Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
12 декември 2010
Мислења
9.892
Поени од реакции
10.517
Заслужија победа, не изиграа којзнае што ама подобри бевме, дабл дик се надевам во историјата ке отиде
Раш полека се растрчува изгледа сфати дека не е незаменлив


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
10 јануари 2022
Мислења
231
Поени од реакции
436
Изгледаше на офсајд, сигурно проверувале, ако најде некој исечок од акцијата нека ја постира.
А и то преку таквото, што не гледаа ВАР за контактот над Бруно во шеснаесетник.
 
Член од
10 јануари 2022
Мислења
231
Поени од реакции
436
Еве сега на хајлајтсот изгледа како рамото на Кавани да беше во линија со ногата на овој од Вест Хем.
 
Член од
16 декември 2021
Мислења
478
Поени од реакции
1.012
Еве сега на хајлајтсот изгледа како рамото на Кавани да беше во линија со ногата на овој од Вест Хем.
Сега и мене малку помалку ми се виде офсајд. Првиот пат кога покажаа си реков толку од голот, 100% е офсајд.
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.279
Поени од реакции
6.536
Освен победата и трите бода, многу битна работа е и тоа што не паднавме на физички план како во предходните утакмици. Можда и поради погодените замени. Кога осети дека почнуваат да паѓаат играчите ги замени одма. Дефснзивно стабилни, освен на прекини. Во напад ништо посебно, реално и немавме некои шанси, можда една, две, пред голот. Некако премногу нападот ко да е фокусиран на Роналдо.
 
Член од
10 јануари 2022
Мислења
231
Поени од реакции
436
Сега и мене малку помалку ми се виде офсајд. Првиот пат кога покажаа си реков толку од голот, 100% е офсајд.
Така изгледаше на прва. Уште кога закасни Марсијал со пасот, реков ова офсајд е.
 
Член од
16 декември 2021
Мислења
478
Поени од реакции
1.012
На крај игравме со три центарфори, замените беа ЈУРИИШ па што биде :D
Проработи швапското кај Рагник. Така игра репрезенатацијата на Германија кога губи. Вадат 2-3 од среден ред или одбрана и сите што барем потсеќаат на напаѓачи влегуваат, па коме опанци коме обојци.
 
Член од
10 јануари 2022
Мислења
231
Поени од реакции
436
Колку и да е флегма Марсијал, знае да навлече играч и да одигра на мал простор. Штета што нема повеќе мозок во тиквата.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.651
Поени од реакции
9.230
Имам впечаток дека голов на сила го дадовме.
Имавме контрола на мечов, дефанзивно дисциплнинирано одигравме, ама прескромно во офанзива. Единствени креации беа тие 2 паса на Бруно до Роналдо и Марсиал во финишот каде мораа да шутираат квалитетно, како и погодокот.
Исто така мислам дека Кавани е печен за влез во игра во последни 30 минути. Најдоброто од него можеме да го извлечеме само ако така го користиме. Ако го пуштаме од почеток на меч и го форсираме 90 минути има помала продуктивност.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom