Фан клуб - РК Вардар

Член од
27 септември 2015
Мислења
599
Поени од реакции
615
Неофицијално, примете ја информацијата со резерва, во РК Вардар треба да влезе како главен спонзор МТЕЛ. Од она што јас го знам е дека постоел интерес од србите, преговори има, но ајде да почекаме.
Се надевам со сериозни средства :)

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.445
Поени од реакции
68.658
Па не е дека не растури Бомбач.
Вујо и Боро то су срца два.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.445
Поени од реакции
68.658
Прави бе фаул бееее, 3 секунди имаш до крај, легни го како пеливан доле, не може од 15 метри велзевурот Бофо да ти стегне гол ццц
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
По мене многу лошо полувреме, јас 1 уиграна акција избројав, максимум 2.
Све на сила, безидејно, лоши движења на браќата некои глупи обиди за пасови. Во одбрана млако, Томовски не одржа во игра, иначе ќе отидеше натпреварот низбрдо. Вака сеуште сме во егал иако не сум баш сигурен до кога. Ако нешто посебно не се смени на полувреме очекувам уште еден пораз.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.057
Поени од реакции
5.558
Се работело нешто од нешто во напад, се гледа. Али одбранава ни е мизерија, Тото е 50% од неа. Секој пораз не поголем од 3 гола за мене ќе биде премија.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.567
Поени од реакции
8.182
Секој натпревар стана реприза. Као нишо ново да не се работело на тренинзите, никакви нови акции. Одбраната од натревар во натпревар се послаба, само зависи некој од голманите дали ќе има ден и ќе успееме колку толку да бидеме во игра за натпреварот. Сеа во второ ќе гледаме иста песна, може ќе се држиме некое време околи 2-3 негатива, и кога ќе отидат над пет веќе е завршена прича, Некако и Пик Сегед не се нешо посебно во одбрана па како резултат на тоа може и ќе се одржуваме повеќе во игра ама чисто сумњам. Немаме никаква игра. Се е селски, индивидуално, и ако пројде нешо на пикер.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.172
Поени од реакции
4.094
Би бил многу изненаден ако на Гаџа му го продолжат договорот. А мислам и дека Њокаси ќе летаат.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Се после првите натпревари кај што ни дадоа лажна надеж е распад систем. Толку е квалитетот реално, не може да се носи со добрите европски екипи, освен по некое изненадување тук-таму. Ќе изгубат над 5 разлика денес, прашање е на време кога Томовски ќе престане да ги држи во игра.
Автоматски споено мислење:

Би бил многу изненаден ако на Гаџа му го продолжат договорот. А мислам и дека Њокаси ќе летаат.
Гаџа е еден од ретките што игра и креира нешто во тимов, тргни го него и ќе губат од рандом средношколска аматерска екипа.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.445
Поени од реакции
68.658
Абе рахитичен беееее, не може вака гол да даде, вртимушки ќе пуштал.
Место еден за нас, еден за нив и играч минус.
Лелелелелеле ќе го фрлам телевизоров :mad:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom