Обложување на нет

Член од
29 август 2009
Мислења
326
Поени од реакции
23
можеш да ставиш и од денарска не ти треба девизна сами се конвертираат, незнам дали си запознаен но во мк не е дозволено да се игра на странски сајтови казна е од 800 до 1000еурос
А има ли друг начин на подигнување, за да немаш проблем со ујп? Во претходните коментари читав дека некои директно подигнувале од картичка повеќе години и немале никаков проблем досега. Сакам да играм сингл, ама кај нас ме кочи тоа 15% ддв од добивката што ти го земаат.
 
Член од
10 јануари 2022
Мислења
2
Поени од реакции
0
Здраво , имам направено депозит на бет365 од Нлб (мастеркард) не сум имал никаков проблем при повлекување пари никогаш порано . Но пред 15 дена повлеков и парите не ми стигнаа ...ги контактирав...ги вратија на акаунт ..пак пробав и повторно не успешно. Повторно ги контактирав и ми бараат нова сметка од друга банка за наводно да ми се пратат парите и ми рекоа дека можам да ги повлечам само преку друг банков трансфер.
Помош ????
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Здраво , имам направено депозит на бет365 од Нлб (мастеркард) не сум имал никаков проблем при повлекување пари никогаш порано . Но пред 15 дена повлеков и парите не ми стигнаа ...ги контактирав...ги вратија на акаунт ..пак пробав и повторно не успешно. Повторно ги контактирав и ми бараат нова сметка од друга банка за наводно да ми се пратат парите и ми рекоа дека можам да ги повлечам само преку друг банков трансфер.
Помош ????
Izvadi karticka na druga banka
 
Член од
3 октомври 2019
Мислења
48
Поени од реакции
19
Има некој искуство со "MuchBetter" ? На еден покер депозитирав преку овој онлајн паричник го имав само тоа за опција, се е во ред но за CashOut случајно гледам само опција дава како БитКоин нешто
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.909
Поени од реакции
9.507
Еве ги Имам цел 1 ЕДЕН тикет денес изиграно до 1ви и завршувам со овие дебили ретардирани
44682F77-7627-49CB-8FCC-D02BC4ADBDEA.png
 
Член од
22 мај 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво , имам направено депозит на бет365 од Нлб (мастеркард) не сум имал никаков проблем при повлекување пари никогаш порано . Но пред 15 дена повлеков и парите не ми стигнаа ...ги контактирав...ги вратија на акаунт ..пак пробав и повторно не успешно. Повторно ги контактирав и ми бараат нова сметка од друга банка за наводно да ми се пратат парите и ми рекоа дека можам да ги повлечам само преку друг банков трансфер.
Помош ????
Здраво друже.
Почна ли да си ги повлекуваш парите од 365bet?
Изгледа ова не важи веќе за Македонија ⤵
1643248870322.png

Можеше да се повлекуваат парите директно на VISA картичка,
сега гледам сосема поинаку е:
1643249112167.png
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
@Chiksy^ eve za ova zborev vo temata kladilica...
И кој е проблемот?? Ќе си ги повлечиш на сметка и готово, ако една банка одбие имаш 6 други така да.... Таму кај што играш маратон нека ти кажи Chiksy колку тешко не исплатија кога ми уплаќаше мене местена ракомет.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
@Chiksy^ eve za ova zborev vo temata kladilica...
Прво и основно ова не е доказ дека нашите кладилници не дозволуваат исплата ова е стриктно привремен проблем од б365.
Второ за кладење не користите мастеркард никогаш, многу кладилници ја имаат блокирано и скоро сите наши банки не дозволуваат исплата преку неа, нели читаш дека ликот погоре прашува за мастер.
Другар ми повлече пред 5 дена точно од б365 на НЛБ дај не се прави со сила глуп ти кажвам познавам минимум 10 души кои играат со ВИЗА на б365 и немале никакви проблеми, еве јас ти гарантирам за Parimatch и дај не замарај веќе на темиве за истиот проблем :ROFLMAO:

Трето како што ти кажа и Боце и маратонбет беа истото срање како и сите руски кладилници никој нема проблеми на почеток со нив ама кога ке им упаднеш во радар прво ке добиеш лимит на 5-10 еур влог па потоа ќе ти го блокираат акаунтот, не само кај мене кај многу други истото ова се деси и тоа оние кои играја познати и не сумливи текми.
 
Член од
15 јануари 2020
Мислења
471
Поени од реакции
1.488
И сега за повлекување од Бет365 треба да имаш девизна сметка, да побараш ИБан број од банката и слично?
Нема банката да ги блокира/врати парите назад кога ќе видат странска клаџа?
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
As of January 2022, 1xBet no longer appears to be located in Curaçao after filing for bankruptcy. A lawsuit against the company and its licensor remain open. The website continues to operate online.

Какви богови, ебење при здрав памет :sekcza:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom