Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.621
Поени од реакции
7.188

ПР тимот пуштен на најјако излегоа и поврзувања со Белингам и Рајс. :facepalm:
 
Член од
10 јануари 2022
Мислења
231
Поени од реакции
436
Сеуште е тесно за топ 4, не е којзнае колкава разликата. Баш сега е моментот да донесат барем еден играч, да се стабилизира средината колку толку. Ако нешто им е битно на евреите, тоа е учество во ЛШ.
Автоматски споено мислење:


ПР тимот пуштен на најјако излегоа и поврзувања со Белингам и Рајс. :facepalm:
И јас реков дека овој Закариа е доста сумлив играч после повредата, не е случајно што доста од претходно заинтересираните клубови, сега се повлекоа. Сеуште не можеме да се отарасиме од ѓубрето, не ни треба дополнително трупање со безвезни играчи.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.503
Поени од реакции
62.309
Meне ме шокира тоа што ние имаме играчи кои сеуште се влечат низ тимов со години, а не се користат, ниту пак се продаваат. Почни од Лингард, Џонс, Мата, Марсијал, Баји.

Тоа се потенцијални 5 играчи кои од клупа би можеле да бидат конкуренција за прв состав, и играчи кои би сакале да напредуваат. Претходни 5 ти се клати врата, земај плата, и не ми е јасно како би можеле да придонесат кон кревање на тимот на повисоко ниво.

Ова со средњак уште од летово се збореше, не се купи, и сега се гледа на утакмици дека губиме средина од мид тејбл екипи како од шала. Сите знаеа дека ова ке се случи, само не и управата. Кловнови. Спукаа 40 милиони на Диало, уште 40 на Ван Де Бек. Можеа Рајс да се обидат да го донесат со овие пари, и ке имаше ненормален импакт во тимот.

Сулудо е какви грешки се прават во клубот во поглед на трансфер политиката. Да не сме економски јаки, не ни бега Барселона сценариото каде молат играчи да намалат плата, за да регистрираат други играчи.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.621
Поени од реакции
7.188
Meне ме шокира тоа што ние имаме играчи кои сеуште се влечат низ тимов со години, а не се користат, ниту пак се продаваат. Почни од Лингард, Џонс, Мата, Марсијал, Баји.

Тоа се потенцијални 5 играчи кои од клупа би можеле да бидат конкуренција за прв состав, и играчи кои би сакале да напредуваат. Претходни 5 ти се клати врата, земај плата, и не ми е јасно како би можеле да придонесат кон кревање на тимот на повисоко ниво.

Ова со средњак уште од летово се збореше, не се купи, и сега се гледа на утакмици дека губиме средина од мид тејбл екипи како од шала. Сите знаеа дека ова ке се случи, само не и управата. Кловнови. Спукаа 40 милиони на Диало, уште 40 на Ван Де Бек. Можеа Рајс да се обидат да го донесат со овие пари, и ке имаше ненормален импакт во тимот.

Сулудо е какви грешки се прават во клубот во поглед на трансфер политиката. Да не сме економски јаки, не ни бега Барселона сценариото каде молат играчи да намалат плата, за да регистрираат други играчи.
Матич, Переира, Чонг исто требаше да се шитнат одамна.
Автоматски споено мислење:

Исто бруно кога го купивме се влечкаа како усрани.
 

TrikkY

Shit happens. [God]
Член од
4 мај 2012
Мислења
203
Поени од реакции
243
Тек уште да решат дали да купат или не, е сега откако ќе решат, после ќе се думаат кој и така ќе си помини преодниот рок. Е тек после има маме да расплакаат од мислење кој играч би го зеле, пошто ќе имаат месеци и месеци за мислење за на крајот да решат дека во 2023 овој играч би вредел помалку одошто налето, па да одлучат дека можеби е и подобро да почекаат до летото 2023 и да го земат поефтино. Кој само некомпетентни луѓе носат одлуки во клубов човече, просто е неверојатно...
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.667
Ајајај а јамболии ќе има? Каде со народнава носија бе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom