Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
7 март 2021
Мислења
22
Поени од реакции
1
Здраво!
Имам Redmi Note 10s. Фингерпринтот од ништо почна да не работи, пишува: Fingerprint is dirty. Please clean and try again.
Знае некој решение? Иначе, телефонот не е апдејтиран до сега, како што го купив, со тој MIUI е. Се мислам дали воопшто да го апдејтирам за да видам дали ќе проработи или да го однесам на сервис, бидејќи има гаранција.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.930
Поени од реакции
6.094
Dali od Anhoch nekoj ima kupuvano tel i dali e zadovolen od istite?
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
Здраво!
Имам Redmi Note 10s. Фингерпринтот од ништо почна да не работи, пишува: Fingerprint is dirty. Please clean and try again.
Знае некој решение? Иначе, телефонот не е апдејтиран до сега, како што го купив, со тој MIUI е. Се мислам дали воопшто да го апдејтирам за да видам дали ќе проработи или да го однесам на сервис, бидејќи има гаранција.
А оти да не го апдејтираш ако има достапен апдејт?
 
Член од
16 мај 2021
Мислења
752
Поени од реакции
4.154
Дали телефон со 6гб рам троши повеќе батерија од ист телефон со 4гб рам? Многу, малку, исто или помалку? :)
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.266
Поени од реакции
4.665
Дали телефон со 6гб рам троши повеќе батерија од ист телефон со 4гб рам? Многу, малку, исто или помалку? :)
Рамот како рам треба да троши повеќе за поголемата плочка ама тоа е незначително малку.
Ако се земе во предвид дека имаш позадински упдејт вклучено на апликациите кои се наоѓаат во рам меморијата тогаш веќе е доста повеќе зашто 6гб меморија ќе чува повеќе апликации од 4гб меморија

Ама како и да е ако се мислиш помеѓу истиот телефон со 4 или 6гб рам оди на тој со 6гб
 
Член од
7 март 2021
Мислења
22
Поени од реакции
1
А оти да не го апдејтираш ако има достапен апдејт?
Бидејќи се уште не им се добро средени после апдејт, многу багови прават, едно ќе поправат, друго може да расипат. На пример, имам проблем со нотификациите, но се навикнав на тоа.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
А кога почнува да се користи оваа виртуелна рам? Откако ќе се наполни оваа нормалнатa?

И овие 12 гб ти се од телефонот? Тука не ти ја смета оваа рам плус?
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
А кога почнува да се користи оваа виртуелна рам? Откако ќе се наполни оваа нормалнатa?

И овие 12 гб ти се од телефонот? Тука не ти ја смета оваа рам плус?
Мене ИЧ не го користам доволно ми е физичка РАМ на Ноут 20 Ултра со снапдрагон верзија , а виртуелна ако ми затреба ептен и ќе го користам поради игри и апликации што бара многу рам

Sent from my Samsung Note 20 Ultra SM-N986U using Tapatalk
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
Ама како почнуваш да ја користиш? Како ја активираш?
 

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
984
Поени од реакции
496
Имам самсунг а32 нов го земав за нова година. Не знам зошто и како од време на време од нигде никаде ми се пушта најрандом песна на spotify како да имам аларм, а немам... Пробуричкав ама не можам да го исклучам, а и прв пат се среќавам со оваа апп. Некој што знае како тоа точно се гаси? Фала.
 
Член од
3 февруари 2014
Мислења
96
Поени од реакции
193
Xiaomi 11t vs poco f3 , koja kamera e podobra , ne ziveam vo Skopje , inaku bi posol vo neptun, setek ili anhoch i bi gi proveril na lice mesto. A recenziite sto gi ima na youtube pa ne se baz najdobri. Snapdragon 870 vs dimensity 1200 isto taka nema nekoja golema razglika gledajki go antutu scores.
Dali vredi da de dodadat uste nekoj 3-4000 denari poveke za 11t, za 108 mp kamerata i fast charging 67 W ili da go zemam poco f3 ?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Xiaomi 11t vs poco f3 , koja kamera e podobra , ne ziveam vo Skopje , inaku bi posol vo neptun, setek ili anhoch i bi gi proveril na lice mesto. A recenziite sto gi ima na youtube pa ne se baz najdobri. Snapdragon 870 vs dimensity 1200 isto taka nema nekoja golema razglika gledajki go antutu scores.
Dali vredi da de dodadat uste nekoj 3-4000 denari poveke za 11t, za 108 mp kamerata i fast charging 67 W ili da go zemam poco f3 ?
Секако на 11Т ... ако сакаш имам нов од телеком, пиши ПП
 

Kajgana Shop

На врв Bottom