ЕП 2022

Член од
7 април 2015
Мислења
2.648
Поени од реакции
1.538
Зошто ги исвиркуваат химните? Немаат никакво поштовање спрема химната, ни Србите ни Хрватите. Јасно имаат доста навивачи, пошто им е блиску.
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.667
Нереални србиве од соблекувална искочија со две минути.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
На словенците егзодус им се дешава... :vozbud:
Глава не знаат кај им е.
Штета што ние исупуштивме барем и бод со нив. :(
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.907
Поени од реакции
9.507
Баталете то на Норвешка шо ќе ја снајт од местачиве ќе изгубат :D
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.790
Поени од реакции
15.695
На словенците егзодус им се дешава... :vozbud:
Глава не знаат кај им е.
Штета што ние исупуштивме барем и бод со нив. :(
ако изгубат 9 или 9+, може Чоче со нерешено ВТОРИ да бидат ??
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.724
Поени од реакции
13.336
Последните 15-20 минути од натпреварот помеѓу Хрватска и Србија, ги гледав на Арена, претходно на РТЛ хрватскиот, но го исклучија од А1.

Небитно, муабетот ми е за коментаторот на Арена, кој и претходно ми има оставено добар впечаток. Ептен позитивно сум изненаден колку реално ги коментираше судиските одлуки и општо случувањата на терен, не му е проблем и да пофали противнички рскометар кога заслужува.

Има добар, емотивен стил на коментирање, но сепак е прибран во клучни моменти. Нешто што на Драго Ќосиќ ретко кога му успеало, дури знаел да биде и напорен поради тоа, иако сум навивал за Хрватите.
 
Член од
6 мај 2021
Мислења
699
Поени од реакции
1.290
Последните 15-20 минути од натпреварот помеѓу Хрватска и Србија, ги гледав на Арена, претходно на РТЛ хрватскиот, но го исклучија од А1.

Небитно, муабетот ми е за коментаторот на Арена, кој и претходно ми има оставено добар впечаток. Ептен позитивно сум изненаден колку реално ги коментираше судиските одлуки и општо случувањата на терен, не му е проблем и да пофали противнички рскометар кога заслужува.

Има добар, емотивен стил на коментирање, но сепак е прибран во клучни моменти. Нешто што на Драго Ќосиќ ретко кога му успеало, дури знаел да биде и напорен поради тоа, иако сум навивал за Хрватите.
Стеван и Сретен. :)
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.851
Поени од реакции
3.318
Денес доста изненадувања во таа Ф група. Русија којзнае од каде ја победи Норвешка, а Словачка доста уверливо со Литванија (им водеа 7-8). Словаците пак мислам дека не се за трет шешир и по кој основ ги смести ЕХФ таму е мистерија за мене. Нив ги нема на мапата веќе 4-5 години, на последните евро-квалификации загубија два пати од Италија, башка од другите (и имаа 0-0-6 скор).
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.724
Поени од реакции
13.336
Многу лош распоред на натпреварите, можеа подобро да ги распоредат во повеќе термини.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.963
Поени од реакции
54.960
Ама ги кренаа малце очекувањата србиве пред утакмицава, ги читав по медиуми, сега им било шансата да ја тепаат Хрватска, сега е шансата за пласман у нокаут фаза баш преку нив и слично, па помислив стварно дошло време Србија да е појака од Хрватска у ракомет. И ги гледав составите, за нивни стандарди стварно слаби ростери, до душа они може се добри ама мене не ми се познати, поготово хрватите.

Ама у пракса ништо од тој курч не покажаа србите, многу некако тапа, Чупиќ и Циндриќ сами ги тепаа, кај нив едино Марсениќ и Кукиќ што ми фатија око, другото мех. Имале србите многу појаки генерации од ова. Едино селекторот им е погоден, од тоа што ги читам низ интернет.

Хрватска можда нема шанси за некое 1/4 или 1/2 финале ама имаат искусни играчи и лесно поминуваат против вакви селекции ко Србија моментално, ко што кажав буквално Чупиќ и Циндриќ сами ги тепаа.

Многу тапа некако ракометов, иам впечаток дека тоне.
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.740
Поени од реакции
2.665
Унгарија - Португалија е интересна утакмица.
Руи Силва страотен разигрувач кај португалците.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Domenik Mate na 22 godini resava utakmica,Kaj nas Tale uste so bori so tehnickite greski,epa ima razlika

Sent from my SM-A325F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom