Фудбалски/трансфер дискусии

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.859
Поени од реакции
54.386
Лигле глупо, нека претрчува сомнителни фудбалери по тоа селските екипи низ Франција до крај на кариера, па може и ќе стане битен фактор у фудбалов.
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.255
Поени од реакции
6.451
Овие не да се погубија, не знаат кај тераат. Секоја сезона тренери менуваат. Не ми е јасно што усвари они очекуваат и планираат, освен пари правење од продажба на играчи.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.568
Поени од реакции
17.968
Кисело е грозјето...
Само за фановите на Реал ли? У Јунајтед и у Ливерпул сигурно би отишол мислам ја, само не се заинтересирани за него :icon_lol: . Да ги собереме пијаниците од Англија да дадат поддршка уште еднаш на господата Ал Келаифи и Чеферин кои го спасија фудбалот. Ако сакаш да пркнеш ко клуб треба терористи камилоебачи да ти го купат клубот и не само клубот туку и успехот на клубот, макар тоа би значело да ја купат и цела УЕФА. Ти се посерам и на ЕУ и на европски вредности и на УЕФА и на Борис Џонон и на цела кралска фамилија, курави у душа. Путин да ве ебе до смрт племето да ви го ебам.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Ако Мбапе останува во ПСЖ, нека одат на Салах. И така Винициус си игра лево, вака би биле повеќе балансирани. Уште нема потпишано нов договор, му останува една година летово.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Само за фановите на Реал ли? У Јунајтед и у Ливерпул сигурно би отишол мислам ја, само не се заинтересирани за него :icon_lol: . Да ги собереме пијаниците од Англија да дадат поддршка уште еднаш на господата Ал Келаифи и Чеферин кои го спасија фудбалот. Ако сакаш да пркнеш ко клуб треба терористи камилоебачи да ти го купат клубот и не само клубот туку и успехот на клубот, макар тоа би значело да ја купат и цела УЕФА. Ти се посерам и на ЕУ и на европски вредности и на УЕФА и на Борис Џонон и на цела кралска фамилија, курави у душа. Путин да ве ебе до смрт племето да ви го ебам.
bachev.jpg
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.342
Поени од реакции
3.118
* Убаво пиша еден член, ако нема инфо за купи куќа - купи стан, учи јазик, женска му го сака градот - нема голем трансфер...(за 2 дена ќе се знае конечно.)
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.003
Поени од реакции
57.043
Додека не го собрале и него Сити, давај ги парите за англискиот Мбапе. Букајо Сака!
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
1.035
Поени од реакции
1.487
Само за фановите на Реал ли? У Јунајтед и у Ливерпул сигурно би отишол мислам ја, само не се заинтересирани за него :icon_lol: . Да ги собереме пијаниците од Англија да дадат поддршка уште еднаш на господата Ал Келаифи и Чеферин кои го спасија фудбалот. Ако сакаш да пркнеш ко клуб треба терористи камилоебачи да ти го купат клубот и не само клубот туку и успехот на клубот, макар тоа би значело да ја купат и цела УЕФА. Ти се посерам и на ЕУ и на европски вредности и на УЕФА и на Борис Џонон и на цела кралска фамилија, курави у душа. Путин да ве ебе до смрт племето да ви го ебам.
Се местиш на пенал, како она со мувата на капата. Ама ферски ќе ти играм, кисело е грозјето ми беше муабет за сите. Е сеа за реаловци може да биде или благо или најкисело, нема мрдање.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.034
Поени од реакции
28.670
Мочлето желкосано го чекаат 2 години да се одлучи кај ќе оди.. добро бе цару, не се брзај, имаш време...
Кога не знаат да го исшутираат и од Реал и од ПСЖ па да игра во втора лига Казахстан.. мочле.
Screenshot_20220520-131953_Facebook.jpg
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.568
Поени од реакции
17.968
Се местиш на пенал, како она со мувата на капата. Ама ферски ќе ти играм, кисело е грозјето ми беше муабет за сите. Е сеа за реаловци може да биде или благо или најкисело, нема мрдање.
На форум сме, ако ја се осеќам подобро ако ги испцујам ЕУ и УЕФА, ќе ги испцујам, не мора у све да се бара влакно у јајце.

 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
1.035
Поени од реакции
1.487
На форум сме, ако ја се осеќам подобро ако ги испцујам ЕУ и УЕФА, ќе ги испцујам, не мора у све да се бара влакно у јајце.

Ако има вистина во ова на нана му значи понудата на Реал е и подобра од таа на ПСЖ. А и да е идентична,како по ѓаволите би останал таму? Може има одлучено за Реал ама си прават фама,публицитет. Или па ова е лага!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom