Формула 1 - сезона 2022

Кој ќе биде шампион во Формула 1 за 2022?

  • Луис Хамилтон - Мерцедес АМГ

    Гласови: 14 11,1%
  • Џорџ Расел - Мерцедес АМГ

    Гласови: 1 0,8%
  • Макс Верстапен - Ред Бул

    Гласови: 38 30,2%
  • Серхио Перез - Ред Бул

    Гласови: 0 0,0%
  • Шарл Леклерк - Ферари

    Гласови: 42 33,3%
  • Карлос Сајнц - Ферари

    Гласови: 6 4,8%
  • Даниел Рикиардо - Мекларен

    Гласови: 3 2,4%
  • Ландо Норис - Мекларен

    Гласови: 7 5,6%
  • Фернандо Алонсо (El Plan) - Алпин

    Гласови: 3 2,4%
  • Естебан Окон - Алпин

    Гласови: 0 0,0%
  • Пјер Гасли - Алфа Таури

    Гласови: 1 0,8%
  • Јуки Тсунода - Алфа Таури

    Гласови: 2 1,6%
  • Себастијан Ветел - Астон Мартин

    Гласови: 4 3,2%
  • Ленс Строл - Астон Мартин

    Гласови: 0 0,0%
  • Николас Латифи - Вилијамс

    Гласови: 0 0,0%
  • Алекс Албон - Вилијамс

    Гласови: 2 1,6%
  • Валтери Ботас - Алфа Ромео

    Гласови: 0 0,0%
  • Жо Гуанју - Алфа Ромео

    Гласови: 1 0,8%
  • Никита Мацепин - Хаас

    Гласови: 1 0,8%
  • Мик Шумахер - Хаас

    Гласови: 1 0,8%

  • Вкупно гласачи
    126
Статус
Затворена за нови мислења.

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Ги преспав квалификациите, зошто Саинц 9-ти?
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.763
Поени од реакции
14.028
Ovie McLaren izgleda pak imaat meme bolid so 0 (nula) downforce, zatoa i ne ni skoka nivniot poso podot ne im kreira vacuum kako kaj drugite lol

Patekava ja redizajniraa, isfrlija krivini i dodadoa DRS zoni i McLaren letaat. Znaci isto ko lani ke bidat dobri na pateki kade sto nema mnogu kocenje t.e. Monza, Avstrija, mozda Spa i za nivna steta Sochi ne se vozi. Ova ako ostanat vaka rabotite, moze ke donesat dobri nadogradbi i ke bidat konkurentni na poveke stazi.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.593
Поени од реакции
38.741
Строл е тежок дебил, не гледа у ретровизори никогаш. Се влече по патека и се слупа во Латифи. Не дека Латифи е некое шофериште, али не беше крив у ситуацијава.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Што буши го 7ми ти заврши Хамилтон
Шампионот твој колку пол позиции има годинава?
Хамилтон е небитен, не брани титула.
Нека ти клокотка

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.593
Поени од реакции
38.741
Шампионот твој колку пол позиции има годинава?
Хамилтон е небитен, не брани титула.
Нека ти клокотка

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
баки, уште те штрекаат спомените од минатото. Богами тоа тероризирање и мелтдауни што ги доживеа во последен круг цел живот ќе те следат и тебе и хамилтон.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
баки, уште те штрекаат спомените од минатото. Богами тоа тероризирање и мелтдауни што ги доживеа во последен круг цел живот ќе те следат и тебе и хамилтон.
Густирај, со фиќото сме ќе те збериме

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.306
Поени од реакции
10.320
Max sabajlevo so mnogu greski, le clerc klasika nema utka kvalifikacii. Perez me iznenadi mnogu, ocekuvam denes da go stopat le clerc u prvite 5 kruga i dvajcata.

Alonso zaglai u 4ta brzina zatoa se udri, inace kje bese mislam 4ti labavo. Ne ocekuva jaka trka utre
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.625
Поени од реакции
5.601
Шампионот твој колку пол позиции има годинава?
Хамилтон е небитен, не брани титула.
Нека ти клокотка

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
Не знам ја за Ферари сум. Ама ти пишуваш буши го , а за циганот си така да пак не ми е јасно како он до 7мо место го буши Макс со 2ро.
 
Член од
16 октомври 2021
Мислења
357
Поени од реакции
708
е знам ја за Ферари сум. Ама ти пишуваш буши го , а за циганот си така да пак не ми е јасно како он до 7мо место го буши Макс со 2ро.
Офтопик малку, нека простат модераторите. Он е за циганот, меѓутоа кога напиша прееска "буши го" мислеше на Леклер демек го избушил Верстапен со тоа што му зел пол позиција, а не Хамилтон дека го избушил Верстапен.

Онтопик, фала курцу нешто поразлично и поинтересно од претходните сезони да гледаме. Ќе биде тесна битка ако продолжат вака.
 
Член од
7 јануари 2020
Мислења
139
Поени од реакции
102
Мислам дека малку ќе се одлепат оваа тројка на гридот. Сакам да се јадат мерцедес и алпин, а некако Саинз да има добар старт и да ја стигнаат оваа тројка и да извади некако 3 место ама тешко ќе биде. Ќе имаме добра трка утре тоа е сигурно секако.
Со ДРС сигурно Саинз ќе претече некого.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.625
Поени од реакции
5.601
Офтопик малку, нека простат модераторите. Он е за циганот, меѓутоа кога напиша прееска "буши го" мислеше на Леклер демек го избушил Верстапен со тоа што му зел пол позиција, а не Хамилтон дека го избушил Верстапен.

Онтопик, фала курцу нешто поразлично и поинтересно од претходните сезони да гледаме. Ќе биде тесна битка ако продолжат вака.
r/ whooos
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Не знам ја за Ферари сум. Ама ти пишуваш буши го , а за циганот си така да пак не ми е јасно како он до 7мо место го буши Макс со 2ро.
Хамилтон со дубакот вади повеќе од максимум, полош болид од Хаас имаат, а Верстапен го јаде од Леклер како Лиса Ан во најдобри денови. Цела Кајгана навивавте против седум години бе внучко, коса ви попадна :pos: едвај дочекавте со триста дубари да изгуби титула Хамилтон и таа што ја доби на поклон љубимецот ваш тешко дека ќе ја одбрани, нема мозок даго победи Леклер.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom