Фудбалски/трансфер дискусии

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.961
Поени од реакции
25.275
Инаку официјално е дека Гинтер и Закарија од Гладбах летово ќе заминат како слободни играчи, без оштета.
Потврдија од Гладбах.

За Гинтер има ситни шпекулации за Интер, но сега откако ќе ги превземат и нив, газдите на Њукасл, тешко дека ќе сакаат играч без пари :icon_lol:
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.187
Поени од реакции
21.329
Инаку официјално е дека Гинтер и Закарија од Гладбах летово ќе заминат како слободни играчи, без оштета.
Потврдија од Гладбах.

За Гинтер има ситни шпекулации за Интер, но сега откако ќе ги превземат и нив, газдите на Њукасл, тешко дека ќе сакаат играч без пари :icon_lol:
Закараија во Дортмунд.
Автоматски споено мислење:

Најголем фејл на сите времиња.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
1.045
Поени од реакции
1.497
Интер и Њукасл за 2-3 години нема да можат да играат во иста група во ЛШ бидејќи ќе имаат исти газди нели?
Како РБ Салцбург и РБ Лајпциг.

Прашања што ме мачат...
И да немаат исти газди нема да можат, додека се дочепа Њукасл ќе испадне Интер и така...
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.486
Поени од реакции
16.125
Закараија во Дортмунд.
Автоматски споено мислење:


Најголем фејл на сите времиња.
Поголем и од Азар?! Тешко.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Поголем и од Азар?! Тешко.
Поскап беше цигово мислам!
Мене Игорче ми е чуден во оваа ситуација! Обично како циганка ги фалеше сите фудбалери на Дортмунд кои беа за трансфер, сега ваков пресврт го крсти ѓуптинов како фејл :facepalm:
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.486
Поени од реакции
16.125
Поскап беше цигово мислам!
Мене Игорче ми е чуден во оваа ситуација! Обично како циганка ги фалеше сите фудбалери на Дортмунд кои беа за трансфер, сега ваков пресврт го крсти ѓуптинов како фејл :facepalm:
Oк, ај да кажеме тоа. Ама овој беше млад и перспективен, од друга страна Азар го платија за сто милиони евра на една година пред истекување на договорот. Нешто што Перез ретко го прави и плус беше еден од суперѕвездите на светскиот фудбал. Можеби е глупо да ги споредиме за четири години, али црнчугава барем имаше некои придонеси во освојување на титули, а овој другиов го снема како невиност на екскурзија и што е најлошо тешко ке се ослободат од него.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.999
Поени од реакции
55.199
Поскап беше цигово мислам!
Мене Игорче ми е чуден во оваа ситуација! Обично како циганка ги фалеше сите фудбалери на Дортмунд кои беа за трансфер, сега ваков пресврт го крсти ѓуптинов како фејл :facepalm:
Игорче ги фали сите играчи на Дортмунд ама после ги деградира откако ќе напраат трансфер. :D
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.606
Поени од реакции
81.272
Ајде нека го земаат Барса Мората што побрзо :semolam:
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.999
Поени од реакции
55.199
Barcelona have approached Juventus for Álvaro Morata, as per Diario AS - but talks are not yet in advanced stages. Deal said to be ‘complicated’.
#FCB
Juventus are not considering Depay as part of swap deal, as things stand. Dembélé and de Ligt are not involved in this story.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Мислев дека Мишко Ражњатовиќ е најмамојебачкиот спортски агент, поради милион работи, а највеќе поради тоа што го однесе џанакот Антиќ во НБА, ама и агентот на Мората не се заебава.

Реал, Атлетико, Јувентус, Челзи и еве сега Барселона. Мајсторе, секоја чест.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom