Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
Малееее. Ами знаиш на што се палат мажите така?
Шепкај му на увце, додека зборуваш допирај го со усните, играј си со косата, шири ги нозете, прекрсти ги, па врти го стапалото во круг, стави ја раката на ногата и нежно помини од долу-нагоре. Потоа фати ја чашата за вино со едната рака, а со другата нежно поминувај со прстите по неа...

Телото нека говори малку. Кажи „уф, што би ти направила” само со телото.

Али јебига, и онака (гарант) си во таа доба кога не ни смееш да пиеш вино. :wink:
Ајјјјј, види финти од газдата...да се врти стапалото во круг треба добра штикла...:ROFLMAO:
 
Член од
1 ноември 2021
Мислења
3
Поени од реакции
5
Вака, почнав да излегувам со еден тип.Дечкото е неколку месеци помал од мене и од друга националност.Кога почнавме да излегуваме не очекував дека ќе почуствувам нешто, но ете почуствував.Со дечкото не сме во врска, ама исто како да сме.Си разговараме постојано, се гледаме и има некоја хемија помеѓу нас.Дали да му кажам што точно чуствувам?
Има моменти кога тој ме прашува дали чуствувам нешто за него и ми кажува дека не сака за брзо да заврши ова меѓу нас.
 
O

onefifty

Гостин
Вака, почнав да излегувам со еден тип.Дечкото е неколку месеци помал од мене и од друга националност.Кога почнавме да излегуваме не очекував дека ќе почуствувам нешто, но ете почуствував.Со дечкото не сме во врска, ама исто како да сме.Си разговараме постојано, се гледаме и има некоја хемија помеѓу нас.Дали да му кажам што точно чуствувам?
Има моменти кога тој ме прашува дали чуствувам нешто за него и ми кажува дека не сака за брзо да заврши ова меѓу нас.
Кажи ми уште дека е ш.ип.тар и да ти дадам совет како што заслужуваш. :D
 
Член од
22 декември 2018
Мислења
66
Поени од реакции
26
Prasanje do mashkite: dali bi idele za obilno so nekoja sto e postara od vas 5god.? I sto zbaci koga nekoj vo sred muabet ke ve blokira?
Pretpistavuvam koj se odgovorite ama sakam da slusnam i od vas. I bez zaebancii :)
Бев со една, демек за озбилно и тоа озбилното заврши трагично ----- НЕ ФУНКЦИОНИРАА !!
 
Член од
26 август 2019
Мислења
351
Поени од реакции
763
Не е.Босанец е.
На одмор летово запознав млад пар, шетаа секаде по малку со мотор, девојката хрватица а момчето босанец, ни раскажуваа со колку предрасуди се сретнале и колку им било мачно на почетокот. Толку паметни млади луѓе прв пат запознав во мојот живот. Мојот сопруг е католик, мене додуша нема кој да ми суди ама и да имало нема да ми е гајле, ако јас сум среќна апсолутно не ми е важно која вера или националност е тој. Што дека имав сопруг од мојата вера, никаков брак, врска долга идилична, брак краток и ужасен. Ако е паметен, културен, не е мрза и лажго, нема животозагрозувачки пороци, нема зошто да имаш проблем со тоа. Ќе имаш само дупло празници за славење, а од празници има ли поубаво. Не би била со некој кој е верски фанатик само, само тоа би ме загрижувало.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Не е.Босанец е.
Ако не ти пречи да менуваш вера таман сте, 99% сум сигурен дека тој нема да смени, или да попушти да терате секој со својата.

Ако мислиш дека ти вреди да си играш со вакво нешто, терај понатаму, во спротивно не ни почнувај, ќе си направиш главоболки, а воедно и на тие околу тебе. Познавам сличен пример (тој е торбеш, не босанец), ама тој не менува вера во никој случај, а за да ја земе таа ќе мора да смени вера, и да ги прифати нивните обичаи. Еве ги скоро цела деценија се влечкаат, на крај мислам дека работата ќе мириса на изгорено.
 
Последно уредено:
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.631
Поени од реакции
4.932
Вака, почнав да излегувам со еден тип.Дечкото е неколку месеци помал од мене и од друга националност.Кога почнавме да излегуваме не очекував дека ќе почуствувам нешто, но ете почуствував.Со дечкото не сме во врска, ама исто како да сме.Си разговараме постојано, се гледаме и има некоја хемија помеѓу нас.Дали да му кажам што точно чуствувам?
Има моменти кога тој ме прашува дали чуствувам нешто за него и ми кажува дека не сака за брзо да заврши ова меѓу нас.
Многу луѓе се занимаваат со емоции и им значи тоа не навлегува во проблемите кои ги носат. Но има раширена култура на романтизам тоа носи многу проблеми емотивни, финансиски и од други видови. Но факти се. Знам како размислуваш. Така да кажи му. Босанците се ок. Ако е многу религиозен може да е проблем но зависи и ти колку си и колку си либерална т.е. конзервативна. Ако се и тој помалку религиозен и ти полиберална може да е ок. Но зависи од сфаќањата на моралот и религијата.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
...маж на 30 години уште сеуште е недозреан, онака на бранови му доаѓа сериозен, па несериозен, па до 35 години треба да се испече уште малку (па затоа среде пишување му текнало да блокира сериозноста во бранови му иде) за разлика од жената која многу побрзо станува зрела, а со тоа убедливо и позгодна на свои 35 години! :rolleyes:
Обично така си се тешат жените на 35 години се до 40тата,кога конечно ќе се соочат со реалноста.:rolleyes:
 
Член од
15 април 2019
Мислења
1.076
Поени од реакции
1.516
Обично така си се тешат жените на 35 години се до 40тата,кога конечно ќе се соочат со реалноста.:rolleyes:
Nema vrska toa godinite nego karakter e vo prasanje. Ima i neiziveani na 30ima i na 50. Zborimw deka razlika vi godini golema ne cini isto kako i za vera i rasa i sl. Zboram golemi razliki. Za mene e mnogu 5godini. Za nekoj moze i 10ne e. Ama toa nema vrska so zrelosta.nad 18 vekje si polnoleten i treba da si zrel.
Nad 40godini vekje si star. I za familija i za ostanati raboti. Se vo svoe vreme.
Автоматски споено мислење:

Како мислиш не те сака?
Najverojatno e na blok.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom