Фан клуб - РК Вардар

Член од
13 август 2019
Мислења
416
Поени од реакции
2.111
Кога се игра?Сабота?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Би требало да е недела, е сега за терминот треба да одлучат нашите, на Flashscore секогаш се неофицијални термини, ама во период од 17 до 19h би требало да биде...
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.577
Поени од реакции
5.480
Ептен лесно ги размонтиравме, доминација од почеток до крај. Ми дојде душава на место :D
Иако на ваков клучен натпревар беше доста ризичен потег да играме без Моралес а со браќава Њокас без разлика колку сме подобри од нив.
 
Член од
11 ноември 2012
Мислења
1.323
Поени од реакции
3.795
Иако на ваков клучен натпревар беше доста ризичен потег да играме без Моралес а со браќава Њокас без разлика колку сме подобри од нив.
Моралес се повреди уште на првенствената со Еурофарм 2, затоа ни на купот не играше.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.170
Поени од реакции
4.087
Значи и Дијало 100% си оди.
 
Член од
31 август 2020
Мислења
394
Поени од реакции
1.194
Што се случува со Дејвис ???
 
Член од
11 ноември 2012
Мислења
1.323
Поени од реакции
3.795
 
Член од
27 септември 2015
Мислења
598
Поени од реакции
614
Останува уше Давис да го потврдат :)

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.170
Поени од реакции
4.087
Пикер и некој за одбрана да игра ќе донесат. Неочекувам повеќе. Иако стварно чудно што остана овој Чувара. Не му беше дадена некоја шанса, тоа што му се даде не се покажа, и поред Дибиров, неиграње СЕХА, и правилото за домашно првенство, најверојатно нема ни нешто да игра следнава сезона.
 
Последно уредено:

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.449
Поени од реакции
1.780
Пикер и некој за одбрана да игра ќе донесат. Неочекувам повеќе. Иако стварно чудно што остана овој Чувара. Не му беше дадена некоја шанса, тоа што му се даде не се покажа, и поред Дибиров, неиграње СЕХА, и правилото за домашно првенство, најверојатно нема ни нешто да игра следнава сезона.
За одбрана Диало е специјалист и тоа доста солидно си ја вршеше работата. Дали ќе го задржат тоа е веќе друго прашање.
 
Последно уредено:

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.074
Поени од реакции
22.116
Пикер и некој за одбрана да игра ќе донесат. Неочекувам повеќе. Иако стварно чудно што остана овој Чувара. Не му беше дадена некоја шанса, тоа што му се даде не се покажа, и поред Дибиров, неиграње СЕХА, и правилото за домашно првенство, најверојатно нема ни нешто да игра следнава сезона.

neznam zosto mislis deka ne se pokaza... mene mi bese sosema ok bar ona sto se sekavam. pokraj timur nikoj nema da se naigra, on e masina ama tie minuti sto gi dobi gi iskoristi ok.

malku cudno sto go zadrzuvaat na taa pozicija ne vredi da imame stranec. valjda nema golema plata...
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.170
Поени од реакции
4.087
neznam zosto mislis deka ne se pokaza... mene mi bese sosema ok bar ona sto se sekavam. pokraj timur nikoj nema da se naigra, on e masina ama tie minuti sto gi dobi gi iskoristi ok.

malku cudno sto go zadrzuvaat na taa pozicija ne vredi da imame stranec. valjda nema golema plata...
На почетокот на сезоната Вујо му даде неколку прилики во ЛШ, катастрофално одигра дечкото. На два натпревари кога се кршеше резултатот на крај, утна зицери во контра. Очигледно беше дека имаше трема и притисок го изеде. Во еден натпревар мислам дека два пати ја оплеска на крај.

А се согласувам дека е чудно странец да се држи на таа позиција.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom