Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Вчера го гледaв (по не знам кој пат) Ханибал кој го даваа на една од телевизииве и ми текна дека третиот Red Dragon никогаш го немам целосно од почеток до крај изгледано. Не е лош, ама не ме бендиса нешто посебно.

Мислам дека сега пак ќе си го репризирам “Јагнињата“.
Мене лично Red Dragon ми е многу добар филм. Не како Silence... секако ама сосема солиден филм со Ханибал Лектор. Од друга страна Hannibal е слабо продолжение. Приквелот Hannibal Rising е скроз непотребен филм и за мене исто како да не постои.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.085
Поени од реакции
8.132
Мора да имаш хемороиди од волку седење пред телевизор :D :D
99% лежам на креветот дупка направив, јас не симињам торенти, него користам шилд-коди -реал дебрид 97% од филмовите се достапни во висока резолуција, ХДР е нешто најдбобро до сега прскаат боиеве

на стол седам коа она знаеш сум ти пракал пп хааааааааааааа

1641161641252.png
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.320
Поени од реакции
57.791
Вчера го гледaв (по не знам кој пат) Ханибал кој го даваа на една од телевизииве и ми текна дека третиот Red Dragon никогаш го немам целосно од почеток до крај изгледано. Не е лош, ама не ме бендиса нешто посебно.

Мислам дека сега пак ќе си го репризирам “Јагнињата“.
Red Dragon >>> Hannibal
 
Член од
21 октомври 2011
Мислења
1.726
Поени од реакции
2.541

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.752
Поени од реакции
10.440
Само што го догледав Cinema Paradiso.
Прекрасен и топол филм. Филм, кој што во еден момент те замислува и си викаш дали читам книга или гледам филм.
Одличен приказ на настаните и временските линии. Добри дијалози и мудри мисли, посебно од чичко Алфредо.

Salvatore: They tell me you never go out and you never talk to anybody. Why?
Alfredo: You know how it is. Sooner or later a time comes when it's all the same whether you talk or not. So you might as well shut up.

И секако, предобрата музика која те води низ целиот филм. Сега проверив дека е на маестро Енио.

4,5/5
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.320
Поени од реакции
57.791
Само што го догледав Cinema Paradiso.
Прекрасен и топол филм. Филм, кој што во еден момент те замислува и си викаш дали читам книга или гледам филм.
Одличен приказ на настаните и временските линии. Добри дијалози и мудри мисли, посебно од чичко Алфредо.

Salvatore: They tell me you never go out and you never talk to anybody. Why?
Alfredo: You know how it is. Sooner or later a time comes when it's all the same whether you talk or not. So you might as well shut up.

И секако, предобрата музика која те води низ целиот филм. Сега проверив дека е на маестро Енио.

4,5/5
Мојот омилен филм.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.977
Поени од реакции
55.046
Само што го догледав Cinema Paradiso.
Прекрасен и топол филм. Филм, кој што во еден момент те замислува и си викаш дали читам книга или гледам филм.
Одличен приказ на настаните и временските линии. Добри дијалози и мудри мисли, посебно од чичко Алфредо.

Salvatore: They tell me you never go out and you never talk to anybody. Why?
Alfredo: You know how it is. Sooner or later a time comes when it's all the same whether you talk or not. So you might as well shut up.

И секако, предобрата музика која те води низ целиот филм. Сега проверив дека е на маестро Енио.

4,5/5
Гледај го и The Legend of 1900, исто на Торнаторе, исто со музиката на Мориконе.
Мене ми беше малце послаб од Синема, јас вчера го гледав после толку време у букмаркс.

Кај бе го нашол Тим Рот ебате у ваква драма да глуми не ми е јасен, од толку актери што поубаво и поемотивно би го донеле ликот на Новеченто, овој Тим Рот покварениот го земал. Не може тој негов тастерски поглед да те натера да сочувствуваш.

Освен оваа замерка другото е топ. Истотака прекрасен и топол филм.

На Синема цимолев, на овој не. Не може Тим Рот да те расплаче.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.326
Гледај го и The Legend of 1900, исто на Торнаторе, исто со музиката на Мориконе.
Мене ми беше малце послаб од Синема, јас вчера го гледав после толку време у букмаркс.

Кај бе го нашол Тим Рот ебате у ваква драма да глуми не ми е јасен, од толку актери што поубаво и поемотивно би го донеле ликот на Новеченто, овој Тим Рот покварениот го земал. Не може тој негов тастерски поглед да те натера да сочувствуваш.

Освен оваа замерка другото е топ. Истотака прекрасен и топол филм.

На Синема цимолев, на овој не. Не може Тим Рот да те расплаче.
Јас на двата цимолев :cool:
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.330
Поени од реакции
27.874
Гледај го и The Legend of 1900, исто на Торнаторе, исто со музиката на Мориконе.
Мене ми беше малце послаб од Синема, јас вчера го гледав после толку време у букмаркс.

Кај бе го нашол Тим Рот ебате у ваква драма да глуми не ми е јасен, од толку актери што поубаво и поемотивно би го донеле ликот на Новеченто, овој Тим Рот покварениот го земал. Не може тој негов тастерски поглед да те натера да сочувствуваш.

Освен оваа замерка другото е топ. Истотака прекрасен и топол филм.

На Синема цимолев, на овој не. Не може Тим Рот да те расплаче.
Чибс да цимоли. Со вакво однесување не се стига до vice president. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom