Фан Клуб: Барселона

Член од
29 април 2015
Мислења
4.037
Поени од реакции
3.805
Среќна Нова дечки.

Чави внесе малку свежина во тимот. Мислам дека треба да е преоритет топ4 и купот годинава. Во ЛЕ треба да играат дечките што не добиваат многу шанса.

Ако го раскинеме договорот со Умтити, ако заминат Де Јонг и Кутињо, можно е да се земе и некој напаѓач и штопер.

Мората ако го потпишеме ќе се убијам.
Боље Торес, Депај и Бретвајт... па и Фати нека комбинираат на 9ка, отколку тој глупак.

За 2-3 недели од сеа би требало да бидеме комплетни, да се вратат Педри, Фати, Депај и да почнат да играат Алвеш и Торес.. и тогаш би го виделе правото светло на Чави.
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
1.000
Поени од реакции
2.249
Без бекови,без крила и плус 17 играчи не беа во составот,една од најважните победи во сезонава.Пике одигра како во најдобрите години,Тер Штеген конечно со неколку маестрални одбрани,Пуиг и Лук одиграа на ниво.Разочаран сум од Френки и Мингеза.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885
Мората е блиску до готова работа, според мене апгрејд е на сите 9ки што ги имаме, а и далеку од она што би сакале да имаме :) само да не му дадат подолг договор од 18 месеци и мислам дека ок е да се проба.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.858
Поени од реакции
34.889
Трансфери како Мората Депај и слични се само за некако да избориме топ 4 оваа сезона, шо мислам нема да биде проблем. На 1 бод сме од 4то место, а формата оди нагоре.

Како шо реков, Лапорта ја собира шпанската репрезентација во Барса. Да бидат барем 50% од тоа што беше претходната, убави времиња не чекат. Иако се премлади и ќе поминат неколку години додека добиеме максимум.
 
Член од
11 јули 2016
Мислења
101
Поени од реакции
46
Доаѓањето на Торес и извесното доаѓање на Мората очигледно ќе значи шут карта за Депај. А според мене многу малку изигра за да процениме дали е Барселона играч или не. Со оглед на тоа дека играше шпиц во време кога сите беа повредени, без крилни напаѓачи и слично мислам дека почетната статистика и не му беше толку лоша.
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
1.000
Поени од реакции
2.249
Депај си одигра солидно оваа полусезона,секоја утакмица ја играше на различна позиција и има добра статистика,голема грешка ќе биде ако се продаде.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.858
Поени од реакции
34.889
8 лигашки гола даде Депај за 2 месеци. Треба да му се даде шанса кога сите ќе оздравеат и ќе биде комплетен тимот. Никакво продавање, барем не до летото 2023.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885
Феран и Педри корона, а денес тренираа заедно со тимот, хаос ќе да буде. Цел тим колективен имунитет наскоро.
 
Член од
11 октомври 2017
Мислења
411
Поени од реакции
153
Незнам како да го сфатам трансферов на Мората (Ако дојде) нека ми објасни некој? Привремено решение/крпено решение на сезона две? Стандарден во ротациите втора постава-А ќе се земе 9-ка стартер да биде? По мене просечен преценет шпанец со НЕуспешни етапи и во Јувентус и во Челзи па и во Атлетико,јас незнам што толку Чави виде во него,со полни 29 години.Јас сфаќам политиката на Лапорта враќање на кантераносите,прво да се види што нуди Шпанија после нешто од надвор ама ова не е таа ситуација од 2009/2010.Или ова е некоја игра на Лапорта прво кренаа прашина со Халанд ќе се вклучеа во трката за потписот негов па сега се подготвува терен како ете:Неуспеавме да го договориме Халанд (Прескап преголеми барања) дефицит е со 9-ки на пазарот плус да ја додадеме и финансиската криза па ајде Мората дај шта даш.
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.668
Поени од реакции
10.060
Ова Пуџ со кабел од полнач би го тепал му ебам џитката
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885
Вила ќе плаќа околу 10 милки од платата на Кутињо, Барса 5, не перфектна работа, ама ќе помогне колку толку. Сеуште се разгледува дали ќе може Торес да се регистрира или ќе треба да лета уште некој. Според ова, може да заклучиме дека Феран ќе е единствено засилување зимава, освен ако не испадне нешто па да замине Дембеле, тогаш мислам дека е можно да се земе уште еден напаѓач.

Ансу - Феран - Дембеле

Педри - Бускетс - Гави

Алба - Пике - Араухо - Алвеш

Штеген


Депај - Хутгља- Абде

Нико - Де Јонг - Пуиг

Балде - Ленгле - Гарсија - Дест

Нето
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.037
Поени од реакции
3.805
Демир, Лук де Јонг и Умтити се вишок. Ако случајно овие 3 си заминат, ќе има простор за уште еден трансфер, најверојатно штопер, ма да мислам Умтити нема да попушти, а неговата плата е најголема. Исто и Нето има голема плата, ама бараат оштета за него.


Де Јонг мислам дека нема шанси да седи на клупа, сигурни се со Бускетс. Педри и Гави ќе ротираат за трет везњак.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885
Она што не ми се допаѓа е што на Роберто ќе му го продолжат договорот, без никаква потреба, уште еден вишок просек играч, што ќе зафаќа од колачот за плати.

Него она што не ќе можам воопшто да го смислам е ако Мингеза изигра уште една минута како играч на Барса. Во голема конкуренција на промашаи, мислам дека е во најтесен круг на нискоинтелигентни играчи кои заиграле за Барса, едноставно требаше да го остават кај третолигашите некни, ако им треба некој да брка топки. Ако заигра повторно тоа ќе ми е голем знак дека Чави не може да препознае превара, ќе биде ептен разочарувачки, бидејќи тоа е клуч за успех.
 
Член од
11 октомври 2017
Мислења
411
Поени од реакции
153
Па некако Барса/управава се во трка со времето,пред се Кутињо е заминат на позајмица АМА ако гледаме долгорочно после позајмицата како ќе се изведи на лето ДА НЕ заврши во Барса туку да го продадат бидејќи ако разбрав добро нема обавезна клаузула за откуп.Се прават напори Де јонг и Демир да заминат а за Умтити и Нето тешко......Многу тешко
 

Kajgana Shop

На врв Bottom