Македонско фудбалско првенство

Кој ќе биде шампион на Македонија во сезоната 2023/24?


  • Вкупно гласачи
    80
  • Гласањето е завршено на .

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.532
Поени од реакции
1.515
иако прво имав негативен став на тоа што Шкендија забрани гостински навивачи и што потоа и на патарина полиција ги запре Шверцерите, сепак на крај излезе дека мн паметна одлука направиле бидејќи имаше да се испоубијат доколку на стадионот беа присутни и гости од Скопје. тие не можат нивните да ги контролираат, не па уште гостински навивачи.

btw, сосема заслужена титула на чаирчани, честитки!
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.899
Поени од реакции
1.732
brkanje od liga i zabrana na edno 10 god ko u vremeto na yu.
и плус парична казна ,од полиција извештај колку полицајци ангажирани и сите трошкој да ги сносит домаќинот.
 
Член од
13 јануари 2021
Мислења
81
Поени од реакции
67
sigurno ke dobie 5-6 natprevari nadvor od tetovo sto e ogromen minuz za niv na startot na novata sezona i eve moznost od samiot start Shkupi da im bega
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.976
Поени од реакции
55.041
Ја не знам кој мотив го има некој да стане фудбалски судија у мизернава македонска лига.
Да имаш желба да си млатен, вреѓан, ебан низ разни ливади у државава, чудни карактери богами.
Ако не се лажам 50 евра му е утакмица на главен судија у трета лига. Помошниците по 25.
У втора и прва лига сигурно е поише.

Линиски е заебано те ркаат те плукаат од ограда, ама главен нема гајле,не е баш така дека јадат ќутек и слично. Не смеат да ги пипнат. Не е као порано коа ги рогаа и шамараа. Сеа приватна тужба и з.

Ама да, се слагам дека е ретардирано да одбереш да си судија у мкд фудбал.
 
Член од
23 август 2020
Мислења
257
Поени од реакции
427
brkanje od liga i zabrana na edno 10 god ko u vremeto na yu.
И јас така мислам, еве вардар тешко да обезбеди бараж па може комотно да игра на место шкендија.
Автоматски споено мислење:

и плус парична казна ,од полиција извештај колку полицајци ангажирани и сите трошкој да ги сносит домаќинот.
И плус вардар во прва лига.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.288
Поени од реакции
22.530
И јас така мислам, еве вардар тешко да обезбеди бараж па може комотно да игра на место шкендија.
Автоматски споено мислење:


И плус вардар во прва лига.

Nemora, jas nemam problem so vardar da igra vo vtora liga.

Mada treba da se istrazat eden kup natprevari na voska plus sudenjeto sto go imavme sezonava. Realno ako gledas prvo mesto ne zasluzivme, ama vtoro sigurno.

Od druga strana ova so Skendija e veke konstantno. Ne vi e prv pat da pogagate igrac ili sudija so kamen. Ne vi e prv pat da ima problemi. Daleku naj problematicen klub ste. Imalo porano probemi i so sloga, i so vardar i red drugi ama site zaedno da se soberat nemalo kolku sto ima bas so skendija i veke stanuva ocigledno deka ve stitat i deka vi e dozvoleno da izigravate indijanci.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.568
Бум ждребкава :D

Тиквеш со Воска, Скопје со Беласица.
Не ми се јасни работиве. Ја буткаа Воска за потешкиот протовник да и го дадат. За Скопје се знае дека ќе ја шитнат, на крај федерацијата од ДУИ го мести клубот од ДУИ да не игра со Скопје :D
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.962
Поени од реакции
1.237
Бум ждребкава :D

Тиквеш со Воска, Скопје со Беласица.
Не ми се јасни работиве. Ја буткаа Воска за потешкиот протовник да и го дадат. За Скопје се знае дека ќе ја шитнат, на крај федерацијата од ДУИ го мести клубот од ДУИ да не игра со Скопје :D
Значи теориите на заговор не се остварија како Воска ќе се паднела со Скопје и овие ќе го продале утакмицата :)!
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Може Нефи со Митко се има договорено. :D
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.010
Поени од реакции
7.721
Бум ждребкава :D

Тиквеш со Воска, Скопје со Беласица.
Не ми се јасни работиве. Ја буткаа Воска за потешкиот протовник да и го дадат. За Скопје се знае дека ќе ја шитнат, на крај федерацијата од ДУИ го мести клубот од ДУИ да не игра со Скопје :D
ispagja deka se e samo muabet, prvicno vie sami si se ebavte sho ne ste vo baraz nikoj vas ne ve namesti za nisto, pa i sea ete dokaz, prvoligasite se pokvalitetni ov vtoroligasite so isklucok na Pelister godinava taka da voska tesko da ja mesti da vrvi nekoj protiv tikves
ali takvi sme nie se nekoj zagovor kako so rakometot sho beshe so 50 dushi se iskarav so mi tvrdea deka bilo namesteno prvenstvoto za vas kupot za nas...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.568
Значи теориите на заговор не се остварија како Воска ќе се паднела со Скопје и овие ќе го продале утакмицата :)!
Договорена работа беше таа, не знам што се изјаловило. Можно е Скопје во меѓувреме да добил некоја финансисла инјекција и да не им испаднал сигурен договорот.
Членов на Лозари уште пред 2 недели ми викаа дека ќе играат бараж со Воска, тогаш не ми се веруваше и искрено не ја сфаќам поентата, во ситуација кога сакаат да го внесат Нефи во прва лига. Они нема шанси да го добијат Тиквеш, освен ако нема некое ептен скандалозно судење. Ама ајде, ќе видиме што ќе биде на крајот.
Автоматски споено мислење:

ispagja deka se e samo muabet, prvicno vie sami si se ebavte sho ne ste vo baraz nikoj vas ne ve namesti za nisto, pa i sea ete dokaz, prvoligasite se pokvalitetni ov vtoroligasite so isklucok na Pelister godinava taka da voska tesko da ja mesti da vrvi nekoj protiv tikves
ali takvi sme nie se nekoj zagovor kako so rakometot sho beshe so 50 dushi se iskarav so mi tvrdea deka bilo namesteno prvenstvoto za vas kupot za nas...
Ако си ме следел мене, во ниту една ситуација не сум пишал дека некој намерно форсирал Вардар да не влезе. Едноставно преку Груби и ДУИ се форсираше Воска да фати прва лига. Ама Силекс паметнп кешираше на почеток и имаше најдобра екипа, па лесно дојде до прво место.
И Вардар имаше наместени натпревари, ама Восма претераа. Наместени со Велешта и Беса, плус овие ни скинаа 5 бода, бидејќи се две многу тешки гостувања од нефудбалски аспект. Наместени беа две со Кораб, само едната не, бидејќи тогаш се мислеше дека Алијанса ќе тепа во Дебар, се погоди утакмицата меѓу прв и втор круг.
Наместена една со Тетекс, со Силекс последната беше наместена уште од пред натпреварот со Вардар.
Со Охрид знаеш и сам како ги тепаа сите три утакмици, со пресмешни пенали. Читај го извештајот со Кадино, кога Кадино притисна да изигра за Вардар, одма ги скинаа судиите.
Значи каде што имаа потешки утакмици, подмачкаа судии.
Со Гостивар не им беа наместени (Алијансата го држи Гостивар, плус се степаа на првата) скор 1-1-1, со Вардар 1-0-2, со Силекс 0-1-1 во двете ненаместени. Со Тетекс имаа две ненаместени, скор 1-1-0.
Решавачко беше осакатувањето на Вардар во Гостивар, ако таму тепавме, а ќе тепавме да не беа судиите (поништен чист гол на 0-1, досуден неподтоечки пенал за 1-1, кренат непостоечки офсајд во ситуација 1-1 со голман и недосуден пенал, се тоа потврдено од комисијата на ФФМ), ние ќе бевме во бараж.
Воска фрли премногу пари за на крај да не влезе во прва лига, многу чудно.
 
Последно уредено:

No9

Член од
18 ноември 2013
Мислења
621
Поени од реакции
906
Договорена работа беше таа, не знам што се изјаловило. Можно е Скопје во меѓувреме да добил некоја финансисла инјекција и да не им испаднал сигурен договорот.
Членов на Лозари уште пред 2 недели ми викаа дека ќе играат бараж со Воска, тогаш не ми се веруваше и искрено не ја сфаќам поентата, во ситуација кога сакаат да го внесат Нефи во прва лига. Они нема шанси да го добијат Тиквеш, освен ако нема некое ептен скандалозно судење. Ама ајде, ќе видиме што ќе биде на крајот.
Теории на заговор.
Воска колку пари би дала на Скопје за влез?
50.000 евра максимум
Па Скопје со две наместени в година ќе ги извади парите
+
Ако оди втора лига Скопје, НЕМА ПАРИ ОД ВАУЧЕРИ ОД АМС
+ За да се врати прва лига би му требале многу повеќе од тие 50.000
+ таму се Вардар, Гостивар, Тетекс, Беласица, Пелистер, Охрид итн.. Каде во општински и политички игри Скопје би бил последна рупа на свирало.
Затоа не си оравите бајрам на умот дека некој би продал бараж

Sent from my LYA-L09 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom