Кое е Вашето „црвено знаме“ (red flag)

Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.571
Поени од реакции
17.970
Упаѓање во збор, недослушување на тој со кој збориш и продолжување со мелење. Општо, не само за љубов и секс.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Воглавно исто како @Irwin и делумно како @Liechtenstein.
Сега сум во возраст кога можам да си кажам дека сакам умни џенцки, и да не бидат габор. Не мора да е лепотица, ама мора да и вари црпката. Да не и објаснувам на палци што сака авторот да каже ;)
Ама врв на се’ ми се женски кои се секогаш во право, од такви бегам како ѓавол од темјан!
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
...онака во пролаз кога ја прочитав темава ,,за ваше црвено знаме,, во подфорум љубов и секс веднаш помислив кога ,,имам мензис,, се дига црвено знаме, нели при секс :pos: да се знајт, не можи, забрана... се велам ај да ја отворам да видам што толку знамиња од коментари има, а тоа сосема друго значење се пишувало :facepalm:
 
Член од
16 јули 2021
Мислења
238
Поени од реакции
538
Машка тетоважа на жена, негативен карактер, песимизам, ко пари да зимаат да се насмее, сметам голем дел од женската харизма дека е у насмевката.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.523
Поени од реакции
9.413
Воглавно исто како @Irwin и делумно како @Liechtenstein.
Сега сум во возраст кога можам да си кажам дека сакам умни џенцки, и да не бидат габор. Не мора да е лепотица, ама мора да и вари црпката. Да не и објаснувам на палци што сака авторот да каже ;)
Ама врв на се’ ми се женски кои се секогаш во право, од такви бегам како ѓавол од темјан!
Мислев дека ке прочитам : Сега сум на возраст кога наместо црвено, бело знаме веам.

:pos:а ти душичка умни жени си барал.
(извини ама се изнасмеав)
 
Член од
11 јуни 2021
Мислења
359
Поени од реакции
782
- Да не гледа турски серии
- Да не слуша песни од типот Жена од султана и компанија

Сè друго може да се среди и поправи. Невкусот за музика и уметност ми е трн оф без разлика дали е за партнерка или пријателства.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Мислев дека ке прочитам : Сега сум на возраст кога наместо црвено, бело знаме веам.

:pos:а ти душичка умни жени си барал.
(извини ама се изнасмеав)
Па не мора да е секс, загорена една:facepalm:
И за компанија, дури и соработнички, имам комоција да си бирам;)
П.С. Рано ми е за бело знаме, да не се вреѓаме сега:cenzura:
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.232
Поени од реакции
7.040
Red flags за на долги стази се оние Shit tests. Не дека тие тестови не се поминуваат, него ти кажуе дека има она поише рогоњи на радар шо аутомаЦки значи дека се пегла ваљда и на страна.
 

mortum

Слобода или Смрт
Член од
5 ноември 2021
Мислења
107
Поени од реакции
83
Red flags за на долги стази се оние Shit tests. Не дека тие тестови не се поминуваат, него ти кажуе дека има она поише рогоњи на радар шо аутомаЦки значи дека се пегла ваљда и на страна.
Не знам мене реално типката ако не праи шит тестој не ми е интересна. Не сеа да се пегла со цело скопје и да и се гледа у погледот дека има голема километража. (100 километарски поглед да има [понашки да гледа преку тебе]). Ако не ти праи шиттестој или сте само другари шо се пеглате или ја нема феминентната страна шо сака да те привлече само за себе ти да не шврјаш на страна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom