Трчање, Скопски Маратон и останати атлетски настани во Македонија

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.976
Поени од реакции
55.043
Не бе се шалам, зимо иде, не ми требаат нови патики сеа :D
Чисто онака пошто намеравам да купам Асикс коа ќе ги потрошам најкициве па овие ми искочија пред очи, па да прашам.
Знаев отприлика дека не е исто да трчаш со треил патика на асфалт ко што ќе трчаш со обична.
 
Член од
17 април 2007
Мислења
163
Поени од реакции
325
Не бе се шалам, зимо иде, не ми требаат нови патики сеа :D
Чисто онака пошто намеравам да купам Асикс коа ќе ги потрошам најкициве па овие ми искочија пред очи, па да прашам.
Знаев отприлика дека не е исто да трчаш со треил патика на асфалт ко што ќе трчаш со обична.
Се трча и во зима :)
Сеа кога ќе стане тиња Скопјево, баш и ќе ти затреба некоја треил патика ... да пичиш Водно.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
Ви стигнаа на сите мејлови за ваучерите?
Изгледа ќе треба да му пишам на организаторите.
 
Член од
25 јуни 2012
Мислења
2.479
Поени од реакции
2.341
Дали се планира трка 10k наредна година, во Скопје?
 
Член од
18 април 2015
Мислења
59
Поени од реакции
104
Имаше годинава, така да би требало да има и наредната. Во короната си ги сменија местата - Порано Маратонот беше мај сега е октомври, исто и 10к беше октомври сега е мај.
 
Член од
17 април 2007
Мислења
163
Поени од реакции
325
Помина
Автоматски споено мислење:

Бев на Струмина треил денес, прв пат за мене ... многу убав предел за трчање.
Питома природа, патеката е мека и не е стрмна, организација супер, една окрепна на 10ти километар, медал на крај и чорба со зеленчук, чај
Убаво време
, убава природа
⛰
, убави луѓе, убава храна, пастрмајлијата


1638131243308.png

IMG_1654.JPEG

IMG_1638.JPEG IMG_8200.JPEG
 
Последно уредено:
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.240
Поени од реакции
4.432
Буквално се е поскапено годинава, од мерење, чипови, па до медали. За маици да не праам муабет. Да не се изненадите ако видите цени над 1000 :D
Или 700-800без маица
 
Член од
17 април 2007
Мислења
163
Поени од реакции
325
Буквално се е поскапено годинава, од мерење, чипови, па до медали. За маици да не праам муабет. Да не се изненадите ако видите цени над 1000 :D
Или 700-800без маица
Некој настани и треба да се поскапат пр. вашиот во Кавадарци, Струмина исто :)

Конкретно на Струмина третина од пријавените не се појавија, имаше медали и храна на окрепни и на финиш за сите пријавени ... неодговорност како сите полиња во државава.
Мислам дека оваа година ќе ја кренат цената и ќе биде задолжитлено плаќањето однапред.

Спротивно на ова се настаните во Скопје, маратонот и 10К трката кои мислам дека малку треба да намалат со цената или да го збогатат настанот дали со тоа што се добива во торбичката или подобра промоција и забава на патеката.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom