Формула 1 - сезона 2021

Кој ќе биде шампион во Формула 1 за 2021 ?


  • Вкупно гласачи
    113
Статус
Затворена за нови мислења.

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.305
Поени од реакции
10.314
Dokolku hamilton ne pobedi u Brazil e gotovo. Ako pobedi ke se razbudi od depresijava i ke bide kraj za Max. Krucijalna trka e Brazil za sampionatot.Mercedes napravija greshka so objavuvanje na dogovorot so Russell i sea si patat zaradi toa. Za razlika od niv Redbull posle dolgo vreme imaat dobar broj dva vozac. Se na se interesna sezona
 

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
745
Поени од реакции
1.026
Dokolku hamilton ne pobedi u Brazil e gotovo. Ako pobedi ke se razbudi od depresijava i ke bide kraj za Max. Krucijalna trka e Brazil za sampionatot.Mercedes napravija greshka so objavuvanje na dogovorot so Russell i sea si patat zaradi toa. Za razlika od niv Redbull posle dolgo vreme imaat dobar broj dva vozac. Se na se interesna sezona
друже освен последната реченица se na se interesna sezona, другиве реченици немаат врска со реалноста....
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.305
Поени од реакции
10.314
друже освен последната реченица se na se interesna sezona, другиве реченици немаат врска со реалноста....


Сакаш да ми кажеш дека моментумот после Бразил го има Редбул ако кикснат ? И дека хамилтон не е психички паднат пошо слепа трка нема победено ? Ѕирни го Ботас 2018 сезона кога не можеше господ да го помине, а не вакви почетнички грешки да прави ( стартот завчера поише се бранеше од Хамилтон него од Макс).Ботас буквално го боли курот за Мерцедес сезонава, си вози сам за себе.Го убија човекот со мотори мењање и мизерни тактики.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.847
Поени од реакции
10.442
Сакаш да ми кажеш дека моментумот после Бразил го има Редбул ако кикснат ? И дека хамилтон не е психички паднат пошо слепа трка нема победено ? Ѕирни го Ботас 2018 сезона кога не можеше господ да го помине, а не вакви почетнички грешки да прави ( стартот завчера поише се бранеше од Хамилтон него од Макс).Ботас буквално го боли курот за Мерцедес сезонава, си вози сам за себе.Го убија човекот со мотори мењање и мизерни тактики.
Си вози Ботас сам за себе одкако го шутнаа за следна сезона, претходно доста има одработено за цигото додека Макс цело време сам се бореше со нив двајца, Перез сеа нешо почна да покажува знаци на живот


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
745
Поени од реакции
1.026
Сакаш да ми кажеш дека моментумот после Бразил го има Редбул ако кикснат ? И дека хамилтон не е психички паднат пошо слепа трка нема победено ? Ѕирни го Ботас 2018 сезона кога не можеше господ да го помине, а не вакви почетнички грешки да прави ( стартот завчера поише се бранеше од Хамилтон него од Макс).Ботас буквално го боли курот за Мерцедес сезонава, си вози сам за себе.Го убија човекот со мотори мењање и мизерни тактики.
Dokolku hamilton ne pobedi u Brazil e gotovo.
и да не победи не е готово.

Ako pobedi ke se razbudi od depresijava i ke bide kraj za Max.
и да победи не значи дека ке биде крај.

Krucijalna trka e Brazil za sampionatot.
Сите трки до крај се крицијални.

Mercedes napravija greshka so objavuvanje na dogovorot so Russell i sea si patat zaradi toa.
за ова збориш хамилтон паднал у депресија кога објавиле дека договориле подобар возач од него?

Za razlika od niv Redbull posle dolgo vreme imaat dobar broj dva vozac.
просечен, многу киксови направи сезонава неколку добри трки извозе.


Se na se interesna sezona
да.

нема никакви моментуми тука, кој подобро ке се спреми за викендот тој ке победи, каква врска има предходната трка.
 
Член од
17 октомври 2019
Мислења
88
Поени од реакции
164
На Хамилтон ќе му менуваат компоненти на моторот и ќе добие казна 5 места назад. Дали некој има информација шо значи ова? Казна за спринтот 5 места, за трката или и за двете трки 5 места?
 

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
745
Поени од реакции
1.026
На Хамилтон ќе му менуваат компоненти на моторот и ќе добие казна 5 места назад. Дали некој има информација шо значи ова? Казна за спринтот 5 места, за трката или и за двете трки 5 места?
u nedela
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.390
Поени од реакции
2.710
Хамилтон пред можна дисквалификација од квалификациите денес. ДРСот се отворал за повеќе од 85mm.
 
Член од
14 август 2010
Мислења
1.150
Поени од реакции
1.375
И Макс ги прекршил правилата, го чепкал својот и болидот на Луис во парк ферме каде е најстрого забрането секакво чепкање, пипкање на болидите. Го накодошил некој гледач кој случајно го снимил на камера на дело, па судиите го повикале и него.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.749
Поени од реакции
13.966
Какво FIAско ќе биде ако Мерцедес не е казнет за овој намерен (или ненамерен ) пропуст со кој добија предност вчера, посебно на правците.


Сигурно дека Макс го оштетил спојлерот бидејќи пола секунда го допираше болидот на Луис :pos:

Фетел толку често ги допира другите болиди што фановите почнаа инспектор Себ да го викаат :D


Али ок сфаќам зошто е Макс повикан, сепак го допре делот што е под истрага и Мерцедес намириса крв да се извлече од бездната.
 
Член од
14 август 2010
Мислења
1.150
Поени од реакции
1.375
МАРКО: МЕРЦЕДЕС ТВРДАТ ДЕКА МАКС ГО ОШТЕТИЛ КРИЛОТО

 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom