Фан Клуб: Јувентус

Член од
6 март 2019
Мислења
389
Поени од реакции
589
Се збори Муриел од Аталанта да го земеме како замена за Влахович. Финансиски далеку подобра опција е од Мората, и плата и вредност на трансфер пазар.А и од фудбалски аспект не гледам што повеќе Мората би понудил од Муриел така да одлична опција за на клупа...
Автоматски споено мислење:


haha.jpg
 
Последно уредено:

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.077
Поени од реакции
16.248
Се збори Муриел од Аталанта да го земеме како замена за Влахович. Финансиски далеку подобра опција е од Мората, и плата и вредност на трансфер пазар.А и од фудбалски аспект не гледам што повеќе Мората би понудил од Муриел така да одлична опција за на клупа...
Автоматски споено мислење:


Прегледај го приврзокот 333731
Мн смешно, стварно ме интересира од кај ви иди ваков хумор.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.501
Поени од реакции
80.591
Ова би било одлична замена за топло-ладниот Мората, башка ефтин е (y)

 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.501
Поени од реакции
80.591
Него веста поназад за Де Лихт и неговото заминување ме замисли, дали мислат гојдава во управа да донесат и некој дефанзивец? Мора да го замени некој Келини, а ако замине и Холанѓанецов ќе останиме назад само со Бонучи и Ругани :popce:.

Нападот ќе го средиме некако, Ди Марија ќе дојде, Киеза се враќа од повреда, има шпекулации за Муриел и Распадори.
Средината ќе се засили со Погба, дел од младинците и уште некој фудбалер, АЛИ одбранава ни е на тенки нозе, не дека сезонава беа одлични со 37 примени гола, ама гледам дека работата позади станува критична...
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.077
Поени од реакции
16.248
Него веста поназад за Де Лихт и неговото заминување ме замисли, дали мислат гојдава во управа да донесат и некој дефанзивец? Мора да го замени некој Келини, а ако замине и Холанѓанецов ќе останиме назад само со Бонучи и Ругани :popce:.

Нападот ќе го средиме некако, Ди Марија ќе дојде, Киеза се враќа од повреда, има шпекулации за Муриел и Распадори.
Средината ќе се засили со Погба, дел од младинците и уште некој фудбалер, АЛИ одбранава ни е на тенки нозе, не дека сезонава беа одлични со 37 примени гола, ама гледам дека работата позади станува критична...
Мн сњ надеваат на Гати. Не го платија џабе 20 милиони а и доста млад е. Игра во Серија Б и е повикан за репрезентацијата неколку последни мечеви :). Плус веќе преговараат размена Артур - Габриел со арсенал

Го кажуваат како чудо од талент :)

За бекови веќе се во напредни договори со Udogie и уште еден млад бек :)
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Нигде нема ваква изјава, преоверувајте ги информациите пред да ги ставите овде.
Ова е изјавата на Левандовски за Баерн и само гледам дека се рашири секаде низ твитер со различни играчи, срамче.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.077
Поени од реакции
16.248
Ди Марија ќе ја земал 7ката
A38C6758-AC88-406B-9DA4-BDBB5E3E9BF7.jpeg


Автоматски споено мислење:

Ова е изјавата на Левандовски за Баерн и само гледам дека се рашири секаде низ твитер со различни играчи, срамче.
Колку само срамна, не зрела изјава од играч кој би рекол дека е веќе зрел играч кој искусил се и има ум (не е црнец) тој зел неќам да игран поќе таму.

Зошто го изјави ова мислам која е причината? За да оди во Барса ?
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Зошто го изјави ова мислам која е причината? За да оди во Барса ?
Upravata na Baern ima uste polosi izjavi celo vreme, barem spored mene, celosno odbivaat da go pustat i mu zborat da ne zaborava deka mora da go ispocituva dogovorot.

Lewa ima dadeno premnogu za Baern, mozebi najdobriot nivni igrac na site vreminja, ili ete sigurno top3 i dokolku saka nesto novo togas treba da mu dozvolat, se ima osvoeno so niv, si saka nov predizvik dodeka moze da igra na visoko nivo.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.077
Поени од реакции
16.248
Upravata na Baern ima uste polosi izjavi celo vreme, barem spored mene, celosno odbivaat da go pustat i mu zborat da ne zaborava deka mora da go ispocituva dogovorot.

Lewa ima dadeno premnogu za Baern, mozebi najdobriot nivni igrac na site vreminja, ili ete sigurno top3 i dokolku saka nesto novo togas treba da mu dozvolat, se ima osvoeno so niv, si saka nov predizvik dodeka moze da igra na visoko nivo.
Абе океј ако е таква ситуацијата ама вака јавно немам видено од играч од тој калибар. Секако дека е најзаслужен за успесите на Баерн во последните години….Не знам шо ја спукале толку…

Баерн е заебан клуб, паметам како пред некоја година имаа изјава демек ако не игра Ноер прва постава за Германија нема ни еден играч да пратат за репрезентација… Нема да заврши убо ова ако продолжат вака или ќе заврши ко Мбапе.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.501
Поени од реакции
80.591
Поарно ич нека не го земаат Ди Марија ако сакал само едногодишен договор, што кур ќе ни е кога тој е веќе со паметот во Аргентина...:toe: Од друга страна би го задржал Демирал и би му дал уште една шанса во тимот.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom