MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
14 август 2010
Мислења
786
Поени од реакции
506
Ќе пријавам утре. И онака преку ден до 13 часот и можеби повеќе нема да сум дома. Секако сега едниот ми работи за гледање телевизија па ќе се издржи.

Ме интересираше дали имаат сеуште од истиве ресивери или ќе ми дадат друг модел.

Рутери ми менувале 2-3 пати заради некој неисправности и знам на почетокот ми беше друг па потоа го заменија со друг оној бел со дупчиња и кај светилките што е пластика како стакло.
Ti si sampion.....
 
Член од
11 јуни 2011
Мислења
376
Поени од реакции
182
:D

Би сакал да ми дадат нов модел чисто за промена ама и да е истиот модел не е проблем битно да функционира.
Од сивите модели нема, има нови ресивери црни со средна големина и како дополнителни помали.
 
Член од
27 октомври 2020
Мислења
105
Поени од реакции
100
Дополнителен Discovery пакет со 5 тв канали за тие што не се во L пакет е 69 денари месечно. Засега може да се активира само преку ресиверот.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
Дополнителен Discovery пакет со 5 тв канали за тие што не се во L пакет е 69 денари месечно. Засега може да се активира само преку ресиверот.
Браво убава цена е тоа, само уште да стават превод на каналите и може да се активира.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Дополнителен Discovery пакет со 5 тв канали за тие што не се во L пакет е 69 денари месечно. Засега може да се активира само преку ресиверот.
Каде го прочита ова?

Jaс ги имам веќе каналите во L пакет па не ги има во делот за активирање пакети.


Еurosport е исто во тој пакет или одвоено во некој од спортските?
 
Последно уредено:
Член од
27 октомври 2020
Мислења
105
Поени од реакции
100
Каде го прочита ова?

Jaс ги имам веќе каналите во L пакет па не ги има во делот за активирање пакети.


Еurosport е исто во тој пакет или одвоено во некој од спортските?
Штом ги имаш во L пакетот, не може да го имаш за активирање овој пакет. Може да се активира само доколку имаш телевизија во M пакет. Во овој дополнителен тв пакет се 5 канали од Discovery каналите на позиции од 120 до 124. Eurosport каналите не се во ниеден пакет, достапни се за сите корисници како и досега.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Ми го промениа ресиверот јас го имав тој црниот најпрв што беше 300 модел од времето T - home и сега ми дадоа еден друг модел 303 што не е толку како кутија голем и има тенко далинско. Дури и побарав да ми сменат далинско на другиот ресивер модел 100 што е сив. Старото далинско беше цело излитено и доста паѓано ми е.
Слегов пред зграда ми отвори комбе полно со расфрлани кабли, ресивери, рутери и далински и во тој хаос од кутии најде далинскио ново не гребнато а старото далинско ми остана. Едно време знам ги даваа со плаќање таквите далински ама гледам веќе не се даваат одамна од тие први ресивери веќе така да ниту наплатив нешто ниту ништо.

Така да завршив работа брзо. Пријавив преку Фејсбук и за брзо ми се јавија ама бидејќу зафатен бев утредента пак се јавив на тие мајстори како и да се викаат и за брзо дојдоја.

Највеќе овде прашував поради искуства и мислев да не ми дадат исти пак модел сервисиран веќе.
 
Член од
31 декември 2017
Мислења
271
Поени од реакции
114
Ми го промениа ресиверот јас го имав тој црниот најпрв што беше 300 модел од времето T - home и сега ми дадоа еден друг модел 303 што не е толку како кутија голем и има тенко далинско. Дури и побарав да ми сменат далинско на другиот ресивер модел 100 што е сив. Старото далинско беше цело излитено и доста паѓано ми е.
Слегов пред зграда ми отвори комбе полно со расфрлани кабли, ресивери, рутери и далински и во тој хаос од кутии најде далинскио ново не гребнато а старото далинско ми остана. Едно време знам ги даваа со плаќање таквите далински ама гледам веќе не се даваат одамна од тие први ресивери веќе така да ниту наплатив нешто ниту ништо.

Така да завршив работа брзо. Пријавив преку Фејсбук и за брзо ми се јавија ама бидејќу зафатен бев утредента пак се јавив на тие мајстори како и да се викаат и за брзо дојдоја.

Највеќе овде прашував поради искуства и мислев да не ми дадат исти пак модел сервисиран веќе.
фунлционира ли даљинското Марсело?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
фунлционира ли даљинското Марсело?
Функционира и едното и другото. Сега имам две далински за исти ресивер.

Супер е старово што ми остана барем ќе се доискористи за љуѓе како јас и мајка ми што им паѓа од раце кога заспиваат во кревет.

Новиве ресивери се играчка надворешно гледано во споредба со овие старите први што ги даваа порано.
 
Член од
31 декември 2017
Мислења
271
Поени од реакции
114
Функционира и едното и другото. Сега имам две далински за исти ресивер.

Супер е старово што ми остана барем ќе се доискористи за љуѓе како јас и мајка ми што им паѓа од раце кога заспиваат во кревет.

Новиве ресивери се играчка надворешно гледано во споредба со овие старите први што ги даваа порано.
па изгаси го тв и легни си како човек хехе
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
па изгаси го тв и легни си како човек хехе
Арно да е така. Јас последно време гасам ама мајка ми знае да заспие со вклучен телевизор.

Овој новиов ресивер што ми го дадоа далинското е тенко мислиш да го чукнеш посилно ќе му се скрши нешто внатре.

Стариве први ресивери во рака далинското има поголема тежина, тврда пластика и кога ќе ти падне се слуша онака добро траскање :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom