Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    671

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.288
Поени од реакции
22.530
Баш спротивно. Овие храбри Руси кои стојат против фашизмот на Путин се херои.
Путин и бандата се тие кои ја предадоа Русија.
na kogo ja predadoa?

zgolemuvanje na teritorija, pogolema nezavisnost od zapadni produkti, ucvikani pederi i libtardi, pojaka rublja i eu sto doprva ke kolenici za gas zimava... dobro i ide na bandava na putin
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.294
Поени од реакции
1.911
na kogo ja predadoa?

zgolemuvanje na teritorija, pogolema nezavisnost od zapadni produkti, ucvikani pederi i libtardi, pojaka rublja i eu sto doprva ke kolinici za gas zimava... dobro i ide na bandava na putin
Зголемување на територија е битно само за олигарсите. Обичниот Русин не добива никаков бенефит од тоа. Обичниот Русин исто така сака западни продукти. Не сакаат независност од нив.

Путин го предаде руското население.
Автоматски споено мислење:

Да не се спомне што треба децата да им гинат за да ги добијат тие „бенефити“.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.274
Поени од реакции
45.673
Зголемување на територија е битно само за олигарсите. Обичниот Русин не добива никаков бенефит од тоа. Обичниот Русин исто така сака западни продукти. Не сакаат независност од нив.
Сака, ама не сака повеќе од обичниот западњак. Што е и голема причина зошто на Украина и се случува ова.
Зависноста на западниот човек од лагодност и спокој помогна Украина да е денеска паркинг.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.601
Поени од реакции
5.106
Ги нема нешто @roden и @Dardan-ia или јас не сум ги начекал.
Од она успешното заземање на змискиот остров се изгубија.

Сакам да прочитам некое нивно мислење.
Ми фали такво нешто :)
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
па тоа велам бе друже не е русија тоталитарен режим како европскиве земји па така да земеш да отепаш човек, се знае таму невин си додека не се докаже спротивното. Еве гледаш на видеово зема човекот поштено почна да пука по џандарите што го апсеа и фатија тоа нацистите го отепаа, ццц е таа е таа еу демократија
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.796

Ја сеуште не верувам. Не може тоа така одеднаш. Гарант е некоја руска пропагнада.
Али ако е ова вистина (а нема причина А1 да објавува невистини, бидејќи зимаат од Ројтерс), тогаш руската армија е историско чудо, за два-три дена од тотален пораз, во тотална победа.
Сите примери на ваков пресврт во историјата, обично бараат не неколку месеци, туку неколку години.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.552
Поени од реакции
26.057

Ја сеуште не верувам. Не може тоа така одеднаш. Гарант е некоја руска пропагнада.
Али ако е ова вистина (а нема причина А1 да објавува невистини, бидејќи зимаат од Ројтерс), тогаш руската армија е историско чудо, за два-три дена од тотален пораз, во тотална победа.
Сите примери на ваков пресврт во историјата, обично бараат не неколку месеци, туку неколку години.
Не бе, Руска пропаганда е. Овој Борис е Русин по потекло.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.796
Која е поентата на борбата против руската култура и народ?
не ја разбирам
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
3.611
Поени од реакции
3.724
Не бе, Руска пропаганда е. Овој Борис е Русин по потекло.
...а презимето „Џонсон„ е само покрите за неговото руско потекло...чисто онака, за да не го препознаат „од прва„ дека не е „Бритиш„.

П.С:
„Рус„, не „Русин„.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
5.977
Поени од реакции
11.150

Што викаат швабиве. Иднината на снабдувањето со електрична енергија во Германија: Треба да се переме само кога денот е ветровит :pos:

Ајмо три четири: Слава Украини!!
Дур дојде грејна сезона:icon_lol: После ни ладен ветар спасува, нит сунце грее во Немачка.

Јебемти наука и логика еј.


Кое дупење го праат Зелените на Бајден во Немачка. И тој куртонот Шолц. Ејј зелени, цела кампања им беше базирана на тоа да се намали ЦО2, фрајд фор фјучр, спасување на планетата, кур се тресе, да има ембарго на извоз на оружје во земји каде има воен конфликт.
За да дојдат на власт и да му сс посерат на се тоа. Оружје за Зелински, ембарго на северентек2. Пази ЛНГ е доста штетен за околината и озонот,повеќе штетен од обичниот природниот гас кој се транспортира низ цефки. Ама никој не коментира тоа, важно се изнасликаа со панцири во Киев. Ебати кловновите, после Меркел се изгубија скроз.

Игорче ко обичај ќе тури смаји ко ретардиран :D вработениот во енергетика што 24/7 е на форум:icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom