Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
14 април 2012
Мислења
31.505
Поени од реакции
62.325

Жално е веќе не се ни труди како да нема воља за фудбал.
Може да разберам играч да се труди, да не е во форма, да не му иде, ама ова, ова куроболие, мислење дека си подобар од другите, па не мора да трчаш, да покриваш, и да бркаш ако не ти дадат пас...

Ми делува дека нешто не штима меѓу Рашфорд и Гринвуд, во два наврата, не си дадоа пас еден на друг, а против Борусија тоа нивно себичење не чинеше пролаз понатака.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.442
Поени од реакции
20.190
Да се надоврзам на муабетот дека нема човек на планетава кој не може да го издрибла Ајсмен :


Кога овој може да игра за Манчестер Јунајтед и за вакви преформанси да зима 200к фунти неделно МОЖЕ СЕКОЈ !!!!
И после се чудиме зашто не може да излеземе од дупка 8 години, е поради вакви паразити !!!!
 
Член од
16 декември 2021
Мислења
478
Поени од реакции
1.012
The Lingard effect ...
Мислам дека не се за споредба Лингард со Рашфорд. Рашфорд е многу поталентиран играч од Лингард, и плус немаше ваков став спрема играта. Јас убаво се сеќавам дека редовно беше меѓу играчите што најмногу се залагаа на теренот. Рашфорд по мене има потенцијал да биде меѓу најдобрите играчи на светот, а ова што го игра сега ми е комплетно несфатливо.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.629
Поени од реакции
7.203
Може да разберам играч да се труди, да не е во форма, да не му иде, ама ова, ова куроболие, мислење дека си подобар од другите, па не мора да трчаш, да покриваш, и да бркаш ако не ти дадат пас...

Ми делува дека нешто не штима меѓу Рашфорд и Гринвуд, во два наврата, не си дадоа пас еден на друг, а против Борусија тоа нивно себичење не чинеше пролаз понатака.
:pos:
 
Член од
10 јануари 2022
Мислења
231
Поени од реакции
436

Изгледа толку им сечат тиквите на овие. Се ова беше имплементирано во првите 10-15 минути и толку беше, повторно не се знаеше кој јади, кој пие.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.629
Поени од реакции
7.203

Изгледа толку им сечат тиквите на овие. Се ова беше имплементирано во првите 10-15 минути и толку беше, повторно не се знаеше кој јади, кој пие.
Се враќааат на фабрички подресувња . :pos:
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.667
Ја незнам у фирма еквивалентно да се испонашам на куроболието на Рашфорд вчера, нареден ден ќе ме свикаат на пеење. Незнам дали Рагник го викнал на пеглање уште денес.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.442
Поени од реакции
20.190
Јас тука мислам дека Рашфорд беше незадоволен од одлуката на Гринвуд сам да заврши, па не се ни потруди да се затрча кон одбиената топка туку се сврте назад одма. И по ликот му се прочита дека очекувал топка, и како казна за тоа дека не му подаде одлучи одма да се врати. Велбек 2 + Погба 2 = Рашфорд
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.667
Кој го прашува дали е задоволен од одлуките на соиграчите племе му ебам неспособно. Мило им е на сите кога ќе ја усере со тоа селските обиди за дриблинг или ко ке ја опали у пченки да ја бараш 2 дена? Значи Рагникот мора да го ишљака ко мало дете уште одма и тоа пред сите да плаче педерчево. Смрад смрадосан. Ама тоа е, кога не си направил од никој показна вежна. Она лигушон Оле се силеше само кај што може, а овие другиве му ебеа жени сестри пред негови очи за сега да стигне еден мочан Рашфорд со нула (0) достигнувања у фудбалската кариера да се курчи. Бркај на клоци све тоа, носи деца од Германија, Африка и играј.
 
Член од
21 февруари 2011
Мислења
382
Поени од реакции
486
Видете вака, во клубов е битно да се има Јунајтед ДНК. Другото е све во втор план.
Рашфорд пука со Јунајтед ДНК, ве молам не го дирајте.
Ма тоа од Оле коа беше, па тоа академијата почна да пука со Јунајтед ДНК, па тоа исти формации се играа, па скаутите сите се со Јунајтед ДНК, Оле ги нареди таму им покажа како се скаутира, па тоа управен одбор со ДНК, абе на кај и да се свртиш гледаш само Јунајтед ДНК.
Клубот го извади на прав пат и еве ги резултатите од таа ДНК ги гледаме со Рашфорд па и наоколу слепците што не можат да се држат до договореното повеќе од 15 минути, некад ни толку.

Ќе ми споредувале после тука Оле напраил многу повеќе од Ван Гал, Мурињо, мрсење муда. Од таа ДНК уште 3 години не се оправаме, од финоќата и смешкањето после порази на Оле и неговите баунс бекови.
Убаво кажа некаде Рагник, гледаш тимови од втора лига и гледаш како трчаат, затвараат простор, втори топки се 80% нивни, а нашиве мислиш заедно немаат истрчано повеќе од 10км.

Ама ако, сркање сеа на тоа што го подготвија со Јунајтед ДНК и Ole's at the wheel
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.629
Поени од реакции
7.203
Не ја гледав баш целиот напревар сношти али тоа што гледав за Рашфорд може да спомнам дека премногу гњави кога ќе ја добие топката и комплицира да игра поедноставно може и подобри перформанси ќе има.
 
Член од
16 декември 2021
Мислења
478
Поени од реакции
1.012
Видете вака, во клубов е битно да се има Јунајтед ДНК. Другото е све во втор план.
Рашфорд пука со Јунајтед ДНК, ве молам не го дирајте.
Ма тоа од Оле коа беше, па тоа академијата почна да пука со Јунајтед ДНК, па тоа исти формации се играа, па скаутите сите се со Јунајтед ДНК, Оле ги нареди таму им покажа како се скаутира, па тоа управен одбор со ДНК, абе на кај и да се свртиш гледаш само Јунајтед ДНК.
Клубот го извади на прав пат и еве ги резултатите од таа ДНК ги гледаме со Рашфорд па и наоколу слепците што не можат да се држат до договореното повеќе од 15 минути, некад ни толку.

Ќе ми споредувале после тука Оле напраил многу повеќе од Ван Гал, Мурињо, мрсење муда. Од таа ДНК уште 3 години не се оправаме, од финоќата и смешкањето после порази на Оле и неговите баунс бекови.
Убаво кажа некаде Рагник, гледаш тимови од втора лига и гледаш како трчаат, затвараат простор, втори топки се 80% нивни, а нашиве мислиш заедно немаат истрчано повеќе од 10км.

Ама ако, сркање сеа на тоа што го подготвија со Јунајтед ДНК и Ole's at the wheel
Досадно стана ова со Јунјатед днк. Еднаш беше смешно, вториот пат не баш, 3078 пат е веќе блуткаво.
 
Член од
10 јануари 2022
Мислења
231
Поени од реакции
436

Овој Закариа ми е голем ризик моментално, Камара од Марсеј изгледа како далеку подобра опција.
Аналитичари од Германија велат дека откако се повреди како да уназади, а со тоа и неколку екипи кои претходната сезона покажуваа сериозен интерес за него се повлекоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom