ps plus vo mk

Член од
25 март 2006
Мислења
357
Поени од реакции
24
Здраво,

ме интересира дали ќе може да се купи преку PS5 ps plus extra како што можи на XBOX Series Game Pass Ultimate да се купи со менвање само регион на конзолата пример англија, америка и тн тн...?

 
Член од
4 октомври 2014
Мислења
787
Поени од реакции
539
Здраво,

ме интересира дали ќе може да се купи преку PS5 ps plus extra како што можи на XBOX Series Game Pass Ultimate да се купи со менвање само регион на конзолата пример англија, америка и тн тн...?

Како што си купуваш ПС плус така можеш и ПС плус екстра
 
Член од
25 март 2006
Мислења
357
Поени од реакции
24
а како се купува ПС плус немам купено до сега, во случај ако земам PS5 да си знам унапред :)

доволно е преку пс5 да се мени регион и од официјален стор да се купи или ќе треба со Gift Cards?
 
Член од
4 октомври 2014
Мислења
787
Поени од реакции
539
а како се купува ПС плус немам купено до сега, во случај ако земам PS5 да си знам унапред :)

доволно е преку пс5 да се мени регион и од официјален стор да се купи или ќе треба со Gift Cards?
Имаш 2 опции:

Ќе ставиш на ПС5 регион United Kingdom и ќе одиш у Сити Мол у Галерија да си земеш ПС Плус картичка за UK (3,600 мкд).
или
Ќе ставиш регион USA и на eneba.com ќе побараш ПС Плус гифт картичка (40 евра), ќе си ја платиш преку картица, ќе го прочиташ кодот што ќе ти искочи, одиш во Redeem Code или така нешто во PS Store и само го пишуваш кодот.

Ја две години веќе идам на вторава опција пошо 20 евра ми заштедува и 5 минути работа ми е само да го препишам кодот од ПЦ на ПС.
 
Член од
25 март 2006
Мислења
357
Поени од реакции
24
Штета нема опција преку конзола сето тоа да се прави преку официјален стор... без енеба или г2п... пошто на XBOX от само регионо ми е сменат на УК и се официјално купувам дирек...
 
Член од
4 октомври 2014
Мислења
787
Поени од реакции
539
Штета нема опција преку конзола сето тоа да се прави преку официјален стор... без енеба или г2п... пошто на XBOX от само регионо ми е сменат на УК и се официјално купувам дирек...
Имаш опција преку гифт картици да напуниш пари на акаунтот на ПС стор и само да си го купиш ПС плус преку официјалниот стор.
 
Член од
25 март 2006
Мислења
357
Поени од реакции
24
Имаш опција преку гифт картици да напуниш пари на акаунтот на ПС стор и само да си го купиш ПС плус преку официјалниот стор.
Да не ја прифака МК картиќка на пс стор? пример да напрам профил со УК регион и нема да ми дозволи да купувам без гифт картици?
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
Дали може да се стави регионот на Турција, пошто таму е околу 20 евра годишно, 400 лири?
 
Член од
25 март 2006
Мислења
357
Поени од реакции
24
Дали може да се стави регионот на Турција, пошто таму е околу 20 евра годишно, 400 лири?
валда воопшто не прифака МК картица на PS store... Нема некој со ps4/5 да потврди пошто безвезе е со gift cards...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom