреварот можи после тоа не треба никогаш да играме со овие ама управата си знај
Од децата најверојатно сите ќе добијат шанса но прва постава очекувам да бидат Талевски, Наумовски и Амир но сигурно ќе се рачуна и на Торнето, Милевски Новевски и Андоновски а има уште два три шо има шанси да изненадат па со среќа нека е новата сезона

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Наумовски не е во тренажен процес, ќе оди на операција на препоните.
Амир исто беше повреден и мислам дека денес исто нема да е во состав.
Торнето, Милевски и Андоновски можи да се користат за ротација, Новевски неможи 3та лига да игра, не пак дресот на Пелистер да го носи, ама добро е ваквите пријателски да видат колку не можат и дури е време да се откажат...
Состав сигурно дури кај 4 сатот.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.868
Поени од реакции
7.254
Наумовски не е во тренажен процес, ќе оди на операција на препоните.
Амир исто беше повреден и мислам дека денес исто нема да е во состав.
Торнето, Милевски и Андоновски можи да се користат за ротација, Новевски неможи 3та лига да игра, не пак дресот на Пелистер да го носи, ама добро е ваквите пријателски да видат колку не можат и дури е време да се откажат...
Состав сигурно дури кај 4 сатот.
Sme zagubile od facking Ohrid so 1-0 e ova ako ne mu znak deka falat uste igraci ne znam so da recam mal bil budzetot ke se pustale nozete kolku cergata i so znaci to deka bez napagac ke igrame i krila so kaseto, joki, boro uste sto godini gol nema da klajme protiv po salam ekipa
A za Naumovski znam deka bese pivreden ineksii ova ona muabeto mi bese deka na nego racunam i na Miki kako i Amir da igraat od tie pod 21

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom