Кое е Вашето „црвено знаме“ (red flag)

Член од
16 мај 2010
Мислења
6.132
Поени од реакции
5.240
Неконтролирано и неадекватно понашање во склоп на околината во која се наоѓа
Немање на најосновни манири како што доликува на едно женско
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.764
Поени од реакции
21.157
Полови бољештиње не ти се red flag за клецање? :eek:
Kako na primer?
Ti vaka od pogled znaes dali nekoja ima nekoja venericna bolest? Po so ja poznavas ziti se, daj spodeli. Po nebriceni noze, po mrsna kosa, po tetovazata na gluzdot, po noktite, po muzikata so ja slusa ili kako odi taa rabota za nie so nemame medicinsko uceno.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.274
Поени од реакции
45.673
50% од ,,воспитаните,образовани жени од добри фамилии "што ги знам имаат вакви орловски, најчесто црвени или поретко бели. o_O Посебно докторкиве. Кога сме на муабетот,една од овие орловски докторки што ги знам си ги намали градите неодамна. Јавно не кажа,ама се гледа бе брате. Е тоа е за мене red flag. :neetaka:
ороспилукот од внатре си копа и не прашува за образование, професија и општествен статус. Тоа што е докторка само значи дека со ноктите ќе му го гребе на некој доктор, не на некој суруш.
Главен Red flag ми е ако има пенис.

Друг red flag ми е ако нејќе да се давиме со каиши за време на секс.
тоа од сам старт се осеќа, уште во рана фаза, доколку реагира со нелагдност при вметнување на прст у гз во жарот на борбата, јасно е дека од таква жена нема што да бара домаќин човек. :icon_lol:
 

mortum

Слобода или Смрт
Член од
5 ноември 2021
Мислења
107
Поени од реакции
83
Cekajte sega drugari i drugarki. Vie pravite muabet za navodno crveno zname za klecanje ili za ozbilno.
Ako pravite za klecanje togas ke si umrite nevini.
Jas samo toa da vi kazam :sneaky:.
брат ми, ако го има путка клецај (нормално дека црвените знамиња се за озбилно)
. Како прават браќата ваши и кози ебат.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.764
Поени од реакции
21.157
брат ми, ако го има путка клецај. Како прават браќата ваши и кози ебат.
Kozi, magarinja, ovci, kucinja, kaurki, so da e.
Malce problem e so kobili ako ne se vrzani, brzi se u picku mater :toe:.
P.s mackite znaat i da draskat, ne preporacuvam ;)
 

mortum

Слобода или Смрт
Член од
5 ноември 2021
Мислења
107
Поени од реакции
83
Kozi, magarinja, ovci, kucinja, kaurki, so da e.
Malce problem e so kobili ako ne se vrzani, brzi se u picku mater :toe:.
P.s mackite znaat i da draskat, ne preporacuvam ;)
А нешто пресничко, годините шо ги има на часовникот? Или тоа харам е?
 

TOT

sorcerer
Член од
2 јануари 2019
Мислења
790
Поени од реакции
1.288
Само многу дебела да не биде, и бар да се избањала у 3 дена еднаш. Има и еден тип мирисаат ептен лошо, појма немам од кај доаѓа тој мирис ама и тие ми се проблем. Ама затоа муабет повеќе од 15 минути не правам, ако и се ебе онда добро, ако не нема шанси да трпам да ми соли памет женска глава.
Ако ми лафи за конспираси теории тогаш ќе ја слушам повеќе од 15 мин., скоро една таква...некоја нововерка у комбинација со фолија на глава, седиме правиме муабет 2 саати а цело време чекам да заврши за да ја напрчам на кревет :D
 

mortum

Слобода или Смрт
Член од
5 ноември 2021
Мислења
107
Поени од реакции
83
Не знам јас не сум по пресното, ако немала мензис(полови карактеристики) не се крева стојкото? Прашуам оти браќата арапи се по тие работи идат дури до 3 години пресничко.
Само многу дебела да не биде, и бар да се избањала у 3 дена еднаш. Има и еден тип мирисаат ептен лошо, појма немам од кај доаѓа тој мирис ама и тие ми се проблем. Ама затоа муабет повеќе од 15 минути не правам, ако и се ебе онда добро, ако не нема шанси да трпам да ми соли памет женска глава.
Ако ми лафи за конспираси теории тогаш ќе ја слушам повеќе од 15 мин., скоро една таква...некоја нововерка у комбинација со фолија на глава, седиме правиме муабет 2 саати а цело време чекам да заврши за да ја напрчам на кревет :D
Тој тип изгледа не ти се етно-генетски сродни чим мирисат гадно. Сеа нормално сите коа ќе се испотиме мирисаме, ама ако типката ти копа тоа значи дека етногенетски сте различни. Вонглавно метаболитичките продукти кои се лачат преку лојните жлезди ви се различни како резултат од различна генетика, има муабет дека симетријата на лицето/целото тело има голема улога во миризбата. (жените повеќе избираат пот на мажи со посиметрично лице/тело иако претпоставувам овие експерименти ги праеле со луѓе од иста генетска/етнолошка позадина). Таа со фолите на главата како мирисаше?
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: TOT
Член од
13 јуни 2009
Мислења
1.272
Поени од реакции
779
da e mlada lepa,da ne pie da ne pushi,bez tetovazi, kafe da ne pie,da nema kuce ,turbo folk mozi da slusa ne e problem civilizirana da ne trosi pari pofrizeri shminki parfemi nokti pedikiri silikonski raboti,da ne aka po planini i da ne odi vo teretani ili nekoj nasilen bezvexe sport.i blaga na dusha :)
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.764
Поени од реакции
21.157
знам јас не сум по пресното, ако немала мензис(полови карактеристики) не се крева стојкото? Прашуам оти браќата арапи се по тие работи идат дури до 3 години пресничко.
Menstruacija idi od 12 13 godini ako zemis taka. Zenata e togas polovo spremna i mozi da ragja.
Taka da sfativme, sakas bajato, samo kolku bajato ne precizira. 69 dovolno bajato ti e?
Автоматски споено мислење:

da e mlada lepa,da ne pie da ne pushi,bez tetovazi, kafe da ne pie,da nema kuce ,turbo folk mozi da slusa ne e problem civilizirana da ne trosi pari pofrizeri shminki parfemi nokti pedikiri silikonski raboti,da ne aka po planini i da ne odi vo teretani ili nekoj nasilen bezvexe sport.i blaga na dusha :)
Se gleda deka si prefinet decko, imas vkus ali ne zaboravaj deka i tie imaat oci :свиркам:
 

mortum

Слобода или Смрт
Член од
5 ноември 2021
Мислења
107
Поени од реакции
83
Menstruacija idi od 12 13 godini ako zemis taka. Zenata e togas polovo spremna i mozi da ragja.
Taka da sfativme, sakas bajato, samo kolku bajato ne precizira. 69 dovolno bajato ti e?
Автоматски споено мислење:


Se gleda deka si prefinet decko, imas vkus ali ne zaboravaj deka i tie imaat oci :свиркам:
За озбилно нешо над 25 е бајато, за мераци над 35 е веќе со поминат рок. (освен ако е у одржана состојба може да оди до 40 со мала километража).

Шо викаш нема нусе за мене, само каурки?
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.786
Поени од реакции
4.432
посесивна, љубоморна или контрол фрик е директен црвен картон и блокирам број без објаснување.
ако е љубител на турски/шпански серии или реални шоуа, особено некој тип на задруга бла бла
ако си ги оговара другарките
ако изгледа дека е премногу различна од другарките/другарите
ако има историја на секој нареден дечко да е побогат / повиден од претходниот
ако нема сон / амбиции

работи кои сакам да ги видам како реакција

Како се однесува во кризна ситуација
Како се однесува на одмор или во слободно време
Како се однесува пред нејзин бивш или моја бивша
 

Kajgana Shop

На врв Bottom