Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
7 септември 2020
Мислења
129
Поени од реакции
31
Дали може да се научи структурно за колоквиум ако се ти е ново?
Moze
Дали некој може да ми каже лани какви прашања имаше на квалификацискиот структурно ? И дали се паѓаат исти прашања со различни бројки од претходните години ?
Da
 
Член од
23 август 2021
Мислења
6
Поени од реакции
0
Сега сум 3ти семестар а немам ништо положено од 2ри... Дали ќе може да го презапишам цел семестар (4ти како 2ри) и после да продолжам со 5ти (ако се положам 3ти)?
 
Член од
11 ноември 2021
Мислења
4
Поени од реакции
1
Dali ima nekoj materijal za predmetot informaciska bezbednost.Dokolku ima nekoja baza ako moze da ja spodelite ili ispitni prasanja od minatite godini?
i da ve prasam vo vrska so lab po predmetot dokolku nekoj moze da pomogne ili da spodeli nekoj primer od lab vezbite?
kolku sto znam po stara programa predmetot se vikal bezbednost na kompjuterski sistemi.
vi blagodaram
 
Член од
7 септември 2020
Мислења
129
Поени од реакции
31
Kompjuterski Mrezi KM, ima li baza na prasanja od koja moze da se uci ili treba od prezentaciite
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.459
Поени од реакции
2.462
Се учи Docker по некој предмет на факултетов?
По Континуирана Интеграција и Испорака се учат Docker,Jenkins,Kubernetes и останати DevOps работи, само не се навлага премногу во детали.
 
Член од
12 октомври 2021
Мислења
19
Поени од реакции
3
Здраво, дали има некој база по Менаџмент на информациски системи кај Милош, или да кажи како да се учи за прв колоквиум. Фала
 
Член од
28 јануари 2020
Мислења
146
Поени од реакции
20
Мрежи некоја база со прашања за прв колоквиум кај Соња фала :)
 
Член од
14 ноември 2021
Мислења
1
Поени од реакции
0
Chasovi po kalkulus i strukturno individualni vo Skopje (mozi i onlajn) da preporacha nekoj?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom