Криптовалути - Генерална дискусија

Член од
10 јуни 2016
Мислења
26
Поени од реакции
14
Дечки, ај помош ве молам..
Што да правам сега, блокиран сум ниту можам да купувам ни да продавам,
Vetify again - повторно rejected, веќе три пати пробав
Ќе си напраиш акаунт на KuCoin, кај шо не се бара безпотребна верификација до 1БТЦ дневно.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.058
Поени од реакции
19.749
Македонски токен. Ме мрзеше вчера да го постирам на темава кога беше на $0.04, денес е веќе $0.10. Ќе оди уште нагоре, допрва треба да излегува и на Binance.

 

mortum

Слобода или Смрт
Член од
5 ноември 2021
Мислења
107
Поени од реакции
83
Македонски токен. Ме мрзеше вчера да го постирам на темава кога беше на $0.04, денес е веќе $0.10. Ќе оди уште нагоре, допрва треба да излегува и на Binance.

Го разгледав проектот, интересен изгледа навидум ама фали whitepaper и е РЦ20 токен така да ќе фрчат трошоци за трансфер, не гледам значителна иднина освен ако не се развие токенот.
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802
Македонски токен. Ме мрзеше вчера да го постирам на темава кога беше на $0.04, денес е веќе $0.10. Ќе оди уште нагоре, допрва треба да излегува и на Binance.

Ova vredelo i na pocetokot po cena od 0.0047 da se zemit ..a ne bilo damna taa cena .posledno vreme edino sto vredit se stabilni coini ili pa vakvi proekti koga gi znaes devs i investiras od sam pocetok i te stavaat vo whitelist .


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
7 септември 2008
Мислења
693
Поени од реакции
21
Да не знае некој каде прифаќаат купување на крипто преку Skrill ?
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.058
Поени од реакции
19.749
Ova vredelo i na pocetokot po cena od 0.0047 da se zemit ..a ne bilo damna taa cena .posledno vreme edino sto vredit se stabilni coini ili pa vakvi proekti koga gi znaes devs i investiras od sam pocetok i te stavaat vo whitelist .


Sent from my iPhone using Tapatalk
Во средата излезе со иницијална цена $0.004. Завчера беше $0.04, денес еве стигнал до $0.19. Ќе расте уште.

Има уште еден македонски проект, во почетна фаза е засега.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.096
Поени од реакции
16.291
Дечки, ај помош ве молам..
Што да правам сега, блокиран сум ниту можам да купувам ни да продавам,
Vetify again - повторно rejected, веќе три пати пробав
Пробај со пасош :)
Автоматски споено мислење:

Македонски токен. Ме мрзеше вчера да го постирам на темава кога беше на $0.04, денес е веќе $0.10. Ќе оди уште нагоре, допрва треба да излегува и на Binance.

Не знам јас уште мислам дека е несигурна инвестиција не Оти имам нешто против дечките….

Ја меркам ONE на Harmony од кога излезе мн ми лажи око :).

Иначе разбрав тука од еден трејдер демек FTM и SLP ќе креваат и дека треба да се инвестира :)
Автоматски споено мислење:

Ova vredelo i na pocetokot po cena od 0.0047 da se zemit ..a ne bilo damna taa cena .posledno vreme edino sto vredit se stabilni coini ili pa vakvi proekti koga gi znaes devs i investiras od sam pocetok i te stavaat vo whitelist .


Sent from my iPhone using Tapatalk
Јас се лупам на Ада, Дот и ВЕТ моментално…. Има висок пораст и на маркеткап денес го гледав КРОМАТИКА ама … не знам нешто ми вели да бегам да дувам :icon_lol:
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802
Пробај со пасош :)
Автоматски споено мислење:


Не знам јас уште мислам дека е несигурна инвестиција не Оти имам нешто против дечките….

Ја меркам ONE на Harmony од кога излезе мн ми лажи око :).

Иначе разбрав тука од еден трејдер демек FTM и SLP ќе креваат и дека треба да се инвестира :)
Автоматски споено мислење:


Јас се лупам на Ада, Дот и ВЕТ моментално…. Има висок пораст и на маркеткап денес го гледав КРОМАТИКА ама … не знам нешто ми вели да бегам да дувам :icon_lol:
Abe bate ..tamu na 27 avgust dobiv nekojsi 3000$..so samo 100$ vlozeni .i lakom gz,ne gi povlekov site ..a drugar od Usa mi vika klaj gi site pari u Kda ..a ja kupiv bnb ..takada samo tvoja intuicija,ja tamu u mart si kupiv za 280$ pitbull,mi zaginaja site pari pa gi smeniv so aquagoat ..ostanav na 10$ od ulozenite,a sega Pitbull ima izedono 2/3 nuli ..samo hodl bilo ovdeka rabotat,da ne go izedeme u nekoj rugpull i slicni .denes so 5$ mozes da kreiras token ..ami ajde reklamiraj,da licit nesto i se popratno .
Ps.ako ima nekoj zainteresiran,bi se nafatile,nekoj krug od 10/15 luge .


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.649
Поени од реакции
34.918
Abe bate ..tamu na 27 avgust dobiv nekojsi 3000$..so samo 100$ vlozeni .i lakom gz,ne gi povlekov site ..a drugar od Usa mi vika klaj gi site pari u Kda ..a ja kupiv bnb ..takada samo tvoja intuicija,ja tamu u mart si kupiv za 280$ pitbull,mi zaginaja site pari pa gi smeniv so aquagoat ..ostanav na 10$ od ulozenite,a sega Pitbull ima izedono 2/3 nuli ..samo hodl bilo ovdeka rabotat,da ne go izedeme u nekoj rugpull i slicni .denes so 5$ mozes da kreiras token ..ami ajde reklamiraj,da licit nesto i se popratno .
Ps.ako ima nekoj zainteresiran,bi se nafatile,nekoj krug od 10/15 luge .


Sent from my iPhone using Tapatalk
На дискорд во моментов може да ти овозможам од 10к до 100к пораки дневно, ако сакаш и поагресивен маркетинг и си спремен да кешираш за неколку денови ќе зголемиме многу повеќе.
 
Член од
28 септември 2014
Мислења
980
Поени од реакции
1.397
ne se isplati bidejki se gubi mnogu na struja ?
се исплати секако, само што не е добар момент да влезеш како што беше пред неколку години, цените на опремата сега се значително зголемени

Македонски токен. Ме мрзеше вчера да го постирам на темава кога беше на $0.04, денес е веќе $0.10. Ќе оди уште нагоре, допрва треба да излегува и на Binance.

за излез на binance се плаќа listing fee од 1 mil usd
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Толку од Binance а? Мк не е веќе на листата. Чаре за повлекување пари? И каде да купуваме регуларно без вакви заебанции...?
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Македонски токен. Ме мрзеше вчера да го постирам на темава кога беше на $0.04, денес е веќе $0.10. Ќе оди уште нагоре, допрва треба да излегува и на Binance.

Ги знам дечкиве позади проектот од блиску, и можам да кажам дека се доста квалитетни. Јас ја имав среќата да го фатам на 0.0048 (на Арбитрум, на Маиннет веќе 0.02 беше) и планирам да ходлам. Лично единствена забелешка им е што слаб им е маркетингот, имаат доста добар проект што ќе биде штета да им пропадне ради маркетинг.

Некој бараше whitepaper:

Линк од дискорд, ги има сите информации на едно место.


Во декември прават launch на апликацијата, на Арбитрум и Оптимизам, во Јанури на Етереум Маиннет.Топла препорака имате за проектов, другото е ваше :)
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.544
Поени од реакции
21.507
Ги знам дечкиве позади проектот од блиску, и можам да кажам дека се доста квалитетни. Јас ја имав среќата да го фатам на 0.0048 (на Арбитрум, на Маиннет веќе 0.02 беше) и планирам да ходлам. Лично единствена забелешка им е што слаб им е маркетингот, имаат доста добар проект што ќе биде штета да им пропадне ради маркетинг.

Некој бараше whitepaper:

Линк од дискорд, ги има сите информации на едно место.


Во декември прават launch на апликацијата, на Арбитрум и Оптимизам, во Јанури на Етереум Маиннет.Топла препорака имате за проектов, другото е ваше :)
0.07 моментално на crypto.com


Ќе пазарам следна недела иако имав план да одам all-in на Illuvium. :)
Сега ќе морам 60-40
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
0.07 моментално на crypto.com


Ќе пазарам следна недела иако имав план да одам all-in на Illuvium. :)
Сега ќе морам 60-40
По тоа што читам на Дискорд и телеграм, склопуваат маркетинг тим и почнуваат во офанзива. Не знам само со кој памет маркетингот го оставиле за на крај.

Утре наводно некое партнерство ќе објавиле. Во саботата рекоа дека им пристапиле од ChainLink за заедничка маркетинг колаборација (привлекле внимание бидејки користат технологија на ChainLink - Chainlink Keepеrs), но времето ќе покаже дали е точно или само шпекулација.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom