Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
2 ноември 2019
Мислења
20
Поени од реакции
5
zdravo se raboti za vw touran parnoto ednata strana kaj vozacot samo toplo duva ne reagira na primer stavam na 25 stepeni posle smaluvam na 20 stepeni toa isto si duva kako 25 a drugata strana dobro raboti so mozi da e znaci edna strana dobro druga ne e nekoj so iskustvo da objasni okolu ova so climatronikot blagodaram
 

argenthessis

Highflyer
Член од
9 јуни 2011
Мислења
1.589
Поени од реакции
2.092
Sovet ili iskustvo za motorno.maslo za toyota corolla 1.4 d4d 2014g

За со која густина ќе си прочиташ во мануал за колата. Веројатно е 5w-30 ама најарно информирај се за посигурно. За која марка на масло нема толку врска, али од Тотал и Елф има намалку фалсификати кај нас (во споредба со мобил, мотул или кастрол)
 
Член од
20 октомври 2020
Мислења
253
Поени од реакции
102
Здраво дечки.
Пред некоја недела, колата почна да се однесува чудно. Или сред вожња ќе почне да гуши или некад нема да сака да запали. Се работи за Пежо 206-ка. Побарав на интернет разни авто-механичари кои се занимаваат со француски коли(Цитроен, Пежо...), но сепак ме интересира и вие да ми посочите(тел. бројче или некој линк) кон некој добар сервисер.
 

argenthessis

Highflyer
Член од
9 јуни 2011
Мислења
1.589
Поени од реакции
2.092
Ако си од скопје однеси ја во Цилаз...за пежо цитроен се специјализирани.


Инаку кажи што мотор има, дали има плин. итн.
 
Член од
8 октомври 2012
Мислења
17
Поени од реакции
0
Здраво пред некој ден земав на старо увезена seat leon 1.9 tdi. Кога стојам во место работи побучно од коа ке притиснам кумплуг. Совет некое што би можело да биде и добар мајстор. Фала однапред
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
560
Поени од реакции
434
Здраво пред некој ден земав на старо увезена seat leon 1.9 tdi. Кога стојам во место работи побучно од коа ке притиснам кумплуг. Совет некое што би можело да биде и добар мајстор. Фала однапред
Вака од прва-замаецот. Ако сакаш да си раат можно е да треба да се смени цел сет замаец+ламела+друк лагер.
Е сега зависи во каква состојба е...без разлика на бучавата,највеќе зависи од стилот на возење, може да те тера 5.000км или 50.000км :) .

Сепак треба мајстор да ја провери, а за препорака ќе си влезеш во Сеат клуб МК на фејсбук и ќе ти предложат некој сигурно.
 
Член од
1 април 2012
Мислења
150
Поени од реакции
39
Здраво пред некој ден земав на старо увезена seat leon 1.9 tdi. Кога стојам во место работи побучно од коа ке притиснам кумплуг. Совет некое што би можело да биде и добар мајстор. Фала однапред
Kop Kompani Car Service
+389 71 222 764
Јас имам ауди А3, топла препорака за сервисов од мене.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
8 октомври 2012
Мислења
17
Поени од реакции
0
Се јавив на мајсторов од кај што ја земав ми кажа замаец ама без гајле терај немаш никаков проблем


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.906
Поени од реакции
14.597
Се јавив на мајсторов од кај што ја земав ми кажа замаец ама без гајле терај немаш никаков проблем


Sent from my iPhone using Tapatalk
кога ќе почни да чука, тогаш веќе е време за менување. а вака само со појак звук ако не те нервира...терај

можеби ќе те ,,изнервира,, повеќе цената за нов сет-700-800 евра...
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.634
Поени од реакции
1.489
Се јавив на мајсторов од кај што ја земав ми кажа замаец ама без гајле терај немаш никаков проблем


Sent from my iPhone using Tapatalk
Za toa i ti ja prodale. Stom e majstor trebalo da go sredi pred da ti ja prodadat.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.232
Поени од реакции
7.039
Здраво дечки.
Пред некоја недела, колата почна да се однесува чудно. Или сред вожња ќе почне да гуши или некад нема да сака да запали. Се работи за Пежо 206-ка. Побарав на интернет разни авто-механичари кои се занимаваат со француски коли(Цитроен, Пежо...), но сепак ме интересира и вие да ми посочите(тел. бројче или некој линк) кон некој добар сервисер.
Последна смена на филтер за гориво и воздух?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom