НБА сезона 2021/22

Кој ќе биде новиот шампион?


  • Вкупно гласачи
    75

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Screenshot_20211201-231406~2.png
Автоматски споено мислење:

Najdobriot skorer i najdobriot asistent vo ligata igraat vo ista ekipa. Titula i nishto drugo. Prestanuvam da pratam kosarka ako ne osvojat ovaa sezona.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Mudava citroni ni gi naprae,trt mrt barem kolku tolku bese interesen,a i razbirase barem kisarka.

Sent from my SM-A325F using Tapatalk
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Mudava citroni ni gi naprae,trt mrt barem kolku tolku bese interesen,a i razbirase barem kisarka.

Sent from my SM-A325F using Tapatalk
Mene ne mi e poentata nekomu da bidam Interesen, jas sum samo navivac koj itekako ima potkrepa vo toa sto go zboruva. KE VIDIME VO PLEJOF KOJ E KOJ. Ke vidime koja e taa ekipa sto ke gi pobedi na Nets povekje od 2 pati. Do plejofot Nets ke ja uigraat ekipata na vselensko nivo. Do sea ne izgledaat voopshto taka ama doprva itekako.
Автоматски споено мислење:

Za razlika od tvoite Lakersi koj tonat i se na 8mo mesto von divizijata, Nets iako ne se impresivni prvi se vo divizijata.
Автоматски споено мислење:

A koga e vo prasanje sporedbata Lebron Durant odamna ve nema da napravime muabet. Pogodete zashto. Zatoa shto KD e walking bucket i cuka po 30 na utakmica a drugiov pogoduva eden od tri shuta, samo sto procitav pozitiven bil na Korona, ke propushti eden kup utakmici. Ciglata ke vodi Lakersi kon dnoto na divizijata.
Автоматски споено мислење:

Koga ke go vidite prosekot na Bron neka ne ve laze deka e 25.8. Toa e na samo 11 odigrani utakmici, poalednite 3 utakmici stavi debeli brojki 33,30,39 pa zatoa mu se krena prosekot dosta inace realno e na okolu 20 prosek.
 
Последно уредено:

THE-Boss

The Winter is coming
Член од
5 јануари 2014
Мислења
699
Поени од реакции
975

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Da se napomene toa deka vo poslednite 3 utakmici Bron igrase strasno debeli minuti poradi overtime itn, zatoa stavi takvi brojki a ne deka e poluden.
Igrase 43,50 i 37 minuti na poslednite 3 utakmici zatoa brojkite mrsni, inace na 20 si e ne e na 25.8.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.430
Поени од реакции
9.147
Со овој стил на игра и без повреди, ГСВ освојува. Дрејмонд и Кари буквално гризат на терен, Вигинс се разбуди конечно, Клеј ќе влези во натпреварувачка форма до ПО, 20мин по натпревар да ги даде фул подготвен, земаат титула.
Го имаат Пул и Вајсман дополнително за напад и Андре за одбрана + еден куп играчи од клупа кои може (во поедини натпревари) да збрцаат 10 со кромид.

Мајами и ГСВ се најдобрите колективи во лигава, изградени и комплетни екипи, а мн луѓе забораваат на тој факт што е еден од пресудните во ПО.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.794
Vcera mn jako izigraa i Phoenix, bukvalno mega jaka odbrana igraa na Curry.

Daleku e playoff se uste, ke vidime koja ekipa ke ostane bez ogromni povredi.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.440
Поени од реакции
13.849
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Џарет Ален беше добар дефанзивец но многу има напреднато особено офанзивно оваа сезона,Кливленд ќе бидат во игра за плејоф сезонава.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.141
Поени од реакции
35.141
На крај испадна оној Лавар Бол најслатко се смее. Кога беше фамата со него и кога ги величеше децата негови сите му се смееа, ама затоа сега Лонзо и Ламело заќутуваат многу усти.

Чикаго ми се симпатична екипа, особено дека Карусо игра таму, на почетокот меме играч (не знам зашто) но потоа израсна во одличен играч и дефанзивец, дефиниција за пожртвуваност и трпение. Со напорна работа стигна таму каде што е, и сега си жнее буквално, заедно со Лонзо еден од најдобрите дефанзивни парови во лигата.

Ми се свиѓаат такви компактни тимови како Чикаго, Мајами и Феникс, кои можат во секое време да ја исплескаат било која екипа и да доживеат општо куроболие за тоа што го направиле.

Од друга страна, Голден Стејт ми се фаворити оваа сезона за освојување. Прејака кошарка играат, плус одбраната им е подобрена. Според мене, си го вратија тој фактор што го изгубија кога го донесоа Дурант. Тогаш беа прејаки, нема збор, но го изгубија она по кои беа препознатливи, а тоа е, одличен избор на играчи, напорна работа и хемија во тимот. Беа супер тим, кој не настанал од собирање на најјаките играчи, туку развивање и напредок на одлично одбраните играчи. Сега го вратија сето ова и очекувам да стигнат до финале сезонава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom