Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Драга,

не форсирај, нит моли за средба со луѓе. У курац нек идат, кој сака да те види, ќе те види.
А ја отидов да отрујам душа со Џорџе Балашевич, Масимо Савич и Галија.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.815
Поени од реакции
7.502
ДК,

Заедничка фотографија од патување во Египет - предвесник на долг, среќен и успешен брак.


Или пак не!?
 
Член од
1 ноември 2021
Мислења
158
Поени од реакции
328
Дечко, дали ти тоа ми гледаш во градите?
- Да, и се мислам џоинт од каде да земам, да го ставиш меѓу нив, можда ќе ги надуваш.
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.570
Поени од реакции
5.975
Кеј,
се решив да гледам филм вечерва.
Red Notice е најдосадното нешто на сите времиња. Толку генерички. Од старт со сцени во Рим, бркајне, коли, пад врз ќерамиди - Бонд и Скајфол одма ми идат на ум. Секоја сцена - не предвидлива, туку веќе до детали изгледана во некој друг филм. Истите сцени, други актери. Кој го напиша ремек делово.
5 пати паузирав и станав од пред лаптоп, не од што имав што да прам, ни на мочање не ми се приоди, од досада станував, два пати се исчешлав. Еве ја сега на последните 20 минути Гал, стопирано, вперува пиштол кон некој, че има јака завршна пукотница и на крајот во последната минута че се разјасни сето - гарант.
Знајте дека е така неморам ни Едит на постов да прам.
Држ си до шпанска кинематографија, за да не се прозеваш.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.072
Поени од реакции
21.948
Драга,

на оној труд на работа не вреди да се јаде грашок !
Сакаме бурек, хамбургер или врап.

Тоа имам да кажам, лека ноќ.
 
O

onefifty

Гостин
Веќе со години сум сам без некоја сериозна врска, најдолгиот обид ми беше 4 месеци и тоа заврши некако во еуфорија, површински. Денес седнав на ручек со еден пријател со кој се немам видено со години бидејќи замина за Германија и правиме лабав муабет:
х: абе имаш девојка, се помири со Ана тогаш?
џ: Не бе брат, тоа за тоа од тогаш.
И тогаш ми светна дека уште од кога е заминат за Германија, јас со години сум ебано сам, добри пет години. Мислам дека да не бев на овој ручек немаше ни да се освестам дека толку време сум изолиран и сам што ми изгледа како да нема назад, пошто ниту се имам освестено за времето, ниту па барам нешто, може и асексуален имам станато. :D
Цел ден ми помина во вакво депресивно расположение и размислувам и сфаќам дека не сум само јас сам, од 10 поблиски пријатели со кој излегуваме често, само двајца имаат девојка/сериозна врска. Што се случува?
Стварно не знам.


Песнава си грми денес, и тоа не знам зошто пошто ретко слушам ова.
Али ок.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.492
Поени од реакции
80.551
Леле не ги можам со хајпов околу Јужни Ветар 2, сите се влезени во мафијашки филм, се ложат на бесни коли, оружје и стандардно некои си српски шунд песни пуштени до даска...истово беше и пред некоја година кога излезе кецот. Ми враќаат ужасни тажни спомени кога се емитуваше Долина на Волците, секој втор ник на CS 1.6 беше Polat Alemdar и Меmati Bas, скорот 1-35, не знае пиштол на игра да држи али важно сите се влезени во мафијашки филм. Хррррк ПУ!!!


Иначе детево со грашокот е закон (y)

Снеже моментално
 

Kajgana Shop

На врв Bottom