Фан клуб - РК Вардар

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.569
Цело време недостасува малку, ама тоа малку секогаш ќе прави голема разлика.
Мора да ги тепаме овие во Скопје ако сме комплетни тогаш, со притисок од публика...
 
Член од
11 ноември 2012
Мислења
1.340
Поени од реакции
3.872
1. 15 минути со Борко со една одбрана.
2. 10+ технички грешки на Њокасиве.
3. 2-3 очигледни грешки на судиите.

Пред натпреварот прогнозирав дека ќе ја изгубиме, ама криво ми е што цело време бевме тука негде и на наши грешки загубивме. Со полн состав, овие се печени да паднат во Скопје.
 
Член од
6 мај 2021
Мислења
699
Поени од реакции
1.290
Секој натпревар наместо да има подобрување ние сме на исто ниво и нема ништо ново.
Ова можеше да биде и победа, за жал не искористивме голем дел од шансите...
 
Член од
17 август 2020
Мислења
2.231
Поени од реакции
1.612
Алушевски слободен е??Нека го вратат жити се, секако подобро ќе ја организира играта од Вујо.
 
Член од
24 август 2021
Мислења
93
Поени од реакции
255
Томовски е одличен, се подобар. А тек па пред него да ја има одбраната од периодот 2017-2019..
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.172
Поени од реакции
4.093
Ја мислам дека е можно голем ремонт да следи следната сезона. Не би ме изненадило Гаџа, Њокаси, Сафар, Кудуз, Борко да си одат. Па и Џукиќ, иако ја изигра може најдобрата партија сезонава, и него дека ќе го шутнат. За Вујо, он мислам дека има шанси да остане. A мислам дека и на сред сезона ќе дојде некој нов играч.
 
Последно уредено:
Член од
3 мај 2014
Мислења
877
Поени од реакции
2.696
И ја мислам дека е до Вујо, едноставно преголем притисок му дава на тимот во безвезе ситуации.
Ја мислам дека овој тин може подобро, едноставнп се виде дека на браќа им треба слободен простор, за да играат, и да ќе грешат, ама паметен тренер тоа ќе го искористи во своја полза, Вујо, не знам прича за себе, едноставно недозволиво е спрема сите да се понашаш така.. не вадиш максимум од играчите, напротив има ја убиваш кретивноста и слободата во играта.

Не знам на кај ќе се движиме у иднина, ја за сега сум задоволен, свесен сум после тоа што му се случуваше на клубот, ова е добро сценарио.
Ама акo сакаме силен Вардар, ќе треба и промени.
Не знам колку и Михо може да одговори на тоа, силен и стабилен Вардар.
 
Член од
11 ноември 2012
Мислења
1.340
Поени од реакции
3.872
Направија пенал на него, и човекот збесна на најголемото достигнување во својата кариера.
И за малку ќе фатеше една топка од Тимур кога му фрли контра. :D
Инаку, уште не беше паднат на под, а се радуваше на досудениот пенал. :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom