Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    672

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.306
Поени од реакции
22.592
The amount of captured javelins, nlaws and other NATO weapons is ridiculous at this point. DPR is straight up using them on Ukrainians all day every day. There is probably 100 ish captured every 48h.
Автоматски споено мислење:

Стапот има два краја.


In the last 12 weeks, 25 government/military cargo flights took place between Russia and Iran. There’s no public information about this. But something is being exchanged Iran is probably getting new toys.
najjako ke bide ako iran go zatvori hormuz za pratki za usa i eu. zhabe dogovorite so qatar, kuvait, emiratite i irak togas.... eve veke pocnaa so konfiskacija na grcki tankeri.
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.527
Поени од реакции
5.718
Каков епски пад ќе биде ова, и тоа од еден регионален конфликт во обид да се земе некој квадрат повеќе територија. :)
Ne znam dali seriozno mislis deka se ova e za "nekoj kvadrat poveke"?
 

saman

Раскажувачот
Член од
1 август 2009
Мислења
367
Поени од реакции
91
Русија гази во војната со Украина.
 
W

wicked_1

Гостин
Ne znam dali seriozno mislis deka se ova e za "nekoj kvadrat poveke"?
Да.

Јужна осетија и Абхазија, Нагорно карабах, Транснистрија, Крим и еве што можат во Донбас.

Да го тргнат Лукашенко, и во Белорусија ќе изникнат терористи кои ќе си бараат држава по методи на УЧК/ОВК и Исис. Мал си ќе се научиш.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.574
Поени од реакции
26.098
Либтардите на форумов, а општо и во светот сеуште ги лажат дека Русија ќе ја изгуби војнава. Толку се малоумни што си мислат дека оружјата што ги праќа западот сами ќе пукаат и сами ќе ја победат Руската армија.

Доколку до моментов малце се сомневав во нивниот дебилизам, сега сум веќе убеден во тоа. Таа “инелектуала” има академска моќ колку една полна кочина свињи… а така и звучи во моментов.

Изјавава на Урсула е врв на идиотштината на либтардизмот.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.759
Поени од реакции
17.457
Да.

Јужна осетија и Абхазија, Нагорно карабах, Транснистрија, Крим и еве што можат во Донбас.

Да го тргнат Лукашенко, и во Белорусија ќе изникнат терористи кои ќе си бараат држава по методи на УЧК/ОВК и Исис. Мал си ќе се научиш.
Како успеа Нагорно карабах да го увалиш у муабетов. Знаеш ли воопшто помеѓу кој е тој конфликт?
 
Последно уредено од модератор:
Член од
28 август 2013
Мислења
3.979
Поени од реакции
11.850
News: The Biden admin is preparing to send Ukraine advanced, long-range rocket systems—known as MLRS and HIMARS

BREAKING: The U.S. plans to send an advanced long-range rocket system to Ukraine as early as next week

@Klinton што би требало да биде ова?
Северна Кореја можеби ќе добие понапредна ракетна технологија :)
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.574
Поени од реакции
26.098
Како успеа Нагорно карабах да го увалиш у муабетов. Знаеш ли воопшто помеѓу кој е тој конфликт? Не бе нема поглуп лик од тебе на темава.
Шекспир можда?
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
3.648
Поени од реакции
3.762
ЕУ во една слика --> :pusigo:

СФе ми се чини дека политичариве во ЕУ намерно се одбрани ликови со поседување на колку е можно послаби мисловни способности...лидерските ионака ги немаат.

А тоа дека не се избрани на избори, тоа е друга тема...
 
W

wicked_1

Гостин
Како успеа Нагорно карабах да го увалиш у муабетов. Знаеш ли воопшто помеѓу кој е тој конфликт? Не бе нема поглуп лик од тебе на темава.
Полуабортуси како тебе и сличните тука не можат да разберат нешто што не им е издробено со пропаганда, затоа и не те кривам многу.

Како си научил да користиш компјутер за чудење е.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.341
Поени од реакции
19.775
Твитов беше објавен од најпознатиот западен експерт за Руската Федерација - Мајкл Кофман, на 5ти март и доби ~11.000 допаѓања. Денес е 28ми мај, наредна седмица твитот ќе биде стар три месеци. Мајкл Кофман вели дека не прави многу прогнози, сметам дека тоа му е паметна стратегија.

 
W

wicked_1

Гостин
Putin claims Russia ready to renew peace talks, repeats demand for sanctions relief.

Russian dictator Vladimir Putin held a phone call with French President Emmanuel Macron and German Chancellor Olaf Scholz on May 28

Мал показател колку ретарди тука се обидуваат геополитика да анализираат, додека се збори колку санкциите немале ефект и стопанството во русија се повеќе јакнело, лидерот повикува на преговори со западот за укинување на истите. :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom