Кое е Вашето „црвено знаме“ (red flag)

mortum

Слобода или Смрт
Член од
5 ноември 2021
Мислења
107
Поени од реакции
83
Чисто одговор на твојата навреда! Око за око, заб за заб:) Инаку кај те знам :D
Па купете еднаш турпија и за мажите, не цело купатило зафатено со женски џиџимиџи! Тогаш и нема да има рапави пети(y)
А тебе мазен ли ти е? Како вика, ако петагата и е мазна и путката и е мазна. : )
Автоматски споено мислење:

Zena bez gradi ti e kako vizba bez ajvar, kako sopska salata bez sirenje :icon_mrgr:
Мажи шо обичат жени без гради имат некоја педерастија у себе, евоулутивно еве и да не верувате у дедо боже градите праат мелем за очи. Колку се поголеми толку е поспремна деца да ти роди ; )
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
- Девојки што се однесуваат како 50 годишни теткици. Гледаат турски серии, си легнуваат во 10 навечер пошто утре се на работа и прават главно домаќински муабети
TIL дека сум 50 годишна теткица :unsure:
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
Најново од сношти: не гледам филмови, само хорори со друштво :place:
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.070
Поени од реакции
22.103
Дали стварно мислите дека жената може да не биде зборлеста. Ако не е зборлеста имате проблем дечки. :D
Или треба да си ја барате сродната душа во вашиот пол.
Поубаво нешто од зборлести луѓе нема (нормално, ако знаат што зборат!).
zatoa postojat drugarki de... neka im dosaga na niv
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.377
Поени од реакции
5.838
Ако ми каже "ne tuku filozofiraj" или нешто во тој правец. Црвен картон ведаш.
4 милиони години еволуција за да мозокот на хомо-сапиенс-сапиенс стигне до апстракција, конструкција, креативност, фантазија, рацио..........и сеа некоја да те ограничува во рамките на нејзините скромни можности. Марш бре. Додуша ми се има случено два пати пред 15-тина години ама сеуште паметам.
Чист случај е што сме живи и што имаме ваква спектакуларна можност да се изразиме вербално, да размислуваме слободно за било што, и на крај ne filozofiraj :facepalm:
За среќа тоа не го имам чуено од сопругата никогаш.
 

LustingVertigo

Snopdan Dogovich
Член од
1 декември 2017
Мислења
730
Поени од реакции
924
Феминистки, LGBT supporters, she/her associates, Personality MBTI/Horoscope bitches ( I'm a Libra I can't control it :pos:), Karen однесување, mood swings секој 10мин и однесување како на 12 годишно недораснато битие, и заборавив Relja, Jala Brat, Buba Corelli enthusiasts
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.024
Поени од реакции
19.503
- Фиона од Шрек a.k.a Славјанка Петровска тип на девојки
- пластичен шабански изглед a.k.a Марјана Станојковска/Карлеуша тип на девојки
- самопрогласени "силни жени", епитет зад кој во основа се кријат butthurt, исфрустрирани, импулсивни и психички нестабилни девојки. Ова е мислам НЗС за повеќето modern day феминистки и либтарди, ако не се лажам.
- девојки со синдром на форумска теткица
- лош стил на облекување или воопшто без вкус и осет за облекување
- машки манири

На душман би му посакал да се ожени со "силна жена" како Славјанка, (лошо) фарбана пченкарна во косата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom