Криптовалути - Генерална дискусија

Член од
4 октомври 2019
Мислења
434
Поени од реакции
710
Толку од Binance а? Мк не е веќе на листата. Чаре за повлекување пари? И каде да купуваме регуларно без вакви заебанции...?
Sakas da kazes deka sega ako imam pari nemozam da napravam withraw.. ninpak da kupam so mk karticka? So Eden zbor parite ostanuvaat zaglaveni ili?
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Ве молам доколку има некој поупатен.
На binance ми стигна нотификација за таск.
Не сум ја користел платформата, доколку на некој му е познато како функционира би ми било од помош Screenshot_20211123-202455_Binance.jpg
 
Член од
12 октомври 2017
Мислења
50
Поени од реакции
42
Koj wallet da go stavam? , ke pocnuvam da kopam bitcoin...
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.628
Поени од реакции
34.881
Има некој купено AMZ, како ви се гледа?
Гледам имаат уште 3 денови pre-sale на токените.
 

mortum

Слобода или Смрт
Член од
5 ноември 2021
Мислења
107
Поени од реакции
83
Има некој купено AMZ, како ви се гледа?
Гледам имаат уште 3 денови pre-sale на токените.
Има појше со таков тикер, https://amzcoin.technology/ (ова нема функционален сајт. Според дискуссите на биткоин талк не вреди да се купи) ова другово http://amazonascoin.com.br/home-eng/ , има некоа вредност само има преголемо количество во оптек работи на сличен принцип ко шо работи Чија со помош на простор, не е и време (ова го користи чИја) ги пресметува трансакциите. Така да интересен проект само не гледам некоја вау иднина. Ако е друг прати го да го ѕирнеме
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.628
Поени од реакции
34.881
Има појше со таков тикер, https://amzcoin.technology/ (ова нема функционален сајт. Според дискуссите на биткоин талк не вреди да се купи) ова другово http://amazonascoin.com.br/home-eng/ , има некоа вредност само има преголемо количество во оптек работи на сличен принцип ко шо работи Чија со помош на простор, не е и време (ова го користи чИја) ги пресметува трансакциите. Така да интересен проект само не гледам некоја вау иднина. Ако е друг прати го да го ѕирнеме
Од мобилен го гледав вчера дури чекав ред, не ќе да е веродостојно, немам баш време да читам.
 
Член од
22 март 2019
Мислења
233
Поени од реакции
551
Толку од Binance а? Мк не е веќе на листата. Чаре за повлекување пари? И каде да купуваме регуларно без вакви заебанции...?
Не сум во тек не можеш веќе да купуваш на Binance од Македонија? За повлекување секако не можеш мислам.
 

mortum

Слобода или Смрт
Член од
5 ноември 2021
Мислења
107
Поени од реакции
83
Од мобилен го гледав вчера дури чекав ред, не ќе да е веродостојно, немам баш време да читам.
https://amazontoken.pre-sale-orders.finance/# ако е ова истото, братче гола вода и маркетинг. Нема никаква технологија минимум се 300 токени или околу 120 долари за прајм амазан акунт. Колку шо сконтав од веб страната со една страница, планот им е да се користи токенот на амазон ( шо би било ретардирано со оглед каков гигант е амазон би било глупо гигант да им дозволи да си праат ипо некој мочковци да може да се тргува со некој токен) еве да речеме и дека ќе праат трансфери во кеш и така ќе плаќаат не глеам некој бенефит у целава работа.

Дури може и да е хонипот да ти го поврзе акаунтот со добивките од крипто шо ќе ги трансферираш у токенот и ќе купуваш на амазон.

Плус финансискиот план ми е малце ретардиран
-53% за маркетинг
-29% за гифт картици (вајда преку овие ќе се трејдаат токените у средства на амазон)
-12% инфраструктура
-6% други трошоци (финасиски и правни)

Да не зборам за дистрибуцијата, и оптекот шо е 800 милиони

Единствено ако имаш 120долари шо те чешаат стај ги почекај 2-6месеци, лапни го прајмот и после искеширај ги (освен ако некој не го напраи тоа пред тебе).

Реално ја не би инвестирал у ова. (звучи ко услуга за некој пензионер шо го мрзи да трејда крипто валути па сеа дај ни нас ти твоите средства ние ќе ти бидеме посредници) ама не се знае може ќе склучат договор со амазон поготово ако напраат преструктуирање у прераспределба?
Автоматски споено мислење:

https://amazontoken.pre-sale-orders.finance/# ако е ова истото, братче гола вода и маркетинг. Нема никаква технологија минимум се 300 токени или околу 120 долари за прајм амазан акунт. Колку шо сконтав од веб страната со една страница, планот им е да се користи токенот на амазон ( шо би било ретардирано со оглед каков гигант е амазон би било глупо гигант да им дозволи да си праат ипо некој мочковци да може да се тргува со некој токен) еве да речеме и дека ќе праат трансфери во кеш и така ќе плаќаат не глеам некој бенефит у целава работа.

Дури може и да е хонипот да ти го поврзе акаунтот со добивките од крипто шо ќе ги трансферираш у токенот и ќе купуваш на амазон.

Плус финансискиот план ми е малце ретардиран
-53% за маркетинг
-29% за гифт картици (вајда преку овие ќе се трејдаат токените у средства на амазон)
-12% инфраструктура
-6% други трошоци (финасиски и правни)

Да не зборам за дистрибуцијата, и оптекот шо е 800 милиони

Единствено ако имаш 120долари шо те чешаат стај ги почекај 2-6месеци, лапни го прајмот и после искеширај ги (освен ако некој не го напраи тоа пред тебе).

Реално ја не би инвестирал у ова. (звучи ко услуга за некој пензионер шо го мрзи да трејда крипто валути па сеа дај ни нас ти твоите средства ние ќе ти бидеме посредници) ама не се знае може ќе склучат договор со амазон поготово ако напраат преструктуирање у прераспределба?
П.с после неколку скролања од маркетиншки страни и тракери на договори испаѓа артикалов шо кажува само по себе шо е токенов https://withoutbullshit.com/blog/why-the-amazon-token-advertised-on-facebook-sure-looks-like-a-scam
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.545
Поени од реакции
7.251
Член од
11 април 2012
Мислења
4.279
Поени од реакции
4.687
decki osven binance (sto ne sakam da ja koristam) i coinbase (sto ja koristam ama imaat dosta limitiran izbor) nekoja druga sto bi ja preporacale dostapna vo EU
i dali ima nekoja finta za da se plakaat pomali fees ili toa e sto e?
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.532
Поени од реакции
21.402
Ќе пазарам следна недела иако имав план да одам all-in на Illuvium. :)
Сега ќе морам 60-40
Чекај ти друже само. :mad:

Screenshot_20211124-133212_Cryptocom.jpg




Btw, Кроматика каде може да се купи? Го нема на Бинанс, крипто.ком и коинбејз.
 
Последно уредено:
Член од
4 октомври 2019
Мислења
434
Поени од реакции
710
Kakvi prevari ima vo ova kriptovo, kakvi altcoini postojat cenata I'm odi na dole kakvi proekti, shiba inu I igrite vo preden plan, Kako samo se pravi perenje mozok so influenseri I slicno, aj za igrive znam deka e golem biznis.... Ama ipak SE e overbought plus I ovoj metaverse
 
Член од
28 септември 2014
Мислења
971
Поени од реакции
1.375
Чекај ти друже само. :mad:

Прегледај го приврзокот 314389




Btw, Кроматика каде може да се купи? Го нема на Бинанс, крипто.ком и коинбејз.
само на унисвап колку што знам , ама унисвап не е cex е dex па ке мора да го купиш со валет од типот на метамаск и ке си платиш малку по солени етх fees
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.532
Поени од реакции
21.402
само на унисвап колку што знам , ама унисвап не е cex е dex па ке мора да го купиш со валет од типот на метамаск и ке си платиш малку по солени етх fees
Видов, на 50€ бараат екстра 10€ charge fee.
И на 20€ исто. Смешки.
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Не сум во тек не можеш веќе да купуваш на Binance од Македонија? За повлекување секако не можеш мислам.
Не може...
Автоматски споено мислење:

Sakas da kazes deka sega ako imam pari nemozam da napravam withraw.. ninpak da kupam so mk karticka? So Eden zbor parite ostanuvaat zaglaveni ili?
Да, ете освен ако не ги шитнеш за кеш нс некој. Ма да искрено ни тоа не знам како иде...
Автоматски споено мислење:

Еве поискусни нека кажат каде може да се кипува и повлекува. Колку е провизија и дали банката во која сме би можелс да забрани тргување со крипто... Ако има некој добро упатен детаљно нека објасни.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom