Британска виза

Член од
12 август 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво, сакам да прашам дали има некој што има аплицирано за британска виза и добиено е-маил дека неговиот пасош е испратен, а после тоа нема добиено дополнителен е-маил со број за следење и такви работи ? Или пак колку денови чекал најмногу за да му стигне таков маил, кај мене пораката стигна во петокот, а до сега немам добиено никаков маил.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Здраво, сакам да прашам дали има некој што има аплицирано за британска виза и добиено е-маил дека неговиот пасош е испратен, а после тоа нема добиено дополнителен е-маил со број за следење и такви работи ? Или пак колку денови чекал најмногу за да му стигне таков маил, кај мене пораката стигна во петокот, а до сега немам добиено никаков маил.
Чекај, кај тргна ти, неделава ќе добиеш инфо.
 
Член од
14 ноември 2014
Мислења
336
Поени од реакции
254
Logiraj se na profilot na tls contact, tamu treba da imash info...
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.395
Поени од реакции
7.839
Амбасадата на Велика Британија во Варшава е надлежна за МКД, така да тука единствено се земаат биометриски и општи податоци, прелиминарно интервју и по потреба се врши додатно интервју итн, конечната одлука се носи во Варшава. Пасошот ќе ти стигне по DHL, нема потреба од секирации за тоа, битно е да има виза во него :icon_lol:

Имаш точно пресметано време на страната каде аплицираш за виза за ВБ колку долго би траела цела процедура од почеток до крај, и горе долу тоа е точно, +/- ден до два.
 
Член од
6 април 2013
Мислења
357
Поени од реакции
302
Откако ќе ти направат ревју и ќе ти пишат емаил дека ти е пратен пасошот. 3/4 работни дена и ќе го добиеш во плико.
Разлистај го, ако има виза одлично, ако нема, више срече други пут.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.150
Поени од реакции
3.419
Дечки, знае некој дали треба да исполнуваш некакви услови за добивање на британска туристичка виза (важност над 1 година)?

Има некој искуство, колку чини целата процедура, и што бараат?
 
Член од
14 ноември 2014
Мислења
336
Поени од реакции
254
Да си вработен, да имаш доказ дека имаш заштеда во банка за да можеш да се издржаваш таму дур си, ако идеш службено да имаш гарантно писмо од тој што те вика, резервација за хотел, авионска карта. копија од стари пасоши ако имаш визи таму... околу 200 евра мислам дека беше, плаќаш доста за dhl затоа што пасошот патува преку нив до варшава мислам, таму им е центарот за визи...
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.055
Поени од реакции
1.603
Имам роднини во Британија и наредна година би сакале да ги посетиме, но се „плашам„ да аплицирам за виза бидејќи сме 4-члено семејство (2ца родители со 2 деца), тоа се 800евра само за виза па не би сакал да ме одбијат(може ќе си помислат идеме азил да бараме :) ) и да ми отидат во вода толку пари.
Олеснителна околност е тоа што, двајцата сме вработени, имаме заштеда, јас еднаш имам отидено во Британија туристички (2 месеци)...
Некои да не има слично искуство и како им било одговорено?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom