Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.384
Поени од реакции
21.930
Има напредок во играта, Ралф имаше само еден ден со играчите очекувам за месец дена да газат..
 
Последно уредено:
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Мек Кена ли како и да е и Флечер кога ги видам многу ми се одвратни
 
Член од
7 јануари 2020
Мислења
139
Поени од реакции
102
Гринвуд донесе освежување на теренот. би сакал на следниот натпревар да се проба офанзивно. санчо - роналдо - гринвуд
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.689
Поени од реакции
6.590
Симболичен нов старт, со евро гол на Фред. Да се надеваме дека со Јанг Бојс ќе имаат уште подобра вечер, пожелно со голеада, па да продолжат да газат во ПЛ. Ќе има напредок во играта уште.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.651
Поени од реакции
9.229
За 1 ден тренинг се гледа разлика во поглед на тактика. И тоа овие 11 не ни тренирале после мечот со Арсенал.

Задоволен сум од фудбалот кој го игравме. Овој начин на пресинг и брза игра бара голема физичка подготвеност и нормално е после 50 минути игра да гледаме изморени фаци. Мора да се работи на тој поглед да се подобриме.

Сега со Јанг Бојс да ја одмара цела 11ка и нека добијат можност за докажување и ликови од клупата.

Фред одигра одличен меч иако имаше неколку погрешни пасови, но му одговара овој стил на игра. Да имаше малку повеќе во нозете ќе беше играчиште.
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.279
Поени од реакции
6.536
Добро е, не примивме гол. Не ми текнува кога последен пат у ПЛ било така.
Во второ ептен паднаа физички, што маклу и ме разочара. Не е реално да не се спремни ни 60-70 минути во висок ритам да истераат, а камо ли 90 минути секои 3-4 дена утакмици. Од играчите изненаден сум од Дало. Доста добро делуваше, дури и во дефанзива, а тоа и не му е баш добра страна.
Рашфорд беше најслаб на терен. Освен ако не се работи за некоја повреда или недоволна спремност на Санчо, он беште прв што требаше да напушни терен. Бруно исто изигра слаба партија. Роналдо во прво доста активен, бркаше напред, втрчуваше. Во второ падна и он, како и сите на терен. Позитивен старт, али уште многу работа го чека Рагник. Нека му ги носат асистентите, бар некои, во следните недела, две, пошто од овие моменталниве некоја помош и нема да види.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Добро е, не примивме гол. Не ми текнува кога последен пат у ПЛ било така.
Во второ ептен паднаа физички, што маклу и ме разочара. Не е реално да не се спремни ни 60-70 минути во висок ритам да истераат, а камо ли 90 минути секои 3-4 дена утакмици. Од играчите изненаден сум од Дало. Доста добро делуваше, дури и во дефанзива, а тоа и не му е баш добра страна.
Рашфорд беше најслаб на терен. Освен ако не се работи за некоја повреда или недоволна спремност на Санчо, он беште прв што требаше да напушни терен. Бруно исто изигра слаба партија. Роналдо во прво доста активен, бркаше напред, втрчуваше. Во второ падна и он, како и сите на терен. Позитивен старт, али уште многу работа го чека Рагник. Нека му ги носат асистентите, бар некои, во следните недела, две, пошто од овие моменталниве некоја помош и нема да види.
Падна Јунајтед, ама и ги исцрпе и Палас така да исти миленко беа и тие во продолжение. Не сакам ни да мислам што ќе беше ако Заха имаше повеќе простор против Далот. Супер што со Бентеке ја почна Палас, тежок центарфор на нашиот капитен му одговара.
Рашфорд намерно го оставаат во игра со надеж дека ќе влезе во некаква форма, ќе влезе ли? Тешко прашање!
Санчо и немаше баш ден, макар што мислам дека он прв ќе влезе во ритам. Тоа засега, а и Фред погоди, запишете го денот!
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.356
Поени од реакции
4.878
Наредните 12 утакмици во ПЛ мораат да ги добијат и нема никакво оправдување ако не го напрат то нешто.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Прикажаното е комбинација од воља да се покажат пред нов тренер и малку тактичка писменост од тренерот, апсолутно никаков напредок нема. Затоа и папсаа у второ полувреме. Башка Палас беа без врска реално, ништо не изиграа. Ќе треба време да видиме нешто посериозно од Рагник.

Со тие 2 тренинга што ги имал Рагник, тој во петокот е recovery session и генерално имаат лајт тренинг за успешно да закрепнат, додека ден пред натпревар исто така имаат по лајт тренинг, со некои минимални тактички потковувања.

Позитивно изненаден сум од Телес и Далот, поготово од Далот. Сосема подруго и поофанзивно изгледа играта со нив двајца, наместо Шо и АВБ. Шо е дефанзивно постабилен, ама Телес некако подобар ми е во офанзива.

Настрана Рашфорд што тера стара шема, ич не е мобилен во телото. Се движи ко Депај на времето, многу е ригиден во движењето на телото. Не е на арно.
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.740
Поени од реакции
1.166
Наредните 12 утакмици во ПЛ мораат да ги добијат и нема никакво оправдување ако не го напрат то нешто.
12 победи по ред мислам дека е преоптимистички макар биле противниците и од чампионшип.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.618
Поени од реакции
7.187
12 победи по ред мислам дека е преоптимистички макар биле противниците и од чампионшип.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
Ќе се задоволиме со 10 ај. :lolzz:
Автоматски споено мислење:

Нема сигурно да ги добиеме сите противноци што се mid tabe и оние што се борат за опстанок али секако сум задоволен од играва.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom