Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
1 ноември 2021
Мислења
158
Поени од реакции
328
@Петра П. тргни го тоа цртичето на крајот од линкот од петицијата што ти е линковано после Ј, бидејќи не го отвара сајтот кога некој ќе притисне над линкот. :)
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.601
Поени од реакции
6.022
Драга,

никогаш не ми било врвно начело да сум добар. Мислам дека 90 посто од сите луѓе кои сум ги сретнал живеат за тоа да се добри. Затоа кога ќе сретнам исклучително добри луѓе, како тоа жената од пред неколку дена, скрос сум збунет, bepuzzled. Кога ќе им се случи нешто лошо следува она познатата - само добрите страдаат.
Јас не би бил злобен пич ако не прочитав дека официјален Иран ќе го згмечел Израел ако овие вториве им згрешеле со било што. Јас не би бил злобен пич ако веднаш не помислев - Израел можеше да ви чукни нуклерка уште пред еден век, кога не ни постоеше како земја. До темел ќе ги збришеше вашите мизерни пустински животи, сите до еден. Или во превод, ви го начука бетер од Александар, ама ете се воздржа од такви атроситети.

Јас кога страдам, не се служам со - само добрите страдаат, пошто не сум дел од лепото ви друштво. И не сакам да бидам.
 
Член од
15 јуни 2020
Мислења
240
Поени од реакции
905
Уште не можам да го заборам моменто од Марјанчо колегата од Бт. За на дипломска предложи да се викнел Врчак, и ја објави вештер во групата од факултет. 2018 година, за на дипломска да го имаме Врчак.
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Пролетва кај мене на кат, се уселија неколку лепотани од Косово и си рокаа тоа нивниот рнб, и разно разни шоте-шоте срања.
На некое евтино сараундче, одвртено до даска, пустото крчеше ама гласно беше, ме реметеше.
Јас одма возвраќам. Ама одвртување зверска опрема, да се слушне јасно и гласно.
Најмногу уживав кога им ја пуштав "Христе Боже". Им пуштав и слични такви моќни работи, мислам дека им бев омилен DJ.
Работеа косоварите тука, се муваа разно разни сомнителни ликови по катов и изгледа завршија тоа што имаа и ги снема.

Сега вечерва, имам северџанско "славје" испод мене. Позната северњачка фамилија слави некаква си "победа".
Не можев да издржам, а да не ги реметам малце.
Два ипол саати на repeat им рокав "Дојде време дојде час, да се чуе твојот глас" и јаки комитски/патриотски песни.
Далеку погласно беше од кај мене и покрај тоа што и они одвртуваа солидно.
Еве сега пред малку престанаа, па уште една песна гасам и јас.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.487
Поени од реакции
16.131
Драга

Вечерва со друштвото се присеќаваме на дешавки од спортски натпревари. Беше Лето Господово 2015. или 2016. не се сеќавам и играше Куманово со металски завод тито финале, тогаш уште беше голем ривалитетот и нетрпеливоста.

Зеде Соколов да шутира на полувреме и топката некако дојде кај публиката и како што е навика почнаа се да му собираат. Еден зеде и го опцу да ти ја ебам мајката струмичка, а Соколов мртов ладен му кажа, па не сум јас од Струмица. Таков молк настана на трибината, како некој сите да ги попари.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.953
Поени од реакции
17.717
Хахаха иста дешавка минатата недела како братот Тренд, тргнуваме викендот уште рано за на скара, и уште од сабајле се почна со братот Орце, пола зграда комуњари кај другарот, се отвараат џамовите од колата и до кога се спремаме од сабајле со ракија ечи царот, овие комуњар као комуњар пичка у душа затварање џамови и ѕиркање од позади пердињата. Убаво е да се ебат комуњари во секоја можност, тука некаде е на задовослтвата од ебење до посерување комуњар тенка е границата :D
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.601
Поени од реакции
6.022
Драга,

Никола Тесла би бил згаден од идеата дека некој како Е(и)лон Маск ја именува фирмата по него. Оваа багра е профилот на луѓе од кои на Тесла најмногу им се гадело. Капиталистички натпревар, валканици, спремност да се крадат туѓи иновации, да се прикажат како свои. Целите животни проблеми на Никола, олицетворени во еден мулти-билијардер кој ќе го спасувал светот. Модерниот (ама ко алиште од Гучи е модерен) Либерализмус и одвоеноста од реалноста. Клима ќе спаселе.
Сега ќе летни Мајли Сајрус со приватниот џет до Нашвијл, па назат до Ел Еј - и ќе придонеси со 300 кг јаглерод во Атмосферата. После во Ел Еј ќе влези во Теслата, за до локалниот кафиќ - и така ќе го спаси светот. Заедно со Елон. ХАХАХАХАХАХАХААХАХАХХА
Хистерија.

Едит - а да, на инстаграмот кај неа и кај сите од нејзината дружина со Њујоршки пентхауси со плишани, кјут, меки перничина, има по еден сребрен послужавник со капкејкс со син шлаг на нив и горе ликот на Камала Харис и Бајден. О је. Хаштаг полтрони.
 
Последно уредено:
Член од
15 јуни 2020
Мислења
240
Поени од реакции
905
Вчера го изледав No time to die, солидно скоцкан со технологија, астон мартин и пиќенца. Дојде моменто ко требаше да ја видиме замената на бонд... Црнкиња, кој би претпоставувал. Одма почна со beef према бондов. Можам да замислам како би се одвивала конверзацијата во наредните бонд филмови. На пример Др.Ноу и оваа седат во некоја подморница и треба да се лансира ракета шо ќе го збрши човештвото.
- So, 007, you came here to die. Pity
- SAY WHATTT, MY NIGGA? IMA WHOOP THAT OLD WHITE ASS BACK TO RUSSIA, YOU AINT DOING SHIT!
- Say goodbye to your beloved husband
- MY HUSBAND? FO YO INFORMATION, IM GAY. AND HOW DARE YOU ASSUME IM MARRIED? YOUR WHITE ASS WILL BE HEARING SHIT FROM MY LAWYER, BITCH MADE PUNK!

directed by cancel culture INC
Based on the books from Iana Flemming, black gay ass bitch who changed the world.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
ДК
Денес прочитав на нет:

Машко што на 30+ игра игри не заслужува да се нарече маж.

Па страв ми е да помислам што ќе напишат за жени со 30+ што играат игри...Ама да ти кажам право баш ми е гајле... Јас имам едно друго убедување: ниеден компјутерџија не е вистински компјутерџија ако не игра видео игри!
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.614
Поени од реакции
34.802
Кајг,
и јас до денес не сум знаела дека „ДЕТЕ“ , е секое лице до 18 години! :toe:
па од денес на сите па и на тие со 16 или 17 години им се обраќам:
- ај дете ова - она :misticen:

П.С.
(Закон за правда за децата
(,,Службен весник на РМ“ бр.148/13, и „Службен весник на РСМ“ бр. 152/19 и бр. 275/12) Член 19 Одделни поими употребени во овој закон го имаат следново значење: - дете е секое лице на возраст до 18 години,
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Тој што напишал дека машко што игра игри на 30+ години e всушност личност која сеуште пишува sreca место srekjа/среќа и вообичаено им треба 15 минути и илјада погледни кон тастатурата да најдат која буква каде се наоѓа за да напишат една реченица која е апсолутна глупост и потрошено време.
Заглавени се во деведесетите каде мислат дека дефиниција за маж е ако си цепеш гз на скеле по цел ден за плата од 300 еура, и дома кога ќе дојде да го чека ручек и да смрди во маица со прерамки додека си делка ракија и мези туршија.

На тема видео игри : Дота2 играчот N0tail со свои 28 години има заработено повеќе од 7 милиони долари играјќи игри.

Хрватот 'perkz' е на тригодишен договор со американски esports тим на договор вреден скоро 9 милиони долари.

Руско-украинскиот тим NaVi на последниот турнир кој заврши пред една недела заработија 1 милион долари освојувајќи го првото место.


Претпоставувам и на фудбалерите вака им се смееле пред 40-50 години и им викале дека не се мажи затоа што тркалале топка 90 минути. Останатото го знаете.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.332
Поени од реакции
27.890
The end. Работната недела конечно заврши. Од возбуда не знам што да направам во моментов. Цела недела распоред од 7:30 до 9 работа, 9 до 17:00 курс/семинар. Измеѓу има 2 паузи од 20 минути и една од 1 саат, секако искористени за да завршам некои таскови на работа. Во вторникот вечерта од полноќ до 6 сабајле, деплојмент на апликација, исто и утре од 8 докај 1. Понеделникот и средата скроз друг курс од 18:00 до 21:00, и плус фриленс работа на upwork. Кичма, и очи немам веќе треба на ремонт да ги носам. Од недела знам само дека ќе постојам, од кревет нема да станам ниту па да уклучам компјутер.

И не знам за гејмерите што заработиле, ама вчера дадов 120 долари за акаунт на мобилна игрица. Може не правам пари од гејминг, ама затоа таму се ми оди. #маж?
 

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
746
Поени од реакции
1.026
Арсовска: Се чистат дивите депонии,
ќе има скромно новогодишно украсување,
а БРТ нема да се реализира

БРТ МОЖЕ НЕМА ДА СЕ РЕАЛИЗИРА АМА КАЊЕ КЕ ОСТАНЕ КУЧКО! :mad:
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom