Skrill account помош

Член од
6 ноември 2021
Мислења
3
Поени од реакции
0
Здраво ме интересира дали можам да креирам скрил акаунт во мкд и да го верифицирам и кој можности ги имам
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
Член од
6 ноември 2021
Мислења
3
Поени од реакции
0
А која е поентата на прашање, прво мислење на член, регистриран денес, да му ставиш нервозно смајли и да пишеш неможе?

> https://epayments.developer-ingenico.com/payment-product/skrill/countries-and-currencies
> https://www.ewallet-comparison.com/skrill-countries-list/

Прегледај го приврзокот 312487
фала на одговорот, решив да поставам прашање бидејќи читав во други теми на форумов во врска со скрил ама не успеав да заклучам дали може или не може бидејќи пред некое време пробував да направам ама не можев да верифицирам и ако знаеш дали може да ми појасниш дали можам да вадам кеш пари од скрил акаунт (ако веќе успеам да направам и верифицирам) фала @Morbio Inferiore
 
Член од
15 јуни 2020
Мислења
239
Поени од реакции
905
Здраво ме интересира дали можам да креирам скрил акаунт во мкд и да го верифицирам и кој можности ги имам
Можиш бате да креираш и верифицираш, за можности можиш на непознати пакистанци со голи цицки на вацап да му праќаш доларчиња преку мејл.
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
фала на одговорот, решив да поставам прашање бидејќи читав во други теми на форумов во врска со скрил ама не успеав да заклучам дали може или не може бидејќи пред некое време пробував да направам ама не можев да верифицирам и ако знаеш дали може да ми појасниш дали можам да вадам кеш пари од скрил акаунт (ако веќе успеам да направам и верифицирам) фала @Morbio Inferiore
Коментарот мој се однесуваше на член што ти ставил реакција. Нема везе, небитно.

За ова твоево, најдобро е да си ги прашаш Скрил директно. Ние џабе збориме дали може/неможе. Знам само дека Скрил ја додадоа Македонија уште пред 5/6 месеци. Пиши им до супорт и ќе добиеш краен одговор од нив.
 
Член од
3 јуни 2009
Мислења
349
Поени од реакции
350
Јас имам акаунт од времето кога сеуште се викаше Moneybookers (се ребрендираа во Skrill во 2013 година).
Можеше да се повлекува директно на банкарска сметка.
Последно сум го користел во 2016 година.
Потоа многу ги покачија провизиите па не го користам.
Имаше и некои други големи промени понатака па не знам како е сега.
 
Последно уредено:
Член од
7 февруари 2021
Мислења
203
Поени од реакции
612
Дали може од Skrill на Visa да се повлечат пари? Во Withdraw како опции ми ги дава само банкарски трансфер и Neteller.
Инаку акаунтот ми е во процес на верификација, можеби после верификацијата ќе има опција и за Visa. Има некој искуства со банкарскиов трансфер? Имам сметка во НЛБ банка.
1636469259270.png
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.024
Поени од реакции
19.510
Знам само дека Скрил ја додадоа Македонија уште пред 5/6 месеци.
Од каде ти е ова инфо?

Баш обратно е ситуацијата, Македонија од секогаш ја имало на Skrill и без проблем можело да се повлекува пари на картичка или на банкарска сметка. 10+ години имам акаунт, и си функционираше без проблем.

Но, од скоро прво ја тргнаа опцијата за повлекување на картичка, а потоа и опцијата за повлекување на банкарска сметка.

Не дека нема начини да се заобиколи забранава, но чисто информативно нека се знае како стојат работите.

 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
Дали може од Skrill на Visa да се повлечат пари? Во Withdraw како опции ми ги дава само банкарски трансфер и Neteller.
Инаку акаунтот ми е во процес на верификација, можеби после верификацијата ќе има опција и за Visa. Има некој искуства со банкарскиов трансфер? Имам сметка во НЛБ банка.
Не може да се повлекува од скрил на картичка од 1 септември кај нас, ќе ти ги дава во опција ама џабе нема да можеш.

Thank you for contacting the Skrill Help Team.

We regret to inform you that withdrawals to VISA a no longer supported in your country of residence.
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
Од каде ти е ова инфо?

Баш обратно е ситуацијата, Македонија од секогаш ја имало на Skrill и без проблем можело да се повлекува пари на картичка или на банкарска сметка. 10+ години имам акаунт, и си функционираше без проблем.

Но, од скоро прво ја тргнаа опцијата за повлекување на картичка, а потоа и опцијата за повлекување на банкарска сметка.

Не дека нема начини да се заобиколи забранава, но чисто информативно нека се знае како стојат работите.

Уште тогаш објавија на Шопифај дека Скрил ја дозволил Македонија како држава за инсталирање на онлјан терминал. И уште стои како опција.

Е сеа ако смениле нешто во меѓувреме, не знам.

Screenshot_1.png
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.024
Поени од реакции
19.510
Уште тогаш објавија на Шопифај дека Скрил ја дозволил Македонија како држава за инсталирање на онлјан терминал. И уште стои како опција.

Е сеа ако смениле нешто во меѓувреме, не знам.

Прегледај го приврзокот 312870
Тоа е друго, инаку моментално за повлекување пари од Skrill, Македонија има статус Country not supported (на персонален акаунт), не може да повлекуваш пари кај нас. Претпоставувам истото е и за бизнис акаунт.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.035
Поени од реакции
12.892
Имав акаунт на Скрил за да повлечам некоја ситна пара што имав направена на Neobux со вршење некои таскови од типот провери на Линкдин дали работи тој и тој во таа фирма, и ти дава профили. Тогаш ги повлеков на Виза картичка, дека на Мастер и Маестро не можеше, веројатно е сеуште така, ова беше пред 2 години. Читав некои правеа тактики да вложат на некоја страна за обложување, да играат еднаш и да ги повлечат ако немале Виза, ама ова не знам дали функционира, и не сум го пробал, може и да е булшит муабет. Од банката не ми земаа тогаш провизија, а имаше нешто муабет од други дека зимале и они провизија, ама веројатно дека за мала сума пари не се ни замараа, од Скрил земаат, истата што ти ја пишува кога ги вадиш.
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.257
Поени од реакции
3.607
Скрил дозволил повлекување во Македонија на виза, секако се верифициран акаунт и за не баш мала провизија од 7.5% ама тоа е... За тест лично повлеков 100 еу и на сметката во комерцијална ми се појавија другиот ден 6170 денари иако во процесот пишува до 3 бизнис(работни) денови. При повлекување моментално се одбиваат од скрил сметката, во мојот случај 107.5еу.
skril.png
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.306
Поени од реакции
3.043
Дали сеуште може да се повлекува на VISA Electron од Тутунска прекy Skrill?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom